Lenfödem
Lenfödem ve İçvaris tedavisi yok dediler ama vardı

 HEM LENFÖDEM HEM DE İÇVARİS TEDAVİSİ

tedavisi_olmad_sylenen_lenfdem_ve_i_varis_hastas.jpg

 

lenfdem_ve_lipodem_olan_bacanda_ar_ilik_olan_hastamz.jpgen_iyi_lenfodem_tedavisi.png

Sayın Prof. Dr Ahmet Akgül ben sizi tanımadan önce çok umutsuz ve mutsuzdum. Hangi doktora gitsem çaresi yok biz bir şey yapamayız deyip geri gönderdiler ama bunlar sizi tanımadan önceydi.

Sizi aradığımda bacağım çok kötüydü, kurşun suyu ve lenfödem için komprosyon cihazı kullanıyordum bir yararını görmedim. 3 sene boyunca lenfödem dediler, çaresi yok deyip kapıdan çevirdiler. Sonunda kızarıklık, yara oluştu. Birçok tedavi ve zamana bıraktılar. Bacak ve ayağım bir birine girdi. Antibiyotik içtim devamlı ilaç ama bir şey değişmedi. Hocam sizi gördüm, tanıdım. İçten karşılamanız, "bu hastalığın tedavisini ben yapıyorum, seni burdan tedavi etmeden göndermem, gülerek gideceksin" dedi, her türlü deniyeceğiz.  Moral verdi ve şimdiden çok mutlu ve özgüvenim var. Artık bende sizin sayenizde istediğim ayakkabıyı giyebileceğim.

Sevgili hocam size nasıl teşekkür edeceğimi bilemiyorum, yüce Allah her iki cihanda yüzünü güldürsün, ailen ve sana mutlu sağlıklı bir ömür, ben şifamı buldum umarım, böyle benim gibi hem lenfödem hem iç varis tedavisi olan birisi olarak sonsuz teşekkürlerim sunuyorum. İyi ki varsınız, iyi ki sizi tanımışım, iyi ki geldim. Ben bir güldüm siz bin gülün. 

Çalışanlar ve size çok teşkkür ederim.

MUAZZEZ KOÇ 

 

Değerli Prof.Dr'um Ahmet Akgül;

 

                Hocam; ben dört senedir Lenf Ödem hastasıyım. Bu zamana kadar gittiğim doktorlardan bazıları tedavisi yok bazılarıda kapıdan çevirdiler. 3 senedir Kompresyon Cihazı kullandım dört ay öncede enfeksiyon geçirdim

                Selülit tedavisi gördüm, fakat bir sonuç alamadım. Tedavisi yok alışacaksın dedikleri hastalığa siz " tedavisi var" dediniz. İnternet ve sosyal medyada birçok hastanızın yorumunu okudum. Hepsi de " bir şifacı bulunur elbet" diyordu. Bende şifacımı buldum Allahın izniyle. Ben ayağa kalkmakta bile zorlanırken sizden gelen mesajla birlikte moralim düzeldi. Mesajınızda " gel tedavine başlayalım, bu hastalığın çaresi var" deyişinizle ben büyük bir şaşkınlık yaşadım ve inanamadım, size bacağımın resimlerini gönderdim. Yapmış olduğunuz değerlendirme sonucunda bana 20 günlük tedavinin yapılması gerektiğini söylediniz ve " senin moralini düzeltmeden göndermeyeceğim, seni iyileştireceğim" dediniz. Aynen de öyle oldu. Ben bugün 20 gün önceden başladığım tedavinin sonucunu olumlu olarak gördüm, şuan inanıyorum ki ameliyattan sonra daha iyi olacağım.

                Bu zaman zarfında tedavi sürecimde başta "siz" olmak üzere değerli ekibinize desteklerinden dolayı teşekkürlerimi şükran biliyorum. Allah (aa) hepinizden razı olsun.

                                                                                              Sağlıklı günlerde görüşmek üzere;))

                                                                                                                 Muazzez KOÇ 

 
Ben Lenfödem hastasıyım

CERRAHİ UYGULAMALARDA GAYET BAŞARILIDIR

 
Aldığı eğitimlerle kendini en iyi şekilde geliştirmiş ve yaptığı işin hakkını vererek yapan. hastalarının hepsine aynı özen ve titizlikle yaklaşan dikkatli bir doktordur. Hastalarını detayla inceler ve hasta için en iyi kararı verir. tanı ve tedavi için hastalar hiç bir tereddüt duymadan ahmet akgül'e başvurabilirler. cerrahi uygulamalarda gayet başarılıdır. Çalışkan, titiz ve bilgi doludur. yeni olaylara kendini adebte ederek hastaların en iyi şekilde tanı ve tedavi uygulamasını yapar
 
Ahmet ERSOY
 

 BEN LENFÖDEM HASTASIYIM

 
Ben Kara Çam, önceki hafta Ahmet Hocanın hastasıydım. Allah ondan razı olsun, Allah onu eksik etmesin, ben ondan çok memnun kaldım, ağrılarım hafifledi, ben lenf ödem hastasıyım. 
 
Kara ÇAM 
 
lenfodem_hastas_icin_istanbulda_en_iyi_tedavi.png
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

TEDAVİSİ YOK DENDİ VE BACAĞI KESMEYE KALKTILAR 

  

İyi ki tanıdım sizi. hocam sizi tanımadan önce çektiğim ağrı ve sıkıntıdan dolayı hayattan bıkmıştım ama sizi tanıdıktan sonra hayatım değişti. Size ne kadar teşekkür etsem azdır. Allah sizi benim ve diğer hastalarınızın başından eksik etmesin. O şifalı altın parmaklarınıza zeval vermesin.Size ve ekibinize sonsuz saygı ve sevgi ve şükranlarımı sunarım.Sizi seviyorum.

Mardin

Veysi İPEKLİSÜMER 

en_iyi_dvt_tedavisi.png derin_venoz_tromboz_dvt_hastann_prof._dr._ahmet_akgule_tesekkuru.png
 
The best medical lymphedema treatment

LENFÖDEM VE MANTAR SORUNUNDAN KALICI OLARAK KURTULDUM

lenfodem_ve_lipodem_en_iyi_kesin_tedavisi.jpg
 
I would like to express my gratitude to Prof. Dr. Ahmet Akgül and his team for the excellent patient care I received, their kindness and result-oriented healthcare.

I am a 74 years old housewife and have suffered from varicose veins for over 50 years. Although I had treatment done with various different methods, unfortunately the progression of my illness did not decline. Prof. Dr. Akgül treated my daughter's varicose veins surgically, after that, I decided to be a patient of his and told him that I prefer to have non-surgical methods. He applied different types of treatments to heal lymphedema from my feet and legs including thinning my legs between 5-10cm and lightening up. Furthermore, his treatment helped disappear fungus that had grown up to my ankles. Currently, we are in the process of doing various test to find out if there are problems with my heart.

We are grateful that Prof. Dr. Akgül is our family doctor.  

Kind regards,

Nedime Esen 
Ben 74 yaşında ve yaklaşık 50 yıllık varis hastasıyım, zamanında çeşitli yöntemlerle tedaviler uygulansa da ilerleme maalesef durmadı. Prof. Dr Ahmet Akgül bey kızımın varis rahatsızlığını ameliyatla tedavi ettikten sonra ben de kendisinin hastası olmaya karar verdim ve ameliyatsız yöntemleri tercih ettiğimi de belirtince bana farklı tedavi çeşitleri (oksiplazma, oksiprp, kök hücre tedavisi, adiposestemcells) uygulayarak ayaklarımdaki ödemin geçmesine, bacaklarımın 5-10cm arasında incelerek rahatlamasına ve ayak bileklerime kadar çıkmış olan mantarın yok olmasına yardımcı oldu. Şimdi de kalp rahatsızlığım var mı onun tetkikine başladık. Prof. Dr Ahmet bey bizim aile doktorumuz olduğu için çok mutluyuz. Öncelikle Ahmet bey'e sonra tedavilerin uygulanması aşamasında yardımcı olan asistanı Selin ve Tuğba hanımlara ve yardımcısı Suna hanıma çok teşekkür ederim.

Sevgiler,

Nedime Esen

 

DR AKGUL IS ONE OF THE BEST HEART DOCTOR IN TURKEY

 
Dear Dr. Karagüll, Dr. Akgul is one of the leading cardiologists in Turkey as well as as a professor whom much like you has taken great care of my mother in the past couple of weeks. And his centre has prepared a report that can help you discUSA it with the hotel physician in order for her to recive more accurate treatment while we are here. 
 
Dr. Akgul, Dr. Karagüll is one of the leading experts and researchers in Turkey when it comes to research and he is a truly gifted doctor and professor much like yourself. 
 
It is my greatest good fortune to have located both of you from an occean away. My only request is for you to meet for a coffee or a phone call the very least and exchange notes and ideas about mum's case. I know I am no one in Turkey but I know more about publishing in US than most other writers and I am more than happy to help you with getting your ideas/ research read outside Turkey, because I know my mum is not the only one with these issues. 
 
Thank you for the time you have afforded me. 
 
My best, 
 
Ghazal          
 
Bacaklarında şişlik " lenfödem " hastanız
lenff.jpg

Sayın Akgül,

Biz hastalar birbirlerimizle dost oluruz. Aynı odada kalınca veya ameliyatı beklerken herşeyimizi paylaşırız. Kader birliğidir bu. Bilgi aktarımıdır, tecrübe aktarımıdır. 

" Toplu olarak bir kitlenin etkilendiği olaylar sonrasında toplum içerisinde sorunu paylaşan insanlar toplu olarak başa çıkma davranışı geliştirmektedir. Toplu başa çıkma, sosyal bağlılığı ve dayanışmayı sağlayarak travma sonrası gelişimi de mümkün kılmaktadır. İnsanların etkileşimleri, bilgi paylaşımları ve iletişim seviyeleri; ortak, korku yaratan bir tehdit karşısında artmaktadır. Özellikle tehdit açık bir şekilde belli olduğunda, bireyin öznel algısından kaynaklanma ihtimali olmadığına inanıldığında grup içinde etkileşim oluşmakta, durum değerlendirmesi yapılmaktadır. 

Kolektif stres ve başa çıkma anlayışı benzer bir şekilde çalışanlar arasında da görülmektedir. Organizasyonel yapı çerçevesinde bir olayın grup üyesi tarafından stresli algılanması yapay bir stres de yaratabilmektedir. Bu algılanan stresle başa çıkmak için de kolektif başa çıkma davranışı geliştirilerek ya stres azaltılmaya çalışılmakta ya da olumsuz paylaşımlarla stres düzeyi artmaktadır. Aynı zamanda iş içerisinde kişinin kendini bir takıma ait hissedip özdeşleşmesi psikolojik olarak iyi olma halini ve stresli olayla başa çıkma becerisini arttırmaktadır.

Stres yaşantıları sonrası başkalarıyla ilişki kurma ihtiyacı yalnızca kitlesel olaylar sonrası değil, bireysel olarak kişiler bir tehdit algıladığında da ortaya çıkan bir ihtiyaçtır.  Hastanede, kaygı düzeyi daha yüksek olması sonucu, ameliyata girecek hastalar aynı odayı paylaştıklarında ameliyat sonrasında aynı odayı paylaşan hastalara göre daha fazla ilişki kurmuşlardır. 

Taylor stresli bir olayla karşılaşınca ilişki kurma ihtiyacının özellikle kadınlarda görüldüğünü ve kadının öncelikle diğer bir kadından destek almaya eğilimli olduğunu söylemiştir. " diyor bir bilimadamı makalesinde.

Ben de yıllardır lenfödem sıkıntısı çektim ve iyiki de hastalarla derdimi paylaşmışım. Aslında sizin en büyük reklemınız hastalarınız. İyileşen her hasta sizi tüm topluma anlatır.

Ben hastaneye geldiğime oranla çok daha iyiyim, tüm yakınlarıma ve yeni dost olduğum tüm hastalara sizi anlatıyor onların stresini alıyorum.

Size konuyla ilgili bir de gazete haberi gönderiyorum, umarım sitenize koyar, diğer hastalara yardımcı olursunuz.

Allah yar ve yardımcınız olsun.

25 yılını lenfödem tedavisine harcamış bir hasta olarak, ilk defa sayenizde kendimi iyi hissediyorum.

Tekrar teşekkürler

Elif (Sosyolog)

 

 

 
Bacakların şişliği için verilen çoraplar için sorulan sorular

Varis çorabı nedir ?

Varis çorabı nasıl giyilir ?

Varis çorabı varisi tedavi eder mi ?

Varis çorabı ne zaman giyilir ?

Varis çorabı yıkanır mı ?

Varis çorabı çamaşır makinasında yıkanır mı ?

Varis çorabı kurutucuda kurutulur mu ?

Varis çorabı diz altı mı kullanılır ?

Kaç çeşit varis çorabı vardır ?

Varis çoraplarında basınç farkları var mı ?

Kaç çeşit varis çorabı vardır ?

Farklı renklerde varis çorabı var mı ?

Farklı renklerdeki varis çoraplarıda tedavi ediyor mu ?

Dinlerdirici varis çorapları ne işe yarar ?

Ayakta durulan mesleklerde ( kuaför , berber , aşçı , öğretmen ) varis olmasa bile varis çorabı takmalı mıyız ?

Külotlu varis çorabı ile diz üstü varis çorabı arasında fark var mı ?

Diz altı orta basınçlı varis çorabı ne demek ?

Varis çorabı ile lenfödem çorabı arasında fark var mı ?

Lenfödem ve lipodem çorabı nedir ?

Lenfödem ve lipodem çorabı nasıl giyilir ?

Lenfödem ve lipodem çorabı varisi tedavi eder mi ?

Lenfödem ve lipodem çorabı ne zaman giyilir ?

Lenfödem ve lipodem çorabı yıkanır mı ?

Lenfödem ve lipodem çorabı çamaşır makinasında yıkanır mı ?

Lenfödem ve lipodem çorabı kurutucuda kurutulur mu ?

Lenfödem ve lipodem çorabı diz altı mı kullanılır ?

Kaç çeşit Lenfödem ve lipodem çorabı vardır ?

Lenfödem ve lipodem çoraplarında basınç farkları var mı ?

Kaç çeşit Lenfödem ve lipodem çorabı vardır ?

Farklı renklerde varis çorabı var mı ?

Farklı renklerdeki Lenfödem ve lipodem çoraplarıda tedavi ediyor mu ?

Dinlerdirici  Lenfödem ve lipodem çorapları ne işe yarar ?

Ayakta durulan mesleklerde ( kuaför , berber , aşçı , öğretmen ) varis olmasa bile Lenfödem ve lipodem çorabı takmalı mıyız ?

Külotlu varis çorabı ile diz üstü Lenfödem ve lipodem çorabı arasında fark var mı ?

Diz altı orta basınçlı Lenfödem ve lipodem çorabı ne demek ?

Varis çorabı ile lenfödem çorabı arasında fark var mı ?

Varis çorapları dairesel , lenfödem çorapları düz örgülüdür 

 
"Ne zaman ve hangi doktor geçirecek bu şişliği"
Sayın Akgül Hoca,
 
Lenfödem tedavisi için bana uyguladığınız özel biyorezonans ve frekans ayarlama tedaviniz çok yararlı oldu. Daha üçüncü seansta bacak bileğim 5 santim civarında inceldi. Ağrılarım hafifledi. Daha 4-5 seansım daha var.
 
Tedaviyi yaparken bana anlattığınız gibi, bacağımda ve ayak bileğimde yıllardır şişliğe neden olan lenf sıvısı artık harekete geçti sanki. Bacağımın içindeki ağırlık azaldı artık dolaşım başladı. ayakkabı bile giyiyorum. Yakında etek giyeceğim. Tedavim tam bitmeden bu satırları yazmamın nedeni yıllardır tedavisi yok denilen lenfödem ve bacak ödeminin son teknoloji ve sizin programlamızla çözümü olması. Bunu herkes duysun hocam. Siz tedavi bitmeden birşey yazmayın dediniz ama ben çok mutluyum ve tekrar yaşama döndüm, Herkes duysun ve yaşama dönsün istiyorum. Bizim bir lenfödem hastaları forumumuz var, oraya da yazdım hocam. Kusura bakmayın artık eve gidecek vaktiniz olmayacak.
 
Bize kızmayın çünkü siz hastanın halinden anlarsınız. Hatırlar mısınız, size geldiğimde hayattan kopmuş, nişanlısından ayrılmış, hastalığını saklayan, dışarı bile çıkmayan biriydim."Kim tedavi edecek beni, bir doktor yok mué diye bağırıyordum, size devamlı "kim", "nasıl", "nerede", "niye", "ne zaman", "yan etkisi var mı", "ne" gibi sorular soruyordum.
 
Hocam sizin de dediğiniz gibi bacağım "fabrika ayarlarına" döndü :)
 
Lenfödemi frekans tedavisi ile yenen hastanız Aylin
 
" Tedavisi yok " denilen Lenfödem - Neslihan KÖKÇÜ, Wales, ENGLAND
lenfodem.jpg
Dear Dr Akgul

In 2013, I was diagnosed with cervical cancer  and I had total hysterectomy.
The following year, I have been diagnosed with lymphoedema as a operation complication. I was told that there was no cure and only beneficial approach would have been socks for varicose veins.

I am so lucky that I was able to discover your website and your practice which provides biofeedback / ondamed treatment.
With the help of this therapy, my lymphoedema , which I was told incureable, disappered and I am delighted with this outcome.
I highly recommend this treatment to all lymphoedema patients.

Kind regards

Mrs Neslihan Kökçü, Llangollen, Wales
Bu e-posta adresi spam korumalıdır. Lütfen JavaScriptleri etkinleştirin.
 
27 yıllık LENFÖDEM düzeldi !!
lenfo.jpg
27 yıldır ayak şişmesi ve ağrılardan müzdarip bir öğretmenim. Prof. Ahmet Akgül'ü basından ve tv yayınlarından öğrendim. İlk muayenem sonunda lenfödem  teşhisi koydular ve biyorezenans tedavisi önerip;bununla birlikte prp tedavisi yaptılar.İlk seansta  ayak şişmelerim %95 azalma gördüm,çok mutlu oldum. Yıllardır içtiğim daflon ve doxium ilaçlarının yanında kullandığım varis çorapları hastalığıma bir çare olamamıştı,Hocama yıllardır süren problemimi iki seans sonunda gözle görülür bir şekilde çözdüğü, yaşam kalitemi yükselttiği için teşekkür ve minnetlerimi sunarım. İyi ki varsınız.
Allah sizden razı olsun,gönlü güzel insan  
 
Aylin KAL 
 
Dolaşım bozukluğunun en iyi tedavisi
onda1.jpg

Bu benim makinemdi ama Hocam. Kıskandım...neyse şaka şaka. Bende bu makinada seans gördüm. Çok enerji veriyor ve kemik ve damar ağrılarına iyi geliyor. Hiçbir yan etkisi yok herkese tavsiye ederim..kan dolaşımını hızlandırıyor, kemikleri dinlendiriyor, insan kendini genç ve dinç hissediyor, çok mucize bir makina

 


Ümmühan GÜNDOĞDU

 

 
Lenfödem ameliyatı sonrası tekrarlayan lenfödem ve tedavisi

 LENFÖDEM AMELİYATI SONRASI LENFÖDEM TEKRARLADI 

Ben 23 yıllık lenfödem hastasıyım. Daha öncesinde bir ameliyat oldum ama ayağı kalktıktan sonra ayağım tekrardan şişmeye başladı. Yaklaşık 2 yıl önce lenfödem masajı tedavisine başladım fakat işlem sonrasında sepsis şok geçirdim ve en başa tekrar geri döndüm ta ki Ahmet AKGÜL hocayla taşına kadar. Hocamıza gelene kadar çok ümitsizdim dana önceden yaşadığım tatsız olaylarla yine karşılaşmaktan korkuyordum. Ahmet hocaya ilk geldiğimiz gün ben bu ayağı iyileştiririm dedi ve bize yapılacakları ayrıntılı olarak anlattı. Biyorezenans, microplus, ozon tedavisi, oksiprp ve masaj işlemleri uyguladılar. 2-3 seanstan sonra yaşanan gelişmeler sizi çok heycanlandırdı. Şimdi artık bu yolun sonuna geldik ve sonuç mükemmel. 23 yıl sonra ayakkabı giyecek olmanın sevinciyle ayrılıyorum buradan. Ahmet hocam size tüm hastaların çok ihtiyacı var herkese sonsuz teşekkürler.

 MUAZZEZ ATAKAN 

oksiplazma_oksiprp_mikroplus_ile_lenfdem_tedavisi.jpg oksiprp_ve_oksiplazma_ile_lenfdem_tedavisi.jpg