Prof. Dr. Michael DeBakey'in Son Asistanı Yazdır e-Posta

SAYILI GÜN KALDI DEDİLER AMA EN İYİ KALP AMELİYATINI OLDU

yln_en_iyi_kalp_damar_varis_cerrah.jpg

Ahmet Akgül Hocamız gelmiş geçmiş en iyi doktorlarımızdan. Babamın sayılı günleri kalmış dedikleri an, hayatımız karardı ama Ahmet Hocamız O'nu bize bağışladı. O zaman Allah'ımda Ahmet Hocamıza gönlüne göre versin ve ona minnettarız sonuna kadar.

YENER SEVER 

OLAĞAN DIŞI KALP AMELİYATI

Sayin Doktor Ahmet Bey,

Sizin için sıradan bizim için olağan dışı bir kalp operasyonunu (24/07/12)basarıyla gerçekleştirip sevgili teyzem Nadide Kırman'ı bize, ailesine kavuşturduğunuz için size tesekkür ediyorum. Umarım güzel bir tatil geçirirsiniz. 

FAZİ CAYMAZ 

BAHÇELİEVLER BAKIRKÖY VE İSTANBUL'UN EN İYİ KALP CERRAHİSİ EKİBİ

Bahçelievler de oturmaktayın. Bahçelievlerdeki cerrah ve doktorları araştırdım, yolum Bakırköye Prof Dr ahmet akgül e çıktı.Babamın kalp ameliyatını, büyük bir ustalıkla yaptı. Taburcu etti. Bahçelievler Bakırköy ve İstanbul için bulunmaz bir ekip. İyi ki varsınız.Saygılar

Saadet Saygın
kalp_cerrahisinin_en_iyisi.jpg

AYNI ANDA İKİ KALP KAPAĞI AMELİYATI: BİRİ TAMİR BİRİ DEĞİŞTİRME

Hocam!!! Sizin gibi insanların sayısını artırsın yüce mevla! Annemi de ameliyat edip, bozuk 1 kapağı tamir edip, diğerini değiştiniz ! Allah yar ve yardımcınız olsun!! Saygılar!!

AYDIN MUTLU 

DÜNYANIN EN İYİ VE EN ÜNLÜ CERRAHI MERHUM PROF. DR. MICHAEL DEBAKEY'İN ASİSTANI

Ahmet kardeşimin GERONTOLOJİ bilim dalında dünyada  tek kalp damar cerrahı olduğunu hatırlatmamda fayda var,  yani tıptaki ilk adı geriatri olan bu şimdiki gelişmiş adı gereontoloji.   Yaşlanmayı önleyen bilim dalı Ahmet'in sitesine girdiğinizde bunu görürsünüz yani derki "insanın yaşlanması damarlardan başlar". Damar haritalamada vücudunuzdaki damarların  rantabıl çalışması yani yol haritası düzgün rahat, kapalı olmadan çalışması ayrıca Ahmet Akgül, dünyada ilk kez kalp damar cerrahisi bilim dalını kuran, 99 yaşında vefat eden,  bu bilim dalına insanlığa armağan eden merhum  Prof. Dr. Michael DeBakey'in asistanlığını yapmış, onun yanında genç yaşta bu işe gönül vermiş bir kardeşimizdir. Bu arada dünya var oldukça amel defteri kapanmayan bu ulvi hocayı saygı ve rahmetle anıyorum, ışıklarda uyusun. Ahmet hocanın başarısını altında genç yaşta hayat yolunda çıtayı koyduğu yer, kendine seçtiği hedef çok ama çok önemli eskilerin bir lafı vardır. Biraz amiyane olacak ancak doğru laftır, benim de huyumdur, lafı eveleyip gevelemeden sündürmeden ortaya koyarım. Biraz mecaz biraz ifade canlılığını sağlar "caht ile sıçan tahtayı deler geçer" deler. Azmin elinden hiçbir şey kurtulmaz, dolayısı ile kalp damar cerrahı olması, prof olması, Türkiye'de yılın cerrahı seçilmesi,  bu dalda varis ve venöz konusunda tıp literatüre geçen Ahmet Akgül tekniği,  radikal akreditasyon bu başarıların sahibi kardeşimize aittir.  Böyle maharetli işini severek yapan, bu yola gönül vermiş bilim insanlar nadiren yetişiyor.  Bunlar tesadüfi hadiseler değildir. Cerrahlar ulvi insanlardır.  Siz anestezi aldıktan sonra sanki öbür taraflarda dolaşırken, sizi keser biçer, şifa bulmanız için azami gayret gösterirler. Ayıldığınızda hiç farkında olmadığız  kalbini çıkartılıp dışarıda makinaya bağlanmış iki üç damarınız sıfırlanmış. Ancak önce planlama süre ve ekip bu işi birer vazgeçilmezidir. 

minimal_teknikle_mitral_kapak_tamiri.jpg

Herkes işini azimle ve doğru severek yaptığında başarı kaçınılmazken, küçük bir hata hayatına mal olabilir.  Siz uyandıktan sonra  bunların farkına ve önemine vakıf, bu konuda  ayrıca sitesinde şifa bulan hastaların memnuniyet ve müteşekkir ifade ve yazılı beyanlarından onlarca metin yorum bulabilirsiniz. Başarılı, tevazu sahibi kardeşimize bu yolda sağlık sıhhat ve başarılarının devamını diliyorum. Allah, yar ve yardımcın olsun. Allah önce evladı Hira kızımıza, ailesine, sevdiklerine bağışlasın. Başarıların daim olsun sevgili Ahmet kardeşim. Sevgilerimle. By monşer.

2 Mart 2017,  perşembe

Bakırköy

Suha ALTAY 

 

akcier_kanseri_olan_hastaya_ak_kalp_ameliyat.jpg hipnozla_kalp_ameliyat.jpg

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 KALP HASTALIKLARI İLE İLGİLİ DETAYLI BİLGİ ALMAK İÇİN TIKLAYINIZ

PROF DR AHMET AKGÜL'ÜN ÖZGEÇMİŞ/CV SİNİ OKUMAK İÇİN LÜTFEN TIKLAYINIZ