Lenfödem
Lenfödem ve İçvaris tedavisi yok dediler ama vardı

 HEM LENFÖDEM HEM DE İÇVARİS TEDAVİSİ

tedavisi_olmad_sylenen_lenfdem_ve_i_varis_hastas.jpg lenfdem_ve_lipodem_olan_bacanda_ar_ilik_olan_hastamz.jpg

Sayın Prof. Dr Ahmet Akgül ben sizi tanımadan önce çok umutsuz ve mutsuzdum. Hangi doktora gitsem çaresi yok biz bir şey yapamayız deyip geri gönderdiler ama bunlar sizi tanımadan önceydi.

Sizi aradığımda bacağım çok kötüydü, kurşun suyu ve lenfödem için komprosyon cihazı kullanıyordum bir yararını görmedim. 3 sene boyunca lenfödem dediler, çaresi yok deyip kapıdan çevirdiler. Sonunda kızarıklık, yara oluştu. Birçok tedavi ve zamana bıraktılar. Bacak ve ayağım bir birine girdi. Antibiyotik içtim devamlı ilaç ama bir şey değişmedi. Hocam sizi gördüm, tanıdım. İçten karşılamanız, "bu hastalığın tedavisini ben yapıyorum, seni burdan tedavi etmeden göndermem, gülerek gideceksin" dedi, her türlü deniyeceğiz.  Moral verdi ve şimdiden çok mutlu ve özgüvenim var. Artık bende sizin sayenizde istediğim ayakkabıyı giyebileceğim.

Sevgili hocam size nasıl teşekkür edeceğimi bilemiyorum, yüce Allah her iki cihanda yüzünü güldürsün, ailen ve sana mutlu sağlıklı bir ömür, ben şifamı buldum umarım, böyle benim gibi hem lenfödem hem iç varis tedavisi olan birisi olarak sonsuz teşekkürlerim sunuyorum. İyi ki varsınız, iyi ki sizi tanımışım, iyi ki geldim. Ben bir güldüm siz bin gülün. 

Çalışanlar ve size çok teşkkür ederim.

 

Değerli Prof.Dr'um Ahmet Akgül;

 

en_iyi_lenfodem_tedavisi.png

Hocam; ben dört senedir Lenf Ödem hastasıyım. Bu zamana kadar gittiğim doktorlardan bazıları tedavisi yok bazılarıda kapıdan çevirdiler. 3 senedir Kompresyon Cihazı kullandım dört ay öncede enfeksiyon geçirdim

Selülit tedavisi gördüm, fakat bir sonuç alamadım. Tedavisi yok alışacaksın dedikleri hastalığa siz " tedavisi var" dediniz. İnternet ve sosyal medyada birçok hastanızın yorumunu okudum. Hepsi de " bir şifacı bulunur elbet" diyordu. Bende şifacımı buldum Allahın izniyle. Ben ayağa kalkmakta bile zorlanırken sizden gelen mesajla birlikte moralim düzeldi. Mesajınızda " gel tedavine başlayalım, bu hastalığın çaresi var" deyişinizle ben büyük bir şaşkınlık yaşadım ve inanamadım, size bacağımın resimlerini gönderdim. Yapmış olduğunuz değerlendirme sonucunda bana 20 günlük tedavinin yapılması gerektiğini söylediniz ve " senin moralini düzeltmeden göndermeyeceğim, seni iyileştireceğim" dediniz. Aynen de öyle oldu. Ben bugün 20 gün önceden başladığım tedavinin sonucunu olumlu olarak gördüm, şuan inanıyorum ki ameliyattan sonra daha iyi olacağım.

Bu zaman zarfında tedavi sürecimde başta "siz" olmak üzere değerli ekibinize desteklerinden dolayı teşekkürlerimi şükran biliyorum. Allah (aa) hepinizden razı olsun.

Sağlıklı günlerde görüşmek üzere;))

 Muazzez KOÇ 

 
Ben Lenfödem hastasıyım

OKSİPRP İLE LENFÖDEM TEDAVİSİ 

ozon_ile_lenfodem_tedavisi.png


 

 

 

 

 

 

  

CERRAHİ UYGULAMALARDA GAYET BAŞARILIDIR

 
Aldığı eğitimlerle kendini en iyi şekilde geliştirmiş ve yaptığı işin hakkını vererek yapan. hastalarının hepsine aynı özen ve titizlikle yaklaşan dikkatli bir doktordur. Hastalarını detayla inceler ve hasta için en iyi kararı verir. tanı ve tedavi için hastalar hiç bir tereddüt duymadan ahmet akgül'e başvurabilirler. cerrahi uygulamalarda gayet başarılıdır. Çalışkan, titiz ve bilgi doludur. yeni olaylara kendini adebte ederek hastaların en iyi şekilde tanı ve tedavi uygulamasını yapar
 
Ahmet ERSOY
 

BEN LENFÖDEM HASTASIYIM

lenfodem_hastas_icin_istanbulda_en_iyi_tedavi.png
Ben Kara Çam, önceki hafta Ahmet Hocanın hastasıydım. Allah ondan razı olsun, Allah onu eksik etmesin, ben ondan çok memnun kaldım, ağrılarım hafifledi, ben lenf ödem hastasıyım. 
 
Kara ÇAM 
 
 
  
 

TEDAVİSİ YOK DENDİ VE BACAĞI KESMEYE KALKTILAR 

en_iyi_dvt_tedavisi.png derin_venoz_tromboz_dvt_hastann_prof._dr._ahmet_akgule_tesekkuru.png

İyi ki tanıdım sizi. hocam sizi tanımadan önce çektiğim ağrı ve sıkıntıdan dolayı hayattan bıkmıştım ama sizi tanıdıktan sonra hayatım değişti. Size ne kadar teşekkür etsem azdır. Allah sizi benim ve diğer hastalarınızın başından eksik etmesin. O şifalı altın parmaklarınıza zeval vermesin.Size ve ekibinize sonsuz saygı ve sevgi ve şükranlarımı sunarım. Sizi seviyorum.

Mardin

Veysi İPEKLİSÜMER 

 
The best medical lymphedema treatment

I highly recommend this treatment to all lymphoedema patients

Dear Dr Akgul

In 2013, I was diagnosed with cervical cancer  and I had total hysterectomy.

The following year, I have been diagnosed with lymphoedema as a operation complication. I was told that there was no cure and only beneficial approach would have been socks for varicose veins.

I am so lucky that I was able to discover your website and your practice which provides biofeedback / ondamed treatment.

With the help of this therapy, my lymphoedema , which I was told incureable, disappered and I am delighted with this outcome.

I highly recommend this treatment to all lymphoedema patients.

Kind regards

Mrs Neslihan Kökçü, Llangollen, Wales

 

He applied different types of treatments to heal lymphedema from my feet and legs 

lenfodem_ve_lipodem_en_iyi_kesin_tedavisi.jpg
 
I would like to express my gratitude to Prof. Dr. Ahmet Akgül and his team for the excellent patient care I received, their kindness and result-oriented healthcare.

I am a 74 years old housewife and have suffered from varicose veins for over 50 years. Although I had treatment done with various different methods, unfortunately the progression of my illness did not decline. Prof. Dr. Akgül treated my daughter's varicose veins surgically, after that, I decided to be a patient of his and told him that I prefer to have non-surgical methods. He applied different types of treatments to heal lymphedema from my feet and legs including thinning my legs between 5-10cm and lightening up. Furthermore, his treatment helped disappear fungus that had grown up to my ankles. Currently, we are in the process of doing various test to find out if there are problems with my heart.

We are grateful that Prof. Dr. Akgül is our family doctor.  

Kind regards,

Nedime Esen 
 
Ben 74 yaşında ve yaklaşık 50 yıllık varis hastasıyım, zamanında çeşitli yöntemlerle tedaviler uygulansa da ilerleme maalesef durmadı. Prof. Dr Ahmet Akgül bey kızımın varis rahatsızlığını ameliyatla tedavi ettikten sonra ben de kendisinin hastası olmaya karar verdim ve ameliyatsız yöntemleri tercih ettiğimi de belirtince bana farklı tedavi çeşitleri (oksiplazma, oksiprp, kök hücre tedavisi, adiposestemcells) uygulayarak ayaklarımdaki ödemin geçmesine, bacaklarımın 5-10cm arasında incelerek rahatlamasına ve ayak bileklerime kadar çıkmış olan mantarın yok olmasına yardımcı oldu. Şimdi de kalp rahatsızlığım var mı onun tetkikine başladık. Prof. Dr Ahmet bey bizim aile doktorumuz olduğu için çok mutluyuz. Öncelikle Ahmet bey'e sonra tedavilerin uygulanması aşamasında yardımcı olan asistanı Selin ve Tuğba hanımlara ve yardımcısı Suna hanıma çok teşekkür ederim.

Sevgiler,

Nedime Esen

 

DR AKGUL IS ONE OF THE BEST HEART DOCTOR IN TURKEY

 
Dear Dr. Karagüll, Dr. Akgul is one of the leading cardiologists in Turkey as well as as a professor whom much like you has taken great care of my mother in the past couple of weeks. And his centre has prepared a report that can help you discUSA it with the hotel physician in order for her to recive more accurate treatment while we are here. 
 
Dr. Akgul, Dr. Karagüll is one of the leading experts and researchers in Turkey when it comes to research and he is a truly gifted doctor and professor much like yourself. 
 
It is my greatest good fortune to have located both of you from an occean away. My only request is for you to meet for a coffee or a phone call the very least and exchange notes and ideas about mum's case. I know I am no one in Turkey but I know more about publishing in US than most other writers and I am more than happy to help you with getting your ideas/ research read outside Turkey, because I know my mum is not the only one with these issues. 
 
Thank you for the time you have afforded me. 
 
My best, 
 
Ghazal    
 
     
 
Bacaklarında şişlik " lenfödem " hastanız

LENFÖDEM TEDAVİSİNDEKİ SOSYOLOG

lenff.jpg

Sayın Akgül,

Biz hastalar birbirlerimizle dost oluruz. Aynı odada kalınca veya ameliyatı beklerken herşeyimizi paylaşırız. Kader birliğidir bu. Bilgi aktarımıdır, tecrübe aktarımıdır. 

" Toplu olarak bir kitlenin etkilendiği olaylar sonrasında toplum içerisinde sorunu paylaşan insanlar toplu olarak başa çıkma davranışı geliştirmektedir. Toplu başa çıkma, sosyal bağlılığı ve dayanışmayı sağlayarak travma sonrası gelişimi de mümkün kılmaktadır. İnsanların etkileşimleri, bilgi paylaşımları ve iletişim seviyeleri; ortak, korku yaratan bir tehdit karşısında artmaktadır. Özellikle tehdit açık bir şekilde belli olduğunda, bireyin öznel algısından kaynaklanma ihtimali olmadığına inanıldığında grup içinde etkileşim oluşmakta, durum değerlendirmesi yapılmaktadır. 

Kolektif stres ve başa çıkma anlayışı benzer bir şekilde çalışanlar arasında da görülmektedir. Organizasyonel yapı çerçevesinde bir olayın grup üyesi tarafından stresli algılanması yapay bir stres de yaratabilmektedir. Bu algılanan stresle başa çıkmak için de kolektif başa çıkma davranışı geliştirilerek ya stres azaltılmaya çalışılmakta ya da olumsuz paylaşımlarla stres düzeyi artmaktadır. Aynı zamanda iş içerisinde kişinin kendini bir takıma ait hissedip özdeşleşmesi psikolojik olarak iyi olma halini ve stresli olayla başa çıkma becerisini arttırmaktadır.

Stres yaşantıları sonrası başkalarıyla ilişki kurma ihtiyacı yalnızca kitlesel olaylar sonrası değil, bireysel olarak kişiler bir tehdit algıladığında da ortaya çıkan bir ihtiyaçtır.  Hastanede, kaygı düzeyi daha yüksek olması sonucu, ameliyata girecek hastalar aynı odayı paylaştıklarında ameliyat sonrasında aynı odayı paylaşan hastalara göre daha fazla ilişki kurmuşlardır. 

Taylor stresli bir olayla karşılaşınca ilişki kurma ihtiyacının özellikle kadınlarda görüldüğünü ve kadının öncelikle diğer bir kadından destek almaya eğilimli olduğunu söylemiştir. " diyor bir bilimadamı makalesinde.

Ben de yıllardır lenfödem sıkıntısı çektim ve iyiki de hastalarla derdimi paylaşmışım. Aslında sizin en büyük reklemınız hastalarınız. İyileşen her hasta sizi tüm topluma anlatır.

Ben hastaneye geldiğime oranla çok daha iyiyim, tüm yakınlarıma ve yeni dost olduğum tüm hastalara sizi anlatıyor onların stresini alıyorum.

Size konuyla ilgili bir de gazete haberi gönderiyorum, umarım sitenize koyar, diğer hastalara yardımcı olursunuz.

Allah yar ve yardımcınız olsun.

25 yılını lenfödem tedavisine harcamış bir hasta olarak, ilk defa sayenizde kendimi iyi hissediyorum.

Tekrar teşekkürler

Elif (Sosyolog)

 

 

en_iyi_lenfodem_tedavisi.jpg
 
"Ne zaman ve hangi doktor geçirecek bu şişliği"

AHMET BEYİN TEDAVİSİNDE UMMADIĞIM ŞİFA BULDUM  

 
lenfodem_ve_lipodem_tedavisi.jpg selulit_lenfodem_tirnak_mantari_en_iyi_tedavisi.jpg
Ben Ahmet Ekin, Dr. Ahmet Akgül'ün tedavisi altında olan Lenf ödem hastasıyım. Bu hastalığı bir fiil 7 senedir çekmekteyim. Ayaklarım çok aşırı şekilde şiş ve şekil bozukluğu vardı. 7 senedir bu hastalığıma çare aradım, birçok hastaneye yattım. Maalesef kesin bir çare ve iyileşme bulamadım. Allah razı olsun, Ahmet beyin tedavisinde ummadığım iyi şifayı buldum ve ayaklarım sağlığına kavuştu. Çok memnunum, Allah razı olsun minnettarım ve çok memnunum. Tekrar anormal ayaktan normal ayağa sahip olduğum için. Ekibinize ve size çok teşekkür ederim...

 AHMET EKİN 

 
 
    

BACAĞIM FABRİKA AYARLARINA DÖNDÜ 

Sayın Akgül Hoca,
 
Lenfödem tedavisi için bana uyguladığınız özel biyorezonans ve frekans ayarlama tedaviniz çok yararlı oldu. Daha üçüncü seansta bacak bileğim 5 santim civarında inceldi. Ağrılarım hafifledi. Daha 4-5 seansım daha var.
 
Tedaviyi yaparken bana anlattığınız gibi, bacağımda ve ayak bileğimde yıllardır şişliğe neden olan lenf sıvısı artık harekete geçti sanki. Bacağımın içindeki ağırlık azaldı artık dolaşım başladı. ayakkabı bile giyiyorum. Yakında etek giyeceğim. Tedavim tam bitmeden bu satırları yazmamın nedeni yıllardır tedavisi yok denilen lenfödem ve bacak ödeminin son teknoloji ve sizin programlamızla çözümü olması. Bunu herkes duysun hocam. Siz tedavi bitmeden birşey yazmayın dediniz ama ben çok mutluyum ve tekrar yaşama döndüm, Herkes duysun ve yaşama dönsün istiyorum. Bizim bir lenfödem hastaları forumumuz var, oraya da yazdım hocam. Kusura bakmayın artık eve gidecek vaktiniz olmayacak.
 
Bize kızmayın çünkü siz hastanın halinden anlarsınız. Hatırlar mısınız, size geldiğimde hayattan kopmuş, nişanlısından ayrılmış, hastalığını saklayan, dışarı bile çıkmayan biriydim."Kim tedavi edecek beni, bir doktor yok mué diye bağırıyordum, size devamlı "kim", "nasıl", "nerede", "niye", "ne zaman", "yan etkisi var mı", "ne" gibi sorular soruyordum.
 
Hocam sizin de dediğiniz gibi bacağım "fabrika ayarlarına" döndü :)
 
Lenfödemi frekans tedavisi ile yenen hastanız Aylin
 
 
27 yıllık LENFÖDEM düzeldi !!

İLK SEANSTA BİLE BACAK ŞİŞMESİ AZALDI

lenfo.jpg
27 yıldır ayak şişmesi ve ağrılardan müzdarip bir öğretmenim. Prof. Ahmet Akgül'ü basından ve tv yayınlarından öğrendim. İlk muayenem sonunda lenfödem  teşhisi koydular ve biyorezenans tedavisi önerip;bununla birlikte OKSİPRP tedavisi yaptılar.
İlk seansta  ayak şişmelerim %95 azalma gördüm, çok mutlu oldum. Yıllardır içtiğim daflon ve doxium ilaçlarının yanında kullandığım varis çorapları hastalığıma bir çare olamamıştı,Hocama yıllardır süren problemimi iki seans sonunda gözle görülür bir şekilde çözdüğü, yaşam kalitemi yükselttiği için teşekkür ve minnetlerimi sunarım. İyi ki varsınız.
Allah sizden razı olsun,gönlü güzel insan  
 
Aylin KAL 
 
 
 
  

 KALICI DENİLEN LENFÖDEM ADIM ADIM İYİLEŞİYOR

en_iyi_ve_kalc_lenfodem_tedavisi.png
Hocam öncelikle hayırlı ramazanlar. Ben lenf ödem hastanız Özgür'ün annesi. Öncelikle bize şifa oldunuz. Allah razı olsun. Adım adım iyileşme yolundayız. İlk size aralık ayında geldik. O günden bu yana takip ettiğimiz fotoğrafları sizinle paylaşmak istedik ve umutluyuz iyileşeceğiz inşallah sayenizde. Çok teşekkür ederiz, iyi ki sizi bulduk, iyi ki doktorumuzsunuz, iyi ki hemşerimizsiniz. En kısa zamanda kontrole de geleceğiz. Tabiki muhlamalık peyniri de unutmadık.
 
Arzu Halil 
 
Dolaşım bozukluğunun en iyi tedavisi

LENFÖDEM DE DOLAŞIMI HIZLANDIRAN CİHAZ 

onda1.jpg

Bu benim makinemdi ama Hocam. Kıskandım...neyse şaka şaka. Bende bu makinada seans gördüm. Çok enerji veriyor ve kemik ve damar ağrılarına iyi geliyor. Hiçbir yan etkisi yok herkese tavsiye ederim..kan dolaşımını hızlandırıyor, kemikleri dinlendiriyor, insan kendini genç ve dinç hissediyor, çok mucize bir makina

Ümmühan GÜNDOĞDU

 

 
Hocamdan birçok İLKler gördük:LENFÖDEM TEDAVİSİ

10 yıldır bacağımdaki şişliklere tanı bile konulamamıştı

kalici_lenfodem_ve_lipodem_tedavisi_1.jpg kalici_lenfodem_ve_lipodem_tedavisi_2.jpg

 

 

  Yaklaşık 10 yıldır ayağımdaki şişlikle mücadele ediyordum, tanı dahi konulmamıştı ta ki Prof. Dr. Ahmet AKGÜL' e gelene kadar 2 seansta bile belirginleşen iyileşme ile yüzüm güldü. Çok teşekkürler sevgili doktorum.

Saygılarımla 

DİŞ HEKİMİ SİBEL GELİŞKEN

 

 

 

  LENFÖDEMİN DÜNYADAKİ TEK VE KALICI TEDAVİSİNİ GÖRDÜK 

elif.jpg

Hocam sayenizde Türkiye'deki tüm nüfus bilinçlenmeye doğru gidiyor. Önce damarda kapakçık olduğunu öğrendik, sonra varisin sadece dışardan gözüken bir damar çıkıntısı olmadığını, kanın akım yönünü öğrendik. Lenfödemin dünyadaki tek ve KALICI TEDAVİSİNİ GÖRDÜK. Biyorezonans vs gibi modern tedavi metodlarını ilk defa sağlık alanında çok yönlü olarak sizden öğrendik. Yaşlanmanın kırışmak, güçten düşmek değil damarların yaşlanması olduğunu öğrendik. Gerontolojinin ihtiyarlık kelimesini yıkarak, yaşlılarımızın delikanlı tabiriyle hayata devamını sizden öğrendik. Şimdiye kadar ki bu birikimler ve KAPIDA BEKLEYEN YENİ İLKLER ADINA BEN VE BANA KATILAN HER BİREY İÇİN TEŞEKKÜR EDİYORUM.
MİNNETTARIZ...

Elif KAL

Konu hakkında Prof. Dr. Ahmet Akgül Hocamızın  analizini okumak için lütfen aşağıdaki DEVAM tuşunu tıklayınız: 

 

 

 

 

 

Devamı...
 
Lenfödem ameliyatı sonrası tekrarlayan lenfödem ve tedavisi

 LENFÖDEM AMELİYATI SONRASI LENFÖDEM TEKRARLADI 

Ben 23 yıllık lenfödem hastasıyım. Daha öncesinde bir ameliyat oldum ama ayağı kalktıktan sonra ayağım tekrardan şişmeye başladı. Yaklaşık 2 yıl önce lenfödem masajı tedavisine başladım fakat işlem sonrasında sepsis şok geçirdim ve en başa tekrar geri döndüm ta ki Ahmet AKGÜL hocayla taşına kadar. Hocamıza gelene kadar çok ümitsizdim dana önceden yaşadığım tatsız olaylarla yine karşılaşmaktan korkuyordum. Ahmet hocaya ilk geldiğimiz gün ben bu ayağı iyileştiririm dedi ve bize yapılacakları ayrıntılı olarak anlattı. Biyorezenans, microplus, ozon tedavisi, oksiprp ve masaj işlemleri uyguladılar. 2-3 seanstan sonra yaşanan gelişmeler sizi çok heycanlandırdı. Şimdi artık bu yolun sonuna geldik ve sonuç mükemmel. 23 yıl sonra ayakkabı giyecek olmanın sevinciyle ayrılıyorum buradan. Ahmet hocam size tüm hastaların çok ihtiyacı var herkese sonsuz teşekkürler.

 MUAZZEZ ATAKAN 

oksiplazma_oksiprp_mikroplus_ile_lenfdem_tedavisi.jpg oksiprp_ve_oksiplazma_ile_lenfdem_tedavisi.jpg
 
Oksiprp ile kalıcı lenfödem ve lipodem tedavisi

AYAKLARIMIN ÜSTÜNE BASAMIYORDUM 

oksiprp_logo.jpg Ben 65 yaşındayım. Son 33 yıl 4 aydan bu yana, sosyal hayattan uzak evde yata kalka ağrı, acılarla yaşıyorum. Senelerdir tedavi oluyorum ama bir sonuç alamıyorum, daha kötü oldum. Bütün omurgamı eklemlerim tamamen bozuldu, hiçbir şey yapamaz hale geldim, inanın soğan dahi doğrayamaz haldeydim, son birkaç senedir. Her şeyi Allah razı olsun eşim yapıyor onu desteğiyle yaşıyorum. lenfodem_ve_lipodem_kalici_en_iyi_tedavisi_3.jpg

Son 6 yıldır sürekli Profesörlerdeyim ama her gittiğim sanki anlaşmışlar gibi hepsi aynı şeyi söylüyor. "Yapacak bir şey kalmamış, her yeriniz bozulmuş" diyorlar; diyorlar ama sonuç aynı ağrılarım devam ediyor. Son olarak, bel fıtığı ameliyatım sonrası ayağımda geçmeyen sürekli karıncalanma, uyuşma vardı. Varis şikayetlerimle birlikte artık ayakta duramaz, ayaklarımın üstüne basamaz olmuştum ve bir gün internete bakarken Prof.Dr. Ahmet Akgül hocamı gördüm içimden bir ses "tamam budur" dedi hemen randevu aldım gittim. Görüştüğümüzde 40 yıllık aile dostummuş gibi kendisinden pozitif enerji aldım. Varislerim haricinde bacaklarımda "Lenfödem"  "Lipoödem" ve ayağımda sürekli karıncalanma uyuşma vardı. Doktorum bunları tedavi etti ve benden birde "yürüyüş analizi" yaptırmamı istedi sonucu aldığımda senelerdir yaşadıklarım ayaklarımın yanlış basması sonucu olduğu ortaya çıktı. Çünkü ayakta duramıyor ayaklarımın üstüne basamıyordum. Bana bilgisayar destekli uygun tabanlık yapıldı ayakkabı ve terlik içine koymak için ve onları kullanmaya başladım ağrılarım biraz rahatladı.

lenfodem_ve_lipodem_kalici_en_iyi_tedavisi_1.jpg

15 günlük tedavi sonucunda kendimi daha iyi hissediyorum, zamanlarda daha iyi olacağım Allah'ın izniyle, gece gündüz dualarımın karşılığı bana Allah'ım lütfuydu diyorum. Akgül hocamla tanışmak, tedavi olmak kendisini tanımaktan çok mutlu oldum, gurur duydum yolu açık olsun şifalar versin Allah'ın izniyle. Her gün tedaviye gidişimizde bizi güler yüzle samimiyetiyle karşılayan destek olan tüm personeline çalışanlarına ayrı ayrı teşekkür ediyorum sağ olsunlar.

 

 

lenfodem_ve_lipodem_kalici_en_iyi_tedavisi_2.jpg

Prof. Dr. Ahmet Akgül hocam sana ömrüm olduğu kadar dua edeceğim yolun açık olsun yetiştirdiğin öğrencilerinde senin gibi başarılı topluma faydalı olsun.

Saygılarımla

Enbiye CENGİZ

 
Meme kanseri ameliyat sonrası Kolda Lenfödem

MEME KANSERİ AMELİYATI SONRASI KOLDA LENFÖDEM 

meme_kanseri_ameliyati_sonrasi_kolda_lenfodem_2.jpg meme_kanseri_ameliyati_sonrasi_kolda_lenfodem_1.jpg

Değerli Ahmet Hocama,

Umutsuz ve çaresiz olduğum bir anda yanınıza gelerek umutlarımın yenden yeşerdiği bir tedavi süreci geçirdim. Kolum eskisinden çok daha iyi şekilde yanınızdan ayrılıyorum. Sizinle tanıştığım için çok şanslıyım, sevgilerimle

Gönül Öziş 

BU DA ALMANCA TEŞEKKÜR

Sehr geekrter Her Akgül,

Für all ikne Unterstützung und Behandlung möchte ich ihnen sekr danken. Nacl kürzer Seit fükle ich mick wieder woht, fetzt habe ick dünn und schöne Arm. Sicker freue ich mid sekr innen zu kennenlernen.

Mit freunlicken Grüssen.

Gönül Öziş

 
En iyi Lenfödem ve Lipodem tedavisi

LENFÖDEM DENEN BİR HASTALIK VAR VE TEDAVİSİ DE VAR

en_iyi_ve_kalici_lenfodem_tedavisi.jpg en_iyi_ve_kalici_lenfodem_tedavisi_nerede.jpg

İki buçuk yıl önce geçirmiş olduğum trafik kazası sonucu, sol ayağımda lenfödem gelişti. Çok uzun bir süre (yaklaşık 1 yıl kadar) tanısı konmadan, ayağımdaki şişliği izlemek zorunda kalmıştım. Birkaç farklı doktor gezmiş olmama rağmen, tanısı konamamıştı, zamanla kendiliğinden geçeceği belirtilmişti. 1 yılın sonunda , bu sürecin kendiliğinden geçmeyeceğini ve yeni bir şeyler araştırmam gerektiğini düşündüm. Tam da bu noktada, internetten okuduğum olumlu yorumlarla , yolum Ahmet Hoca ile kesişti. Bazı aksaklıklardan dolayı İstanbul'a gelip Ahmet Hoca ile görüşmem ve tedaviye başlamam biraz gecikmeli oldu. Buraya ilk geldiğim zaman ayağımın bu haliyle yaşamaya devam edeceğime ve bir olmayacağına fazlasıyla inanmış hatta kabullenmiş durumdaydım. Çünkü gitmiş olduğum diğer doktorlarda almış olduğum telkinler bu yönde idi. Buraya geldiğimde aklımdan geçen şey, en azından denemiş olurum ve aklımda kalmaz şeklinde idi. Fakat tedavinin sonunda bundan çok daha fazlasını buldum. Lenfödem denen bir hastalığın olduğunu ve bunun tedavi edilebilecek olduğundan haberdar ve emin oldum. Üstelik tedavi boyunca, oldukça güler yüzlü ve ilgili çalışanlarla birlikte ve sayelerinde keyifli bir tedavi süreci geçirdim. Tedavinin her aşamasında manevi desteklerini hep yanımda hissettim. Tüm emekleriniz için teşekkür ederim.

Esra Gökmen

 

 

 

6. SEANSIN SONUNDA BACAK NORMAL BOYUTLARA İNDİ                             

lenfodem_lipodem_ve_fibromiyalji_tedavisi_1.jpg lenfodem_lipodem_ve_fibromiyalji_tedavisi_2.jpg

Çok Değerli Hocam;

Sayın Prof. Dr. Ahmet AKGÜL

Bir hadis-i şerifte; " çalışınız, herkes ne iş için yaratılmışsa o iş, ona kolaylaştırılır !" diye buyrulmuştur. Siz, bu işe vasıta kılınmışsınız ve bu işin sebepleri önünüze getirilmiş. İmtihan yolundaki; göreviniz şifa dağıtmak olmuş. Gününüz yoğun, yorgun ama ruhunuz dingin. Sabırla, gayretle bildiklerinizi hastalarınızla paylaşıyorsunuz. Size ne kadar dua etsem az.

Annemin yıllardır çektiği ağrıların üstüne son bir buçuk yıldır şişlikler eklendi. 14 ayda Ortopedi, Fizik tedavi ve Kardiyoloji bölümlerinden sayısız doktora gittik. Hepsinin söylediği tek şey "şişliklerin sebebi yok, bunlar geçmez, bunula yaşamayı öğrenin " olmuştu. Ahmet Bey muayenenin ilk saniyelerinde annemde duruş ve yürüyüş bozukluğu olduğunu söyleyerek yürüyüş analizi istedi Basit bir tabanlıkla ağrılarının % 90'nı geçebilecekti. Ardından lenfödem ve lipödem tedavisi görmeye başladık. 6.seansın sonunda bacağın normal ölçülere inmişti. Ayrıca annemin sorunlu eklem, kireçlenmeleri ve mantarıyla da ilgilenip bütüncül bir tedavi gerçekleştiren Ahmet Bey benim tıpa ve hekimlik mesleğine bakış açımı değiştirdi. Bir doktor hastasının ağrıyan yeriyle değil bir bütün olarak (ruh ve beden ) değerlendirmeliydi. Annemin hastalığının tesiri ve elemini azaltan Ahmet Bey' e bir kez daha teşekkür edip "Allah sevdiklerinize bağışlasın" diye dua ediyorum.

Benim hikayem ise 2012 yılında "çare bulunamayan ağrılarla" başlamıştı. Vücudumda çeşitli dolaşım bozuklukları (Varis \ lipödem ) olduğunu ve fibromiyalji olduğumu öğrendim. 12 günlük tedavinin ardından durağan ağrılarım ve kronik yorgunluğum azaldı. Manevi desteklerini ve samimiyetlerini hissettiğim Ahmet Beyin ekibine de teşekkür eder, bütün şifa bekleyen hastalara Şafi ismiyle Rabbimden şifa dilerim.

MELAHAT ALTUN  

 
Bacak Lenfödemi ve Lipodemi tedavisi

LENFÖDEMDEN KURTULMAK İSTİYORSANIZ ADRESİ BELLİ

lenfodem_lipodem_bacak_yarasi_tedavisi_3.jpg lenfodem_lipodem_bacak_yarasi_tedavisi_2.jpg lenfodem_lipodem_bacak_yarasi_tedavisi_1.jpg

Kurtarıcımızla ilk tanışma hikayemiz 21 Eylül 2017 tarihinde başladı. Babam 5-6 yıldır bacak ağrısı, şişlik, yürüyememe problemlerinden şikayetçiydi. Tabiiki herkes gibi biz de sayısız şehirde sayısız doktor gezdik. Son çareyi sosyal medyada, TV kanallarında aramaya başladık. Bir gün Zahide Yetiş'in programını izlerken sesimi duyurmak adına, bir fotoğrafın altına yorum attım ve sıradan bir vatandaş, o kıymetli ellerin dokunduğu bir vatandaş, "Sizin babanıza çare Prof. Dr. Ahmet Akgül'dür" dedi. Araştırmaya başladım. Okuduğum sayısız teşekkür mektubu ve bin bir hayır duası dedim ki bu bizim kurtarıcımız olacak. Randevu alıp geldik. Tabiiki yine rutinleri oynayıp geri dönme konusunda çok endişeliydik. Fakat öyle bir tablo karşıladı ki bizi. Bir doktor değil, bir abi, bir kardeş, dost, her şeyden öte insan!!! Tüm sabrını koruyup bize her şeyi tekrar tekrar anlattı. İlk defa tedaviye ve iyi olmaya ikna olmuştuk. Sevgili Hocam siz bizim dünyamıza ışık gibi doğdunuz. Dileriz ki sizin de tüm karanlık günleriniz ışıkla dolsun. Size ve tüm ekip arkadaşlarınıza sonsuz teşekkürler. Biz lenfödem tedavisine başladık ve devam edeceğiz. Tüm hastalara tavsiyem umutsuzluğa kapılmayın, ne diyoruz eğer isterseniz. "Bir şifacı bulunur elbet"

Sevgilerimizle

Mustafa PULAT

Yağmur PULAT

OKSİPRP İLE LENFÖDEM TEDAVİSİ

lenfodem_tedavisi_1.png lenfodem_tedavisi_2.png

Yaklaşık 1.5 yıldır sol bacağımda oluşan şişlikten ve gördüğüm romatizma tedavilerinin yanıt vermemesinden dolayı, en azından bunu da denemiş olurum düşüncesiyle gelmiştim. Sizin deyiminizle tüm tedavilerden sonra son çare olarak gidebileceğim kişinin siz olduğunuzu da biliyordum. Koyduğunuz lenf ödem teşhisi sonucu en az 10-15 günü gözden çıkarmışken, "okulum açılana kadar biter di mi hocam diye sizi sıkboğaz ederken microplus, biorezonans, masaj, bandaj ve oksiprp işlemleriyle 4. Günün sonunda tedavim bitmiş bir şekilde ayrılıyorum yanınızdan. Her şeyden önce geleli 4 gün olmasına rağmen sanki uzun zamandır ordaymışım gibi hissettirdiğiniz, mutsuz olduğum ve tatmin olmadığım zamanlarda aklımdaki soru işaretlerini sildiğiniz samimiyetiniz ve candanlığınız için size ve ekibinize çok teşekkür ediyorum. İyi ki varsınız, iyi ki sizle tanışma fırsatı bulabilmişim. İlerleyen zamanlarda başka vesilelerle görüşmek dileğiyle.

 

Gözde Eda Öz

21.09.2017