DAMAR 3: Damar Tıkanıklığı Yazdır e-Posta

KARIN DAMARI TIKANIKLIĞI

Hocam merhaba iyi akşamlar, bir konu hakkında fikrinize ve bilginize danışmak istedim eniştem yaklaşık 3 aydır karın ağrısı şikayeti ile hastanelerde çok taşındı. Hastamız 35 yaşında sonucunda portal ven trombozu bilgisayarlı tomografi ve ultrason sonucu teşhis kondu ameliyata girdi, damar temizlendi ve bağırsaklardan 80cm alındı, ardından 2 gün geçmeden tekrardan aynı tıkanıklık tespit edildi ve yine ameliyat edildi şuan 6 gün geçti. 2. ameliyatın ardından ve ilaç tedavisi görüyor. Bugün çekilen ultrason ve bilgisayarlı tomografi sonucunda aynı damarda tekrardan tıkanıklık var fakat doktorumuz taburcu olması kanaatinde aklımızda sorular var sonuçları değerlendirmenizi isterim hocam size bu sonuçları nasıl ulaştırabilirim?

KILCAL DAMAR TIKANIKLIĞI NEDENİYLE PARMAK KESİLECEK Mİ?

Hastamızın sağ ayak 2.parmağı kılcal damarı tıkalı olduğundan kesilme durumu var. Tedavi olarak ortopedi, kalp damar cerrahisi ve hiperbarik oksijen tedavisi yaptırdık. Şu an itibari ile tam bir fayda göremedik,  kesilme durumu var. Türkiye gazetesinde Gerontoloji tedavisi ile damarların açılabildiğini gördük. Bu itibarla sizle de görüşmek isteriz. Saygılarımla. 

KALP DAMAR CAMİASI SİZİ TAVSİYE ETTİ

Hocam merhaba ben ... Müdürüyüm. Tüm Kalp damar camiası sizin sorunumuza umut olacağınızı belirtmektedir ve umarım konu hakkında bize yardımcı olursunuz. Babam ateroskleroz hastası ve geçen ay ani bacak damar tıkanıklığından ... Üniversitesinde Kalp damar servisinde zorlu bir ameliyat geçirdi. Bir ay geçmeden aynı bacak yine pıhtı atarak acil şekilde ameliyata alındı. Sol bacaktan sağ bacağa yapay bir damar ile gerçekleşen ameliyat sonrası hoca üst tarafta da bir tıkanıklığın olabileceğini, kapsamlı araştırma gerektiğini belirtti. 2013 yılında karotis arterde geçirdiği bir ameliyat ve sonrasında göbek altında 45 cm e yakın bir anevrizma ameliyatını yine aynı hocamız gerçekleştirdi fakat ameliyat sıkıntılı geçtiği bağırsak delinmesi gerçekleştiği için babam 3 ay hastanede uzun sürede yoğun bakımda yattı. Hocamız bu konuda kendisinin de araştırma yapacağını fakat bu konuda sizlerin çok deneyimi olduğu için yönlendirmeyi de uygun gördüğünü belirtti. Eğer bize randevu verirseniz konunun detaylarını muayenede belirterek bacaklarını kaybetmeden sorunumuza çözüm olacağınıza inanıyoruz. Yardımlarınızı rica ediyoruz. Telefon numaram ... bizi kabul ederseniz çok memnun oluruz saygılarımla babam 64 yaşında. 

TORASİK OUTLET (OMUZ KAPANI) HASTALIĞI

Hocam Merhabalar. Yaklaşık 12 yıldır omuz kapanı hastalığı ile uğraşıyorum. Ellerimde ciddi rahatsızlıklar var. Sizinle görüşmek istiyorum. Teşekkür ederim..  

BACAK DAMAR TIKANIKLIĞI İÇİN ANJİO İLE BALON YAPILDI AMA İYİLEŞMEDİ

Babam 65 yaşında. Geçen yıl sağ bacağından damar tıkanıklığı nedeni ile anjiyo ile balon yapıldı. Ameliyat sonrası iyiydi fakat aralık ayında aynı bacağında şiddetli ağrı nedeni ile yürüyememeye başladı. Şu an 2-3 adım atınca şiddetli ağrısı oluyor ve yürüyemiyor. Doppler de % 70 damar tıkanıklığı tespit edildi aynı zamanda bel kayması da çıktığı için birleşince ağrıyı şiddetlendirdiği söylendi. Ne yapabiliriz muayene için hocamıza getirmek istiyorum. Sgk ile anlaşmalı mısınız?  

 

Prof. Dr. Ahmet AKGÜL'ün Özgeçmişine ulaşmak için lütfen tıklayınız

DAMAR HASTALIĞI ve DAMAR TIKANIKLIĞI TEDAVİSİ için ayrıntılı bilgi almak istiyorsanız lütfen tıklayınız

DAMAR TIKANIKLIĞI TEDAVİSİ OLAN HASTALARIN yorumlarını görmek için lütfen tıklayınız   

İLETİŞİME geçmek ve RANDEVU almak için lütfen tıklayınız

kilcal_damar_tikanikliginda_ameliyatsiz_en_iyi_tedavi.png