Kalp Hastalıkları
Ameliyat edilemez diyorlardı, Ahmet Hocayı bulduk

AMELİYAT EDİLEMEZ DİYORLARDI AMA YİNE DE YILMADIK

''Üstelemek başarının temel unsurudur. Kapıyı yeterince uzun süre ve yüksek sesle çalarsanız birilerini uyandıracağınızdan emin olabilirsiniz.'' demiş Henry Wodworth LONGFELLOW.

İşte bu anlamlı sözler İzmir'den İstanbul'a olan yolculuğumuzun başlamasına neden oldu.

Babam Ahmet CENGİZ 3 yıldır kalp yetmezliği tedavisi görüyordu. Nisan 2012'de yüksek ateş nedeniyle hastaneye yatırıldı. Babamın vücudunda nereden kaynaklı olduğu belli olmayan bir enfeksiyon durumu söz konusuydu. Bu nedenle İzmir'de gitmediğimiz özel,devlet,araştırma hastanesi kalmadı. Her doktor ağız birliği yapmış gibi hastanın kalp kapakçığında sorun var ama; ameliyat edemeyiz diyorlardı. Yine de yılmadık.

Yaptığım araştırmalar sonucu derdimize çare olcağına inandığım İstanbul'daki bir hastaneye , babamla ilgili tüm tetkikleri faksladım. İnceleme sonunda bizi kabul edeceklerini,ameliyatı yapabilceklerini söylediler. Büyük bir umutla İstanbul'a geldik. Babam ise durumumdan dolayı uçak ambulansla gelebildi. Doktorlar birkaç gün sonra, yaptığımız tetkiklere göre hastanın kalp kapakçığında enfeksiyon var; bu durumda ameliyat yapamayız dediler. Bu kadar kısa sürede ne değişmişti hala anlamış değilim. O an hissettiğim tek şey büyük bir hayal kırıklığı idi.

Babam yoğun bakımda gittikçe kötüleşirken tavsiye edilen bir isim DOÇ.DR. AHMET AKGÜL bizi yeniden umutlandırdı. İnternet aracılığıyla bağlantı kurup görüştük. Bu durum bir mucizenin başlangıcı oldu.

Yaptığımız görüşme sonucu babamın derhal ameliyat edilmesi gerektiğini; geçen her günün babamı ölüme biraz daha yaklaştırdığını söyledi. O zaman anladım ki, başarısızlığın en önemli sebebi kararsızlık ve gecikmeydi. Başarının sırrı ise Axel MUNTHE'nin de dediği gibi bilmek,istemek,cesaret etmek ve susmaktı. Ahmet Bey işini iyi biliyordu. Ameliyatı cesaretle kabul etti ve kararı bize bırakarak susmayı tercih etti.

Babamın ameliyattan sağ kurtulma şansı çok düşük olmasına rağmen doktorumuza sonsuz güvenerek ameliyatı kabul ettik. Sonuç Allah'ın da izniyle başarılı oldu ve mucize gerçekleşti. Artık babam hastanede mucize hasta olarak tanınıyordu.

Bizler bugüne kadar hastasıyla bu kadar ilgili,duyarlı,zaman problemi yaratmadan (dinlenme ve tatil zamanından kullanarak), hasta ve yakınlarıyla doyasıyla konuşup;bilgi veren, sıkılmadan dinleyen,moral veren bir doktora ilk kez rastladık.

Doç.Dr.Ahmet AKGÜL kendisine umut bağlayan hiçbir hastayı geri çevirmeyen; fakir,zengin,yaşlı,genç ayırt etmeyen, mesleğine aşık bir doktor. Ona gidip de iyileşmeyen hasta yok gibi (Tanrı'nın izniyle). Bence Ahmet Bey kalp konusunda hastaların ikinci hayat şansı. Tanrı sanki onu ve sihirli ellerini insanlara hediye olarak göndermiş. Onu tanıdığımız içim babam,ben ve ailem çok mutluyuz.

Bakırköy Dr.Sadi Konuk Eğitim Ve Araştırma Hastanesi Kalp Ve Damar Cerrahisi Klinik Şefi Doç.Dr.Ahmet AKGÜL  (geleceğin profesörü) ve ekibine, kalp damar servisi,yoğun bakım ve ameliyathane çalışanlarına, emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz. Güzel ve sağlıklı günlerde tekrar görüşmek dileğiyle.

Gökçe OYEKÇİN 

KALP HASTALIKLARI İLE İLGİLİ DETAYLI BİLGİ ALMAK İÇİN TIKLAYINIZ

PROF DR AHMET AKGÜL'ÜN ÖZGEÇMİŞ/CV SİNİ OKUMAK İÇİN LÜTFEN TIKLAYINIZ  

 
Anlatılmaz Yaşanır

ANLATILMAZ YAŞANIR

Kardeşim Ahmet Sütçüoğlu 22.8.2012 kalp krizi ve kalp durması ile yoğun bakım servisinize alınıyor, o gece anjiyosu yapılıyor ve 27.8.2012 tarihihinde bypassa alınıyor. Bu süreçte ahmet hoca bizi sakinleştirmek için her sorumuza cevap veriyor. Ailemizle ilgileniyor.

Aslında yazdıklarım yaşadıklarımızı anlatmıyor. Uzun bir bekleme süresi sonunda güzel haberi alıyoruz, herşey yolunda. Kardeşim hastaneden taburcu oldu, bir haftadır evde. Bu gece bir sorunu olmuş, ahmet hoca ya mesaj attım. Aynı anda bana geri döndü. Sıkıntımızı giderdi aslında eksik yazdım. Kendisi bunu daha önce de yapmıştı. Hem de en umutsuz olduğumuz bir zamanda. Kardeşim ile ilgili o ilk gece mesaj atmıştım kendisine email ile ama telefon numaramı yanlış yazmışım. Defalarca geri aramış, bana ulaşamamış. O koşuşturma ve zamansızlığın içinde bana dönmüş, beni geri aramış. Hhangi birini anlatsam, nasıl teşekkür etsem. Ahmet akgül hoca ya ekibine neler söylesem az, nasıl anlatsam az. Ancak yaşanır böyle bir yüce gönül, teşekkürler teşekkürler teşekkürler.

Melike Sütçüoğlu Özyazar

KALP HASTALIKLARI İLE İLGİLİ DETAYLI BİLGİ ALMAK İÇİN TIKLAYINIZ

PROF DR AHMET AKGÜL'ÜN ÖZGEÇMİŞ/CV SİNİ OKUMAK İÇİN LÜTFEN TIKLAYINIZ  

 
En Modern Kalp Ameliyatları

  STENT SONRASI KALP AMELİYATI

calisan_kalpte_baypas.jpg koroner_baypas_1.jpg koroner_baypas_2.jpg

Çok değerli, sevgili Ahmet Hocam;

    Antalya'da kalp krizi geçirip stent takıldıktan sonra, diğer damarımda tıkalı olduğunu ve açık kalp ameliyatı olmam gerektiğini öğrendim. Ama doktorlar " Çok zor bir ameliyat kimse yapamaz " dediler.  O korkuyla ben ve ailem İstanbul'a sizinle tanışmaya geldik. Sizi ilk gördüğümüz andan itibaren, sanki çok sevdiğimiz bir akrabamız gibi yakın hissettik. Rahat, samimi ve cana yakın tavırlarınız bize verdiğiniz moralle ertesi gün ameliyata karar verdik. Size o kadar güvendik ki ameliyat risklerini anlatan belgeyi bile okumadan imzaladım.

   Ameliyat çok iyi geçti. Kalbimi durdurmadan ve bacağımdan damar almadan, içeriden damar bulmanız başarılarınızın ne denli büyük olduğunun kanıtı. Sonradan öğrendim ki çoğu doktor bu kadar zahmete katlanmazmış. Bu nedenle de hasta aylarca toparlanamazmış.

      Ameliyattan önce bütün tanıdıklarımız, ameliyatın zor olduğunu, iyileşme sürecinin ve bakımının daha da zor olduğunu, hatta hastaların huy değiştirdiğini söylemişlerdi. Sayenizde bunların hiç birini yaşamadım. Üçüncü günden itibaren hiç yatmadım hatta sürekli dolaşıp kafeterya ya indim. Kendi ihtiyaçlarımı karşıladım. Taburcu olur olmaz hemen tatile çıktım. Beni gören yakınlarım "10 günde ne çabuk toparlandın nasıl bir doktorun var diye " hayret ettiler.

   Ameliyat ekibiniz ve asistanlarınız çok başarılı. Hepsine ayrı ayrı teşekkür ederim. Hastane personeli iyi ve güler yüzlü. Kendimizi evimizde hissettik. Hatta hemşirelerden biri " Ahmet hoca çok iyidir iyi ki karşılaşmışsınız" dedi.

   Allah kimseye hastalık göstermesin ama, her hastaya da sizi nasip etsin. Ben canımı, gözüm kapalı size emanet ettim ve sağlığıma kavuştum. Allah sizden bin kere razı olsun. Harika ailesiniz. Karakteriniz ve mesleğinizdeki başarılarınızla çok üstün bir doktorsunuz.

Sevgilerle

Hastanız İLKER TEZÖLMEZ 

KİMSE AMELİYAT ETMEYİ GÖZE ALAMAMIŞTI 

Merhaba AHMET BEY,

Bu aslında cok onceden yazmaya kalktıgım ama her yazmaya baslayısımda sevıncten aglatarak devamını getıremedıgım yazılarımdan bır tanesı. 4 hazıranda babam BEKİR OĞUL'u amelıyat etmıstınız. Kalp krizi gecırmıs ve damarlarındakı o ciddi problem ortaya cıkmıstı. Öğrendıkten sonra Turkıye'de aklımıza gelen bırcok doktorla gorusmüştük ve kımse amelıyat etmeyı göze almamıstı. Aslında yasaması ıçin şansı olmadıgını söyluyordu herkes..Bu o kadar acı bır durum kı.. sıze ne kadar dua etsek az. Babamı kurtardınız, hala yazarken boğazım tıkanıyor, tesekkure yeterı kelıme bulamıyorum. Harıka bır ınsansınız ALLAH hepyardımcınız olsun tekrar tekrar bınlerce kez tesekkur edıyorum ...

Duygu Oğul  

KALP HASTALIKLARI İLE İLGİLİ DETAYLI BİLGİ ALMAK İÇİN TIKLAYINIZ

PROF DR AHMET AKGÜL'ÜN ÖZGEÇMİŞ/CV SİNİ OKUMAK İÇİN LÜTFEN TIKLAYINIZ  

 
İyileşme umudu olmayan hastalık yoktur

UMUT KARANLIK GECEYE RAĞMEN BUĞULANMIŞ CAMA GÜNEŞİ ÇİZEBİLMEKTİR

Sevgili Ahmet AKGÜL, işte siz de bizim için karanlık hayatımızı aydınlatan bir güneşsiniz. Sevgili annem Gazal ÖZDEMİR beş yıldır hastane hastane dolaştı, hiç biri doğru dürüst teşhis koyamadı. Kimisi şeker, kimisi gizli tansiyonu var dedi. Bu şekilde annem yıllarca acı çekti ve hayatını yaşayamaz hala geldi. En son solunum yetmezliğinden İstanbuldaki bir araştırma hastanesine yoğun bakıma kaldırıldı ve akciğerinde mikrop oldu teşhisi konuldu. Altı ay gibi bir süre araştırma hastanesinde tedavi gördü ve taburcu edildi. Biz tamam her şey yoluna girecek dediğimiz anda annem eskisinden daha kötü oldu. Çünkü hiç bir doktor doğru teşhisi koyamadı.

Ta ki sevgili DOÇ DR. Ahmet AKGÜL ile karşılaşıncaya kadar. Kendisi annemin kalbinde avuç içi büyüklüğünde bir kitle tespit ettiğini ve bu ameliyatın gerçekten çok büyük risk taşıdığını belirtti. Ahmet hocam ameliyatın ne kadar riskli olduğunu biliyordu, fakat bunu başaracağından emindi. Çünkü onun adı Umuttu... Ve bu şekilde Umud'a Yolculuğa çıktık. Ameliyat çok başarılı bir şekilde geçti ve sevgili hocam annemizi bize tekrar geri kazandırdı. Sayın Ahmet hocam size ve ekibinize ne kadar teşekkür etsem de azdır. Tüm ailemiz size duacıdır. Siz varlığınızla insanlara umut vermeye devam ediyordunuz.

Saygılarımla

Naciye ÖZDEMİR

UMUDUN AZ OLDUĞU BAYPAS AMELİYATI

Doç. Dr. Ahmet Akgül 10.09.2012 tarinde babama yapmış olduğunuz çok riskli yaşama umudunun az biçildiği hastamızın bypass ameliyatını başarıyla gerçekleştirdiniz.. Ameliyattan sonra da bizden manevi desteğinizi eksik etmediğiniz için de size sonsuz teşekkürlerimizi sunarız.. Ayrıca internet sitenizden paylamış olduğunuz makaleleri okuyup videolarınızı izledim.. Size ve yetiştirmekte olduğunuz ekibinize başarılar dilerim..

Murat KARTAL  

KALP HASTALIKLARI İLE İLGİLİ DETAYLI BİLGİ ALMAK İÇİN TIKLAYINIZ

PROF DR AHMET AKGÜL'ÜN ÖZGEÇMİŞ/CV SİNİ OKUMAK İÇİN LÜTFEN TIKLAYINIZ  

 
The Best Heart Surgery Operation

THE BEST HEART SURGERY OPERATION

Dear Dr. Ahmet Akgul,

Firstly I am really happy and proud to know you. I would like to thank you so much for your success in my husband`s heart surgery. Also i appreciate your attention and conversance in all steps of operation.

Also we would like to thank you to your team and other Doctors. Cardiothoracic surgery specialists; Cardiothoracic surgery junior doctors;

Ayfer Kocaimamoğlu

ÇOK GÜZEL BİR AMELİYAT OLDU

Sayın hocam kısa bir süre önce halam ameliyat oldu. Çok güzel bir ameliyat oldu. Alllah sizin ve ekibinizi başımızdan eksik etmesin. 3 damarı degişti. Zor ameliyattı. Allah sizin gibileri başımızdan eksik etmesin hocam.

Engin Coşkun

EN İYİ AÇIK KALP AMELİYATI

kenan.jpg

16 Haziran 2012 tarihinde geçirdiğim kalp krizi sonrasında yaşamın kıyısında dururken umutları yeşerten, hayata bağlayan bir güler yüz, Sn.Prof.Dr.Ahmet AKGÜL.
Saygıdeğer Hocam, başta siz olmak üzere burada isimlerini tek tek yazamadığım hemşire kadronuza ve isimsiz kahramanlar bizleri rahat ettirmek ve temiz bir ortamda yaşatmak için sonsuz gayret içinde olan hastabakıcı kadronuza; SONSUZ TEŞEKKÜRLER... Çok güzel bir ekipsiniz. Gurur ve mutluluk duydum. Allah hepinizden razı olsun ve başarılarınız daim olsun.

Saygılarımla...

Kenan DALKIRAN

 

 

 

KALP HASTALIKLARI İLE İLGİLİ DETAYLI BİLGİ ALMAK İÇİN TIKLAYINIZ

PROF DR AHMET AKGÜL'ÜN ÖZGEÇMİŞ/CV SİNİ OKUMAK İÇİN LÜTFEN TIKLAYINIZ  

 
Kalp Kapakçığı Ameliyatı

KALP AMELİYATI İÇİN İYİ Kİ AHMET AKGÜL'E GELMİŞİM 

T.C. Sağlık Bakanlığı Bakırköy Dr. Sadi Konuk Eğitim ve Araştırma Hastanesi Kalp ve Damar Cerrahisi Klinik Şefliğine

Ben iyileştirmiş olduğunuz hastanız İsmail Hepöz. 51 yıllık ömrüm boyunca birçok devlet, özel tıp, eğitim ve araştırma hastanelerine gittim. Birçok doktorla akraba gibiyiz. Gitmiş olduğum hastanelere nazaran

buradaki bilhassa KVC kliniğindeki temizlik, hijyen, bakım, personeller arası iletişim, birlik, beraberlik, aralarındaki muhabbet... V.s şimdiye kadar gitmiş olduğum hastanelerin hiçbirinde görmedim. Bu tabloyu

görünce adeta ağzım açık kaldı. Hayran oldum. Allah'tan temennim bu hizmetinizin, disiplininizin, sisteminizin hiç bozulmadan, sekteye uğramadan daha da mükemmelleşmesidir.

Bu hastaneye Antalya'dan geldim. Buradaki bir dostum sayın Doç. Dr. Ahmet Akgül'ün arkadaşıymış.

Arkadaşım vasıtasıyla Sayın Doç. Dr. Ahmet Akgül ile irtibatlaştık. Arkadaşım vasıtasıyla Ahmet Beye elimdeki raporları ulaştırdım. Antalya'daki gitmiş olduğum doktorlar hem Aort hem de Mitral Kapakçığın değiştirilmesi gerekir dediler. Ama Sayın Doç. Dr. Ahmet AKGÜL ise arızanın sadece Mitral Kapakçıkta olduğunu ve tamir olabileceğini söyledi. Bir umutla Antalya'dan kalkıp umut ışığıma sayın Doç. Dr. Ahmet AKGÜL'e geldim. İyi ki de gelmişim.

Sayın Doç.Dr. Ahmet AKGÜL ve Profesyonel Ekibi her şeyi en ince ayrıntısına kadar araştırıyordular. Ve eleyip sık dokudular. İğneden ipliğe ne var ne yok her şeyi iyice araştırdılar. Ve diğer doktorlar gibi direk kapakçığı değiştiririz demediler. Ne kadar yapılması gereken muayene, tahlil, rapor... Vs ne varsa hepsini yaptılar. En sonunda kapakçığı onarmak daha iyi olacak olursa onarırız, onarmak karlı bir şey olmazsa kapakçığı değiştiririz dediler.

Buraya gelirken birkaç tane korkum vardı. Biri uçağa binme korkusu. Bunu birçok doktora danıştım ve bir ilaç tavsiye ettiler ve sağ salim geldim çok şükür. İkincisi TEE Raporunun oluşturulmasıydı ki en çok korktuğum bu idi. Diğer hastanelerde bunu yazamamışlardı. Ama buradaki Ekip çok bilgili, tecrübeli ve anlayışlıymış ki ben çok bir şey hissetmeden o raporu hazırlamışlar ve elime verip beni gönderdiler. İlk iki korkuyu atlattık ya Allah'ın izni ve yardımıyla, Doç. Dr. Ahmet Akgül ve Profesyonel ekibinin bilgi ve tecrübeleriyle Ameliyattan pek de korkmadım. Korkmadığım kadar da varmış.

Sayın Doç. Dr. Ahmet Akgül ve Profesyonel Ekibine, tüm Hemşirelere ve diğer tüm personellere teşekkür ederim. Allah-ü Teâlâ hepsinde razı olsun. İstisnasız her birine Allah-ü Teâlâ sağlıklı, hayırlı, bereketli, huzurlu ve mutlu ömürler ihsan etsin.

Sayın Doç. Dr. Ahmet Akgül ve Profesyonel Ekibinin, tüm hemşirelerin; benim gibi daha nice hastalara şifa olabilmelerini, yardımcı olabilmelerini, onları iyileştirebilmelerini temenni eder. Bu bariz görünen başarılarınızın daha da katlanarak devam etmesini Allah'tan isterim. Hepinize müteşekkirim. Allah hepinizden razı olsun.

ismail Hepöz 

ACİL KALP AMELİYATI

01.03.2013 günü sıradan bir kontrol için gittiğim hastanede dört damarımın %95 daraldığınıacil açık kalp ameliyatı gerektiğini öğrendim. İnanmadım.

Kış süresince her gün düzenli iki saat yürüyen, yılın 6 ayı boyunca günde 8 saat mutlaka denizde olan, kalan zamanı bisiklete binerek ve spor yaparak geçiren, deniz ürünleri ve taze sebze dışında hiçbir şey yemeyen 65 kiloluk ben bile kalp hastası olabilirmişim.

Ameliyata girdiğim andan taburcu olduğum ana kadar bana kendimi evimde gibi hissettiren, bu zorlu süreci en kolay şekilde atlatmamızı sağlayan Bakırköy Dr. Sadi Konuk Eğitim ve Araştırma Hastanesi Kalp ve Damar Cerrahisinde ekibini bir orkestra yönetir gibi yöneten  Prof. Dr. Ahmet Akgül başta olmak üzere, tüm doktor, hemşire ve hastane personeline çok teşekkür ederim. Hayatın yükünü ve stresini omuzlarına alarak, sitemsiz ve sıkılmadan yüzleri gülümseyen bu ekiple karşılaşmak bizim için büyük bir şanstı.

Ameliyatım süresince ise, gereken kanı çok kısa bir süre içerisinde temin ederek bana yetiştiren, hiç tanımadığım halde bir saniye bile tereddüt etmeden hastaneye koşan Koç Grubu'nun değerli yönetici ve çalışanlarına da teşekkürlerimi sunarım.

Yanısıra, dünyadaki en değerli varlığım kızımı yalnız bırakma korkusunu yaşadığım anda, bana onu asla yalnız bırakmayacak büyükleri ve dostları olduğunu gösteren herkese "Bir Kalp Borcum Olsun"...

Sevgi ve saygılarımla,

Şeref ŞENOKUR  

KALP HASTALIKLARI İLE İLGİLİ DETAYLI BİLGİ ALMAK İÇİN TIKLAYINIZ

PROF DR AHMET AKGÜL'ÜN ÖZGEÇMİŞ/CV SİNİ OKUMAK İÇİN LÜTFEN TIKLAYINIZ  

 
Prof. Dr. Michael DeBakey'in Son Asistanı

SAYILI GÜN KALDI DEDİLER AMA EN İYİ KALP AMELİYATINI OLDU

yln_en_iyi_kalp_damar_varis_cerrah.jpg

Ahmet Akgül Hocamız gelmiş geçmiş en iyi doktorlarımızdan. Babamın sayılı günleri kalmış dedikleri an, hayatımız karardı ama Ahmet Hocamız O'nu bize bağışladı. O zaman Allah'ımda Ahmet Hocamıza gönlüne göre versin ve ona minnettarız sonuna kadar.

YENER SEVER 

OLAĞAN DIŞI KALP AMELİYATI

Sayin Doktor Ahmet Bey,

Sizin için sıradan bizim için olağan dışı bir kalp operasyonunu (24/07/12)basarıyla gerçekleştirip sevgili teyzem Nadide Kırman'ı bize, ailesine kavuşturduğunuz için size tesekkür ediyorum. Umarım güzel bir tatil geçirirsiniz. 

FAZİ CAYMAZ 

BAHÇELİEVLER BAKIRKÖY VE İSTANBUL'UN EN İYİ KALP CERRAHİSİ EKİBİ

Bahçelievler de oturmaktayın. Bahçelievlerdeki cerrah ve doktorları araştırdım, yolum Bakırköye Prof Dr ahmet akgül e çıktı.Babamın kalp ameliyatını, büyük bir ustalıkla yaptı. Taburcu etti. Bahçelievler Bakırköy ve İstanbul için bulunmaz bir ekip. İyi ki varsınız.Saygılar

Saadet Saygın
kalp_cerrahisinin_en_iyisi.jpg

AYNI ANDA İKİ KALP KAPAĞI AMELİYATI: BİRİ TAMİR BİRİ DEĞİŞTİRME

Hocam!!! Sizin gibi insanların sayısını artırsın yüce mevla! Annemi de ameliyat edip, bozuk 1 kapağı tamir edip, diğerini değiştiniz ! Allah yar ve yardımcınız olsun!! Saygılar!!

AYDIN MUTLU 

DÜNYANIN EN İYİ VE EN ÜNLÜ CERRAHI MERHUM PROF. DR. MICHAEL DEBAKEY'İN ASİSTANI

Ahmet kardeşimin GERONTOLOJİ bilim dalında dünyada  tek kalp damar cerrahı olduğunu hatırlatmamda fayda var,  yani tıptaki ilk adı geriatri olan bu şimdiki gelişmiş adı gereontoloji.   Yaşlanmayı önleyen bilim dalı Ahmet'in sitesine girdiğinizde bunu görürsünüz yani derki "insanın yaşlanması damarlardan başlar". Damar haritalamada vücudunuzdaki damarların  rantabıl çalışması yani yol haritası düzgün rahat, kapalı olmadan çalışması ayrıca Ahmet Akgül, dünyada ilk kez kalp damar cerrahisi bilim dalını kuran, 99 yaşında vefat eden,  bu bilim dalına insanlığa armağan eden merhum  Prof. Dr. Michael DeBakey'in asistanlığını yapmış, onun yanında genç yaşta bu işe gönül vermiş bir kardeşimizdir. Bu arada dünya var oldukça amel defteri kapanmayan bu ulvi hocayı saygı ve rahmetle anıyorum, ışıklarda uyusun. Ahmet hocanın başarısını altında genç yaşta hayat yolunda çıtayı koyduğu yer, kendine seçtiği hedef çok ama çok önemli eskilerin bir lafı vardır. Biraz amiyane olacak ancak doğru laftır, benim de huyumdur, lafı eveleyip gevelemeden sündürmeden ortaya koyarım. Biraz mecaz biraz ifade canlılığını sağlar "caht ile sıçan tahtayı deler geçer" deler. Azmin elinden hiçbir şey kurtulmaz, dolayısı ile kalp damar cerrahı olması, prof olması, Türkiye'de yılın cerrahı seçilmesi,  bu dalda varis ve venöz konusunda tıp literatüre geçen Ahmet Akgül tekniği,  radikal akreditasyon bu başarıların sahibi kardeşimize aittir.  Böyle maharetli işini severek yapan, bu yola gönül vermiş bilim insanlar nadiren yetişiyor.  Bunlar tesadüfi hadiseler değildir. Cerrahlar ulvi insanlardır.  Siz anestezi aldıktan sonra sanki öbür taraflarda dolaşırken, sizi keser biçer, şifa bulmanız için azami gayret gösterirler. Ayıldığınızda hiç farkında olmadığız  kalbini çıkartılıp dışarıda makinaya bağlanmış iki üç damarınız sıfırlanmış. Ancak önce planlama süre ve ekip bu işi birer vazgeçilmezidir. 

minimal_teknikle_mitral_kapak_tamiri.jpg

Herkes işini azimle ve doğru severek yaptığında başarı kaçınılmazken, küçük bir hata hayatına mal olabilir.  Siz uyandıktan sonra  bunların farkına ve önemine vakıf, bu konuda  ayrıca sitesinde şifa bulan hastaların memnuniyet ve müteşekkir ifade ve yazılı beyanlarından onlarca metin yorum bulabilirsiniz. Başarılı, tevazu sahibi kardeşimize bu yolda sağlık sıhhat ve başarılarının devamını diliyorum. Allah, yar ve yardımcın olsun. Allah önce evladı Hira kızımıza, ailesine, sevdiklerine bağışlasın. Başarıların daim olsun sevgili Ahmet kardeşim. Sevgilerimle. By monşer.

2 Mart 2017,  perşembe

Bakırköy

Suha ALTAY 

 

akcier_kanseri_olan_hastaya_ak_kalp_ameliyat.jpg hipnozla_kalp_ameliyat.jpg

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 KALP HASTALIKLARI İLE İLGİLİ DETAYLI BİLGİ ALMAK İÇİN TIKLAYINIZ

PROF DR AHMET AKGÜL'ÜN ÖZGEÇMİŞ/CV SİNİ OKUMAK İÇİN LÜTFEN TIKLAYINIZ  

 

 
Önce yaradanımıza sonra o değerli ellerinize teslimiz

Ve Nefes alıyor !!!

Çok şükür.

Bana göre gitmekle kalmanın arasındaki bağdır hayat.

Bazen gülen gözlerle bazen üzgün yaşarız... Ben genelde gülen gözlerle yaşardım.

Ta ki gülümseme nedenime kalbinde bir bomba var denilene kadar... Artık gülmüyordu gözlerim.

Allahım onu bize bağışla, bu sınavda güç ver dualarıyla iç geçiriyordum. Biri var dediler.(Ahmet Baba)

Tanıştık, daha ilk cümlelerde gecesi, gündüzü, uykusu, yemeği ailesi heyecanı hastaları olan genç ama taşıdığı sorumlulukla hastane yakınlarından ayrılamayan ağır, durgun, dalgın bir adam...

Dinlerken Allahım diyeceğimiz müdahaleleri sanki oyuncağını iyi tanıyan çocuk rahatlığıyla anlatan pek de normal olmadığını düşündüğüm bir doktor...

İşini anlatırken o kadar emin ki yaşatıyor, o teslim olma anını....

Işıltılı gözlerle sonuç önce yaradanımıza sonra o değerli ellerinize teslimiz.

Ben yine gülümseyen gözlerle bakıyorum.

Çok şükür...

Hayatı bizim için kaçırıyorsunuz. Dualarımız sizinle.

Büyük ailenize biz de dâhil olmak isteriz.

İyi ki varsınız.

Hatice KUMKUM - Bülent BUTUR

EN İYİ BY PASS AMELİYATINI OLDUM

na.jpg
Kalp ve Damar Cerrahisi Bölüm Başkanı Doç.Dr.Ahmet AKGÜL ve ekibine 23.10.2013 tarihinde yapılan by pass ameliyatım, hastanedeki yoğun ilgi ve temizlikten dolayı teşekkürlerimi bir borç bilirim.

Namık Kemal ALTUN

 

 

 

 

 

 

ANJİO SIRASINDA YIRTILAN DAMAR  

mucize.jpg

...... Hastanesi Kalp ve Damar Cerrahisi Klinik şefi Doç.Dr.Ahmet AKGÜL ve ekibine ;

Ben İslam ŞAHİN yoğun bir kalp kriziyle hastanenize geldim. Arkasından geçirdiğim ağır ameliyatların ve hayati tehlikemi, yaşadıklarımı hayata gözümü açınca öğrendim. Sizin ve ekibinizin üstün başarısından dolayı çok teşekkür ediyorum. Servisinizin temizlik ve disiplinli bir ortamda tedavi görmekten büyük mutluluk duydum. Saygılarımı sunar başarılarınızın devamını diliyorum.

Mucize Hastanız

İslam ŞAHİN

 

 

 

 

KALP HASTALIKLARI İLE İLGİLİ DETAYLI BİLGİ ALMAK İÇİN TIKLAYINIZ

PROF DR AHMET AKGÜL'ÜN ÖZGEÇMİŞ/CV SİNİ OKUMAK İÇİN LÜTFEN TIKLAYINIZ  

 

 

 
Baypas ameliyatı olmam önerildi

3 DAMAR BAYPAS AMELİYATI OLMAM ÖNERİLDİ

Geçirmiş olduğum kalp krizi sonrasında yapılan anjio da 3 damar tıkanıklığı teşhisi sonucunda, Sayın Ahmet Akgül ile tanıştık. Yapılan anjio sonrasında 3 tıkalı damar ve yüzde oranlarının % 80-90 larda olması; damarlarımın yapısının stent takılmasına uygun olmaması; Da Vinci Robot uygulamasında da tıkalı olan damarların cok geride kalması nedeniyle tıkalı olan bu 3 damarım için bypass ameliyatı olmam önerildi.

Ameliyat öncesi; hastane tecrübesi olmayan biri olarak oldukça büyük kaygılarım vardı. Ahmet bey ve ekibi ile ilk defa tanışmış, Bakırköy ...  kalp ve cerrahi bölümüne ise ilk defa gelmiştim. Bölüm çalışanlarının sorularıma sıkılmadan cevap vererek endişe ve korkularımı gidermiş olmaları, hastane koşullarının iyi olması, steril olması, Ahmet Bey ve ekibinin kendilerine olan güvenleri, bilgileri ve sahip oldukları deneyimler bypass ameliyatı olmamda pozitif bir etkene sahip olmuştur. Ameliyat öncesi , yoğun bakım ve sonrası göstermiş oldukları ilgi, alaka çok başarılıydı. Ameliyat sonrası ise şuan çok iyiyim, dinleniyorum, iyileşme sürecini yaşıyorum, Sayın Ahmet Akgül ve ekibinde yer alan tüm arkadaşlarına çok teşekkür ederim,

Ellerinize sağlık diliyorum ............

Sağlıklı günler 

ŞOLT

SAYFALARCA YAZSAM HOCAYI ANLATAMAM                                            

10.08.2017

kalp_kapagi_ameliyati.jpg kalp_kapagi_ameliyati_1.jpg kalp_kapagi_ameliyati_2.jpg

Merhabalar, Ben Ahmet Akgül Hocamı 3 sene önce face den buldum. Yeni kalp ameliyatı olduğum için kalple alakalı bütün konuları takip ediyorum. Ahmet Akgül hocamı da o şekilde buldum ve istek gönderdim ve takipçisi oldum. Hastaları ile birebir ilgilenen ve elinden gelenin en iyisini yapmaya çalışan şeker mi şeker, babacan içten samimi ve her konuda kendini geliştirmiş. Hastalarım için ne yapabilirim diyebilen, hasta değil de bizleri kendi ailesinden biri olarak gören, ablası konumuna koyabilen ender insanlardan. Kalitenin ta kendisi diyebilirim.

Kahramanmaraş'dan geldim ve kendi evimdeymiş gibi ilgi alaka, tek gittim ve her şekilde yardımcı oldu. Sadece Kalp ve Damar değil hemen hemen tüm hastalık konusunda kendini geliştirmiş ve hastalarına daha fazla ne verebilir diyen kişi, iyi ki tanımışım gelmişim. Çok teşekkürler Prof. Dr. Ahmet Akgül hocam Allah razı olsun. Rabbim sizi ve sizin gibi Doktorlarımızı başımızdan eksik etmesin, Rabbim yar ve yardımcınız olsun. İnşallah saygı ve sevgilerimle yüreği güzel insan Prof. Dr. Ahmet Akgül.

Sayfalarca yazsam, Prof. Dr. Ahmet Akgül hocamı anlatamam, gelip görmek ve pozitif enerjisini birebir almak hissetmek gerek. Her şeyden önce güven duygusu çok önemli, ben ilk önce Allah'ın izni ile hastalarına aşırı derecede pozitif yöndeki enerjisi ile ellerinden önce ruhuyla dokunuyor ve sonra maharetli elleriyle hastalarına Allah'ın izni ile şifalar dağıtıyor. O yüzdendir ki Gaziantep'den bu yana peşinden koşturuyor ben, J iyi ki varsınız iyi ki tanımışım, Prof. Dr. Ahmet Akgül Hocam.

Saygı ve Sevgilerimle

Medine ÖZKAN 

KALP HASTALIKLARI İLE İLGİLİ DETAYLI BİLGİ ALMAK İÇİN TIKLAYINIZ

PROF DR AHMET AKGÜL'ÜN ÖZGEÇMİŞ/CV SİNİ OKUMAK İÇİN LÜTFEN TIKLAYINIZ  

 
Doktorluk mu İnsanlık mı?

BORCUM HİÇ BİTMEYECEK

en_iyi_kalp_doktoru.png

Size teşekkürüm ve borcum hiç bitmeyecek. En güzel bayram insanın sağlıklı hissettiği her an dır. İyi bayramlar diliyorum. En iyi doktor ve en iyi bu güzel insana.

Saygılarımla 

Eylül

DOKTORLUĞU DA İNSANLIĞI DA 10 NUMARA

Abimin bypass ameliyatını da, yengemin Varis ameliyatını da Ahmet Hocam yaptı. Dr. luğu da insanlığı da 10 numara. Maşallah, allah başarılarının devamını nasip etsin. Teşekkürler Hocam...

Murat GÖÇMEN  

 

BEN PANİK ATAK BİRİSİYİM

Ben hastanız cafer altın. 15 gün önce yoğun bakıma acil olarak ambulans ile hastanenize gelmişim. Gözlerimi açtığımda serviste idim. Serviste bazı müdaheleden sonra ansızın beni amaliyata almanıza hala sasıyorum cünkü itiraf ediyim ben panik atak birisiyim. Profesyonel bir ameliyatla gözlerimi dünyaya tekrar açtım. Size ahmet akgül ve ekibine tesekkurlerimi bir borc bilirim. İstegini dileginizi hak-muhanmed-ali vere tesekkurler.

Cafer Altın  

HASTASI İLE 7X24 İLGİLENEN DOKTOR

Kardiovasküler cerrahi servisine kabul edildiği andan itibaren hastam ile 7/24 ilgilenen, çok zor olan ameliyatı başarı ile tamamlayıp hastama yaşam şansı veren Ahmet Bey'e çok teşekkür ederim.

Uzman Doktor Yasemin Tekdöş 

KALP HASTALIKLARI İLE İLGİLİ DETAYLI BİLGİ ALMAK İÇİN TIKLAYINIZ

PROF DR AHMET AKGÜL'ÜN ÖZGEÇMİŞ/CV SİNİ OKUMAK İÇİN LÜTFEN TIKLAYINIZ  

 
Kalp Ameliyatlarında Doğru Adres

KALP AMELİYATLARINDA DOĞRU ADRES

Yaklaşık 10 yıldır kalp hastasıyım. Her 2 yılda bir kontrol amaçlı anjio oluyordum. Dördüncü anjiomu 2016 yılında oldum. Aniden ortaya çıkan by pass kararı ile büyük bir karamsarlık ve korku ile Dr Ahmet Bey ile kesişti yolumuz. Onun mütevazı ve alçakgönüllü yardımseverliği sayesinde alınan karar sonrası 5. Günde operasyona alındım. Allah binlerce kez razı olsun, çok memnun kaldım ve tez zamanda sağlığıma kavuştum.
Şimdi de eşimin ameliyatı için yanındayız. İnşallah yine önce Allah'ın sonra da Ahmet Hocamızın yardımı ile eşiminde sağlığına kavuşacağına canı gönülden inanıyoruz. Bir şifa bulunur elbet. Doğru adres Dr. Ahmet Akgül.
Sonsuz teşekkürler.

Mürsel TURAN  

ailevi_kalp_ameliyat.jpg elere_ak_kalp_ameliyat.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

AMELİYATLARIN VE CERRAHİNİN EN İYİ DOKTORU BURDA 

Prof dr Ahmet Akgül hoca hep endir yani En güvenilir en iyi en başarılı kalp damar varis cerrahı. Eli en hafif, kalbi en güzel yani hep en en en endir Prof Dr Ahmet Akgül. En ihtiyaç duyduğumuz anda bize sahip çıktı. En zor ameliyatı çok kolay yaptı. En kibar, en güleryüzlü cerrah. Bence cerrahi yalnızca kesip biçmek değildir. Hastanın ve hasta yakınlarının psikolojisi de önemlidir. Zaten ölüm korkusu var, tüm doktorlar " bu hasta ameliyat olamaz " dediler. İstanbul Ankara İzmir her neredeyse herşehri dolaştık.  Allah kurtarsın dediler, geçmiş olsun dediler ama geçmedi. Allah da karşımıza Doktor Ahmet Hocayı çıkardı. Zaten kendisinin başarılı ameliyatlarını duymuştum Dünyada ilk ve Türkiye de ilk ameliyatlarını. İsteyen Hocanın televizyon programlarına ve gazete haberlerine bakabilir. O nedenle Prof. Dr. Ahmet Akgül yalnızca en iyi cerrah değil, hasta dostu en iyi doktor. En iyi bir şekilde hastamıza  baypas yaptı, daha sonra dayıma varis ameliyatı yaptı ve hastalarımız en iyi bir şekilde taburcu oldu. Artık en ufak bir sağlık sorunumuzda ilk olarak ahmet hocaya emanetiz. Yanlızca kalp varis damar için değil, psikoloji için de en iyi hekim, en iyi doktor. Yine söylüyorum en en en'dir Ahmet Hoca.
Saygılarımızla 
Sağlıkçı Hasan Üstünçırak ve ailesi

KALP HASTALIKLARI İLE İLGİLİ DETAYLI BİLGİ ALMAK İÇİN TIKLAYINIZ

PROF DR AHMET AKGÜL'ÜN ÖZGEÇMİŞ/CV SİNİ OKUMAK İÇİN LÜTFEN TIKLAYINIZ  

 
Allah nefes verdi ama başaranda siz oldunuz

Eşimi ölüme doğru koşturan ambulansın adresi en doğru yer olan sizlerin yanıydı

Eşim fikret soylunun ölüme yolculuk yaptığı bir anda Allah karşımıza Bakırköy ... hastanesinde mükemmel bir ekip çıkardı ve eşimi o mükemmel ekibin ellerine teslim etti. Tarifi mümkün olmayan minnet duygularıyla Sayın Dr. Ahmet Akgül ve bu ameliyatta emeği geçen tüm doktor ve sağlık ekibine edilebilecek en büyük teşekkürleri ediyorum. Emeğinizle yüreğinizle insani güzelliğinizle her zaman sağolun varolun.  Sizler için yazılabilecek duygularımın sınırı gerçekten yok. Çok çok fazlasına layıksınız, çok çok fazlasını hak ediyorsunuz. Hepinizi ççoooooookkkkkkk seviyorummmm.
Bir insan eşi çocukları ve sevdikleriyle birlikte hayati riski büyük olan bir ameliyatı ve o sıkıntılı 15 - 20 günlük zorlu süreci sizlerin güzelliğiyle ancak bu kadar hafif ve güzel geçirebilirdi. Allaha şükrediyorum ki eşimi ölüme doğru koşturan ambulansın adresi en doğru yer olan sizlerin yanıydı.
İYİKİ VARSINIZ MESLEĞİNİN HAKKINI EN BÜYÜK ÖZVERİYLE İCRA EDEN ÖZEL GÜZEL KIYMETLİ DOKTORLARIMIZ.  Ahmet bey yakın ilginizi hasta ve yakınlarına sunduğunuz pozitif enerjinizi canı gönülden tebrik ediyorum. Sizleri yetiştiren anne babalarınızın ellerinden saygıyla öpüyorum. Sizlere ve bu ameliyatta emeği geçen tüm ekibinize ailecek en büyük teşekkürü ediyoruz.
Nebigül Soylu, Merve Soylu, Seda Soylu
 

ÇOCUĞUMUN HAYATINI KURTARDIN, 65 YAŞINDAN SONRA KARADENİZLİ OLDUM

ocuk_kalp_ameliyat.jpg

Çok değerli büyük insan sizin başarınız yanında benim yaşımın hiç önemi yok. Size büyük saygı duyuyorum ve gurur duyuyorum daha da ileriye gidip akraban diyorum. 65 yaşımdan sonra Karadenizli oldum, memleketimi iptal ettim, yalanım çıkmasın diye hele çoğumun hayatını kurtardın.  Allah nefes verdi, ama başaranda siz oldunuz. Kara gözlü, sizin gibi çok tatlı bir evlatla sevindirsin rabbim. Allaha emanet ol.

Akraban Nurdan teyzen.

KALP HASTALIKLARI İLE İLGİLİ DETAYLI BİLGİ ALMAK İÇİN TIKLAYINIZ

PROF DR AHMET AKGÜL'ÜN ÖZGEÇMİŞ/CV SİNİ OKUMAK İÇİN LÜTFEN TIKLAYINIZ  

 
Sanatçı dostlarımıza da teşekkürler

ÜNLÜ SANATÇIMIZ SAYIN ZERRİN ÖZER CANLI YAYINDA TEŞEKKÜRLERİNİ SUNUYOR:

 

bir_sifaci_bulunur_elbet.jpg

 

 

ÜNLÜ YAZARIMIZ SAYIN EYLÜL AYÇA KARAKUŞ "ADIN ÖMRÜME HATIRA" ADLI KİTABINDA TEŞEKKÜRLERİNİ SUNUYOR: 

adun1.jpg adun.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

KALP HASTALIKLARI İLE İLGİLİ DETAYLI BİLGİ ALMAK İÇİN TIKLAYINIZ

PROF DR AHMET AKGÜL'ÜN ÖZGEÇMİŞ/CV SİNİ OKUMAK İÇİN LÜTFEN TIKLAYINIZ  

 
Türkiye'nin ' en iyi ' kalp, damar ve varis doktoru "

KALBİNİZDE SORUN MU VAR

Profesör Doktor Ahmet AKGÜL, 
 
İşte Türkiye'nin ' en iyi ' kalp, damar ve varis cerrahı,
 
Yalnızca Türkiye'nin değil, dünyanın en iyi, en başarılı, en yetenekli, en güleryüzlü, en insan ve hasta dostu, en en en 'lerin hepsi....
 
İstanbul, Ankara, İzmir, Eskişehir, Trabzon, Samsun, Ordu, Konya, Erzurum, Diyarbakır, Antep, Antalya, Mersin....her gün onlarca hasta arıyor onu ve ona geliyor.
 
Niye, mi çünkü hastasının derdiyle dertlenen, gerekirse tüm zamanını tek bir hastanın iyileşmesine adayan en iyi hekim o.
 
Samimi, yufka yürekli, kırılgan bir Profesör, bildiğiniz doktorlardan değil, hele bildiğiniz Profesörlerden hiç değil.
 
Bakırköy de çalışıyor ama, Yeşilköy, Yeşilyurt, Çekmece, Beylikdüzü, Bahçelievler, Florya, Nişantaşı, Fulya, Maslak, Göktürk, Şişli, İstanbul'un Avrupa'sı ve Anadolu'su...
 
Kalbinizde sorun mu var ?
Bacak damarınız mı tıkalı ?
Şah damarı'ndan dolayı felç mi var ?
Ameliyat mı olacaksıznız ?
Varis tedavisi mi lazım ?
Manken gibi pürüzsüz bacak mı ?
 
Tek adres:
Prof. Dr. Ahmet AKGÜL
Sayın Hocam, sizin kadar olmasa da ben de ünlü bir avukatım :)

 Bypass geçer, hayat kalır. :) 

parakos.png

 

Normalde hazırlık süreciyle beraber iki buçuk aylık bir süre ama bana yıllarca sürmüş gibi gelen, babacığımın o kötü hastalık, hastane günlerini nihayet geride bırakıyoruz. Çooook mutluyuz!
Önümüzde bir operasyon daha var ama Prof. Dr. Ahmet AKGÜL 'e o kadar inanıyoruz ki hani neredeyse vız gelir, tırıs gider hesabı ameliyatı hiiiç düşünmüyoruz bile. Ellerinden, gözlerinden, ruhundan öpülesi bir "insan" Ahmet hoca... 

Aylin Parakos

 

KALP HASTALIKLARI İLE İLGİLİ DETAYLI BİLGİ ALMAK İÇİN TIKLAYINIZ

PROF DR AHMET AKGÜL'ÜN ÖZGEÇMİŞ/CV SİNİ OKUMAK İÇİN LÜTFEN TIKLAYINIZ  

 
Kalpte KİST Ameliyatı

 KALPTEKİ KİSTİN AMELİYATI

kist.jpg kalp_kist.jpg

ÇOK DEĞERLİ DOÇ.DR. AHMET AKGÜL VE EKİBİNE

Ablam Yasemin TÜRK'e 18.01.2013 tarihinde yapmış olduğunuz zorlu ve bir o kadar da riskli hayati tehlikesinin yüksek olduğu kalp (kist) ameliyatında göstermiş olduğunuz yüksek başarı, ilgi ve alakanızdan dolayı size ve ekibinize sonsuz teşekkürlerimi sunuyoruz. Türkiye de sizin gibi başarılı, değerli hekimlerimizin olması bizlere huzur, güven ve mutluluk veriyor. Göstermiş olduğunuz başarı o kadar büyük ki siz sadece bu kadar zor bir ameliyatı başarmakla, ablamın hayatını kurtarmakla kalmayıp bizlerede destek olup ilgilendiniz. Kısacası öncelikle size ve ekibinize minnettarız. Allah sizi daha sonra bütün Türk Hekimlerini başımızdan eksik etmesin. Böyle zor bir ameliyatı ancak sizin gibi bir hekim başarabilirdi. Çünkü ablamın ameliyatı sıradan bir ameliyat değildi. Siz bize umutsuzluğumuzun yanında öyle büyük bir mutluluk yaşattınız ki bunu kelimelerle ifade edemeyiz. Ama asıl söylemek istediğim şu ki sizin başarınız zaten tartışılamaz bunun yanında insanlığınız ve o çok iyi kalbinizle yaklaşımınız bütün bu zorlukları kolaylaştırdı. Sizin de dediğiniz gibi " Yüreğinize Sağlık" hocam. Siz ve ekibinizin varlığı hiçbir zaman eksik olmasın. Bakırköy Dr. Sadi Konuk Eğitim ve Araştırma Hastanesi kalp ve damar cerrahisi klinik şefi Doç.Dr.Ahmet AKGÜL ve ekibine, kalp ve damar servisi, yoğun bakım ve ameliyathane çalışanlarına kısacası emeği geçen herkese sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz. Hepiniz iyiki varsınız.

 Semra CEBECİ

14.02.2013

 

KALP HASTALIKLARI İLE İLGİLİ DETAYLI BİLGİ ALMAK İÇİN TIKLAYINIZ

PROF DR AHMET AKGÜL'ÜN ÖZGEÇMİŞ/CV SİNİ OKUMAK İÇİN LÜTFEN TIKLAYINIZ  

 
Gözümü açtığımda yoğun bakımda idim

ACİL KORONER BAYPAS  

gz.jpg ....... Hastanesine tedavi olmak üzere geldiğimde doğrusu bazı endişelerim vardı. Tansiyonum 18-20'lerde seyrediyor, vücudumdaki yetersiz kanı pompalamaya çalışan kalbimin atışları kulaklarımda hatta beynimde yankılanıyordu. Anjiyoda sol ana arterinin tamamen tıkandığı anlaşıldı. Acilen by pass olmam gerekiyordu. Ancak kronik kist teşhisi konan böbreklerimin tamamen iflas etmesi söz konusuydu. Ben bu şüphe ve düşüncelere dalmışken bir anda kendimi sedye içerisinde yarı çıplak bir vaziyette ameliyathane kapısının önünde buldum. Sonrasını hiç mi hiç hatırlamıyorum. Gözümü açtığımda yoğun bakımda idim. Etrafımda Ahmet AKGÜL ve operasyon ekibi vardı; "uyan Ali bey çok uyudun" diyorlardı. Ben hayatta olmamın, onlar ise by pass'ın başarılı neticesini almanın mutluluğunu yaşıyordu. Tedavim çok şükür bitti. Fonksiyonlarım stabil, her şey olması gerektiği gibi. Bu başarının sağlanmasında şüphesiz başta saygıdeğer hocam Ahmet AKGÜL olmak üzere tüm ekibine minnet ve şükranlarımı sunmak isterim. Zire hocam kalbimi durdurmaksızın şifalı elleri ile ameliyatı gerçekleştirmiş ve 75 yaşındaki bu ihtiyarı yeniden hayata bağlamıştır. Takdire şayan hocamızın başarılarının devamını can-ı gönülden diler, ömrüm olursa Ord. Prof. Dr. Ahmet AKGÜL olarak görmek sterim.

Ayrıca hizmet için yaratılmış, aktif, mesleğine âşık, sempatik, gözlerinin içi gülen, mütevazı, centilmen, yağız genç delikanlı Dr.Cabir GÜLMALIYEV'i de zikretmeden geçemeyeceğim. Hele beni anjiyoya hazırlayan, yoğun bakımda ise bir ana şefkati ile başucumdan ayrılmayan, hastalığımın verdiği zaaf ve üzüntülerime moral kaynağı olan Cengiz Bey'i de asla unutamam.
Kısacası, ......... Hastanesi operasyon, bakım, temizlik, disiplin, tıp bilgisi ve hasta memnuniyeti açısından hocasından doktoruna, hemşiresinden hasta bakıcısına, temizlikçisinden güvenlik görevlilerine varıncaya kadar dört dörtlük olup tarafımdan tam not almıştır. Bana kalırsa adı geçen hastane, ileride müsait hinterlandı nedeniyle İstanbul'un hatta Türkiye'nin en büyük tıp merkezi olmaya adaydır ve son olarak üzerimde hakkı olan tüm personelden Allah razı olsun, ben onlardan razıyım. Onlarında haklarını helal etmelerini bekliyorum. Tüm kalbimle başarılarınızın devamını dilerim.

Hürmet ve Saygılarımla

Ali BAĞIŞ

 

KALP HASTALIKLARI İLE İLGİLİ DETAYLI BİLGİ ALMAK İÇİN TIKLAYINIZ

PROF DR AHMET AKGÜL'ÜN ÖZGEÇMİŞ/CV SİNİ OKUMAK İÇİN LÜTFEN TIKLAYINIZ  

 
En iyi kalp cerrahisi kliniği hangisidir ?

AÇIK KALP AMELİYATI

mehm.jpg

......... HASTANESİ

Kalp Damar Cerrahi servisinde 13.03.2013 tarihinde yapılan açık kalp ameliyatında bana yakın ilgi gösteren sağlığıma kavuşturan klinik şefi

 Sn.Doç.Dr.Ahmet AKGÜL

 Sn.Uzm.Dr.Saygın TÜRKYILMAZ

 Sn.Uzm.Dr.Ali Aycan KAVALA

 Sn.Ast.Dr.Sercan DUMAN

 Hepsine saygı, sevgi ve teşekkürlerimi sunarım.

 Ayrıca yoğun bakım ve normal servis sağlık memurlarına ve hemşirelerine teşekkürlerimi sunarım.

Mehmet SAY 

 EN KIYMETLİMİZ KALBİNE BY PASS AMELİYATI

emel.jpg

SONSUZ TEŞEKKÜRLER...

Yaşarken sınanıyor ve öğreniyoruz hiç tatmadığımız duyguların varlığını. En çaresiz zamanlarda bile umutlarımızı kaybetmemeyi ve inanmayı. En az ümit etmek ve inanmak kadar birine güvenmeyi.

Ama yetmiyor o anda hep inanıp güvendikleriniz size. Çünkü birine bir can teslim etmek durumundasınız; çok değer verdiğiniz ve çok kıymetlinizin canı...

Böyle hissettiğim bir anda karşıma çıktı birisi aniden... Öyle inandım ve güvendim ki ona, tıpkı hiç görmediğim Rabbime iman ettiğim gibi.

İşte o sendin sevgili Ahmet AKGÜL.

Hayatımda ilk kez gördüğüm insana inanıp güvenmenin adıydın sen... !

Sana sonsuz teşekkürler... Tabi ki senin şahsında değerli büyüğümüz Cengiz YAPAR'IN By Pass ameliyatında ve sonrasında emeği geçen tüm doktorlarımıza, hemşire ve sağlık personeline teşekkürlerimi sunuyor ve sizleri yüce Rabbime emanet ediyorum.

Emel SEVEN

 

KALP HASTALIKLARI İLE İLGİLİ DETAYLI BİLGİ ALMAK İÇİN TIKLAYINIZ

PROF DR AHMET AKGÜL'ÜN ÖZGEÇMİŞ/CV SİNİ OKUMAK İÇİN LÜTFEN TIKLAYINIZ  

 

 
Kalp damarına konan STENT tıkanıklığı

TIKANAN STENTİM KALP AMELİYATI İLE AÇILDI 

ceyhan.jpg

KALP DAMAR CERRAHİ KLİNİĞİ'NE

13.04.2012 tarihi itibariyle kalp krizi nedeni ile hastanenize acil olarak getirildim. Yapılan acil anjiyo ve damarıma konula stend ile kurtarıldım. Klinik Şefimiz Doç. Dr. Ahmet AKGÜL ve ekibindeki değerli hocalarımızın tavsiyesi üzerine 24.04.2012'de By Pass ameliyatı oldum. 08.05.2012 tarihinde taburcu olup evime döndüm.

Bu yattığım süre içerisinde görmüş olduğum hizmet, saygı ve sevgi ve doktorlarımızın göstermiş olduğu ilgi ve alakadan dolayı tüm hekimlerimle gurur duydum. Bana göre Türkiye'deki sağlık sektöründeki gelişimin ne kadar ileriye gittiğinin en güzel örneklerinden birisi olmuştur.

Saygılarımla.

Teşekkürlerimi borç bilirim.

Ceyhan TAŞKIN (yaş 53)

 

  BUGÜNE KADAR 4 AMELİYAT GEÇİRDİM

satlm.jpg Ben Satılmış AYDIN 41 yaşındayım, yurt dışında çalışmaktayım. Bugüne kadar dört ameliyat geçirdim ve böyle güzel, temiz, düzenli, tertipli aynı zamanda doktorum Ahmet AKGÜL,  ve ekibine çok teşekkür ederim.

Türk hekimlerinin ne kadar değerli ve insana olan saygılarını bana tekrar gösterdikleri için ayriyeten bir defa daha teşekkür ederim.

Saygılarımla.

Satılmış AYDIN

 

 

BAKIRKÖY KALP DAMAR CERRAHİ KLİNİĞİ'NE

13.04.2012 tarihi itibariyle Kalp Krizi nedeni ile hastanenize acil olarak getirildim. Yapılan acil anjiyo ve damarıma konulan stent ile kurtarıldım. Klinik Şefimiz Doçent. Dr. Ahmet Akgül ve Ekibindeki değerli hocalarımızın tavsiyesi üzerine 24.04.2012'de By Pass ameliyatı oldum. 08.05.2012 tarihinde taburcu olup evime döndüm.

Bu yattığım süre içerisinde görmüş olduğum hizmet, saygı ve sevgi ve doktorlarımızın göstermiş olduğu  ilgi ve alakadan dolayı tüm hekimlerimle gurur duydum. Bana göre Türkiye'deki Sağlık Sektöründeki gelişimin ne kadar ileriye gittiğinin en güzel örneklerinden birisi olmuştur.

Saygılarımla

Teşekkürlerimi borç bilirim.

Ceyhan  Taşkın

  

KALP HASTALIKLARI İLE İLGİLİ DETAYLI BİLGİ ALMAK İÇİN TIKLAYINIZ

PROF DR AHMET AKGÜL'ÜN ÖZGEÇMİŞ/CV SİNİ OKUMAK İÇİN LÜTFEN TIKLAYINIZ  

 

 

 
Kalp ameliyatında en iyi tedavi

BABAMIN AÇIK KALP AMELİYATI

katibe.jpg
Kalp Damar Cerrahisi Bölümünde, babam Sali ERDEM, 09.04.2014 tarihinde kalp ameliyatı oldu. 2 hafta hastanede tedavi gördü, hastalığı boyunca özveriyle tıbbi bilgi ve insani ilgilerini esirgemeyen Prof.Dr.Ahmet AKGÜL başta olmak üzere, babamın ameliyatını gerçekleştiren tüm bölüm çalışanlarından gördüğümüz güven, güleryüz, ilgi ve saygının karşılığında teşekkürü borç bildim, bu kadar mesleğini severek yapan, hastalarına duydukları saygı ve ilgi için kendilerine sonsuz teşekkürler, özel hastanede bile görülmeyen güven ve ilgiyi burada gördük.
Mustafa Kemal ATATÜRK boşuna dememiş, "Beni Türk Hekimlerine Emanet Edin" diye, ülkemizde sizin gibi doktorların varlığını bilmek gurur ve güven verici, başımızdan eksik olmamanız dileğiyle, TEŞEKKÜRLER.
Katibe ERDEM
 
 
 
 

HASTAMIZIN DAMAR YAPISI DA SORUNLUYDU

Sayın Prof. Dr. Ahmet Akgül çok sevdiğim dayımın hayatını kurtardı. Ciddi anlamda hayati risk taşıyordu ve hastamızın damar yapısı da sorunluydu. Hiç bir cerrah arkadaş ameliyata yanaşmadı ve umut verici de konuşmadı. Ahmet Hoca'yı Allah karşımıza çıkardı ve yaklaşık 6 saat süren bir operasyonla dayıma yeniden hayat verdi. Meslektaşım olarak kendisiyle gurur duyuyor, saygı, sevgi ve teşekkürlerimi sunuyorum. Sayın Doç.Dr.Ahmet Akgül Hoca'yı süperman olarak görüyorum.

İyi ki varsın Mr.Bypass:)

Doktor Özlem

ÇOCUKLAR DUYMASIN 

fs_fs.jpg

Bazı değerler vardır çok kısa kelimeyle anlatılır, çünkü o değerler öylesine anlam taşır ki onları anlatmak imkânsızdır. Siz değerli hocam Dr. Harfiyle işaretlenen doktorum siz öyle kutsal öyle değerli ve öyle anlamlısınız ki Allah her insana size nasip ettiği mesleği nasip etmez. Siz Allah tarafından seçilmiş özel insanlarsınız, siz daha annenizin karnında yaratılırken üstün nitelikli kişi olarak yaratılmışsınız. Ben de ne şanslı kişiyim ki siz değerli insanlarla ayni çatı altında otuz yıl görev yapma şansı yakaladım. Ey kutsal insan,  ey güzel insan tıp bayramını kutlar nice bayramlar dilerim. Aramızdan ayrılan meslektaşlarınızı rahmetle yâd ediyorum, saygı ve sevgilerimi sunuyorum.

Şöför Süleyman YAĞCI (Fıs fıs İsmail)

 

 

 

 

 

KALP HASTALIKLARI İLE İLGİLİ DETAYLI BİLGİ ALMAK İÇİN TIKLAYINIZ

PROF DR AHMET AKGÜL'ÜN ÖZGEÇMİŞ/CV SİNİ OKUMAK İÇİN LÜTFEN TIKLAYINIZ  

 

 

 
Kalp kapakçık enfeksiyonu ve kalp yetmezliği tedavisi

KALP YETMEZLİĞİNİN EN İYİ TEDAVİSİ VE EN İYİ AMELİYATI 

ilkay.jpg
"Üstelemek başarının temel unsurudur. Kapıyı yeterince uzun süre ve yüksek sesle çalarsanız birilerini uyandıracağınızdan emin olabilirsiniz." demiş Henry Wodworth LONGFELLOW.

İşte bu anlamlı sözler İzmir'den İstanbul'a olan yolculuğumuzun başlamasına neden oldu.

Babam Ahmet CENGİZ 3 yıldır kalp yetmezliği tedavisi görüyordu. Nisan 2012'de yüksek ateş nedeniyle hastaneye yatırıldı. Babamın vücudunda nereden kaynaklı olduğu belli olmayan bir enfeksiyon durumu söz konusuydu. Bu nedenle İzmir'de gitmediğimiz özel, devlet, araştırma hastanesi kalmadı. Her doktor ağız birliği yapmış gibi hastanın kalp kapakçığında sorun var ama ameliyat edemeyiz diyorlardı. Yüne de yılmadık.

Yaptığımız araştırmalar sonucu derdimize çare olacağına inandığım İstanbul'daki bir hastaneye, babamla ilgili tüm tetkikleri faksladım. İnceleme sonunda bizi kabul edeceklerini, ameliyat yapabileceklerini söylediler. Büyük bir umutla İstanbul'a geldik. Babam ise durumundan dolayı uçak ambulansla gelebildi. Doktorlar birkaç gün sonra, yaptığımız tetkiklere göre hastanın kalp kapakçığında enfeksiyon var; bu durumda ameliyat yapamayız dediler. Bu kadar kısa sürede ne değişmişti hala anlamış değilim. O an hissettiğim tek şey büyük bir hayal kırıklığıydı.

Babam yoğun bakımda gittikçe kötüleşirken tavsiye edilen bir isim Doç.Dr.Ahmet AKGÜL bizi yeniden umutlandırdı. İnternet aracılığıyla bağlantı kurup görüştük. Bu durum bir mucizenin başlangıcı oldu.

Yaptığımız görüşme sonucu babamın derhal ameliyat edilmesi gerektiğini, geçen her günün babamı ölüme biraz daha yaklaştırdığını söyledi. O zaman anladım ki başarısızlığın en önemli sebebi kararsızlık ve gecikmeydi. Başarının sırrı ise Axel MUNTHE'nin de dediği gibi bilmek, istemek, cesaret etmek ve susmaktır. Ahmet Bey işini iyi biliyordu. Ameliyatı cesaretle kabul etti ve kararı bize bırakarak susmayı tercih etti.

Babamın ameliyattan sağ kurtulma şansı çok düşük olmasına rağmen doktorumuza sonsuz güvenerek ameliyatı kabul ettik. Sonuç Allah'ında izniyle başarılı oldu ve mucize gerçekleşti. Artık babam hastanede mucize hasta olarak tanınıyordu.

Bizler bugüne kadar hastasıyla bu kadar ilgili, duyarlı, zaman problemi yaratmadan (dinlenme ve tatil zamanından kullanarak), hasta ve yakınlarıyla doyasıya konuşup, bilgi veren, sıkılmadan dinleyen, moral veren bir doktora ilk kez rastladık.

Doç.Dr.Ahmet AKGÜL kendisine umut bağlayan hiçbir hastayı geri çevirmeyen; fakir ,zengin, yaşlı genç ayırt etmeyen, mesleğine aşık bir doktor. Ona gidip de iyileşmeyen hasta yok gibi(Tanrının izniyle). Bence Ahmet Bey kalp konusunda hastaların ikinci hayat şansı. Tanrı sanki onu ve sihirli ellerini insanlara hediye olarak göndermiş. Onu tanıdığımız için babam, ben ve ailem çok mutluyuz.

Bakırköy Dr.Sadi Konuk Eğitim ve Araştırma Hastanesi Kalp ve Damar Cerrahi Klinik Şefi Doç.Dr.Ahmet AKGÜL

(geleceğin profesörü)ve ekibine, kalp damar servisi, yoğun bakım ve ameliyathane çalışanlarına, emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz. Güzel ve sağlıklı günlerde tekrar görüşmek dileğiyle.

İlkay ALBAYRAK

KALP HASTALIKLARI İLE İLGİLİ DETAYLI BİLGİ ALMAK İÇİN TIKLAYINIZ

PROF DR AHMET AKGÜL'ÜN ÖZGEÇMİŞ/CV SİNİ OKUMAK İÇİN LÜTFEN TIKLAYINIZ  

 

 

 
Anjiyo işlemi sırasında gerçekleşen kalp krizi

BABAMA ANJİO YAPILDI VE ACİL KALP AMELİYATI KARARI ALINDI 

deniz.jpg 1 Mart 2013... Sıradan başlayan bir günün sabahında sadece hastaneye muayene olmak üzere giden babamın acil olarak anjiyo işlemine girmesi gerektiğini duyarak koştum hastaneye. Önce endişelendim ve sonrasında tıp biliminin bugün ulaşmış olduğu seviyeyi düşünerek, bu kapsamda bu operasyonun aslında çok küçük ve basit bir şey olacağına kendimi ikna ederek başladım güne. Ancak hastaneye girdiği an insanın içini hep bir kuşku ve endişe kaplar ki, bizim için herşey bu küçük operasyonla sınırlı kalmadı. Anjiyo işlemi sırasında gerçekleşen kalp krizine ise, şans mı demeli idi, şanssızlık mı ayırt edemedim. Sonrasında da kalbin dört ana damarının yüksek oranda tıkalı ve durumun çok ciddi olduğunu öğrendim. Bu durumda tek seçeneğimiz babamın By Pass ameliyatına girmesiydi. Konu bu noktaya gelince kabullenmem ve kendimi ikna etmem çok da kolay olmadı. Çünkü sabah işe uğurlarken "kahvaltını yapmayacak mısın?" diye arkamdan seslenirken birkaç saat sonra bir kalp ameliyatının gerçekleşeceğini aklımın ucundan geçirmezdim.

 Genelde kritik ameliyatlara girecek kişilerin ve yakınlarının davranış modelleri, operasyonu gerçekleştirecek ekipler hakkında bilgi toplamak ve kendi psikolojilerini en yakın hissettikleri ekibe hayatlarını emanet etmek olur. Biz ise tesadüf eseri Bakırköy Dr. Sadi Konuk Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ndeydik. Üzerimizden durumun şokunu atlatmadan Doç.Dr.Ahmet AKGÜL ve ekibine babamı emanet ettik. O ana kadar kendisi ve ekibi hakkında pek de bilgi sahibi değildik, bizim buna hiç vaktimiz olmamıştı. Babamın ameliyatta olduğu saatlerden bir kısmında Kalp ve Damar Cerrahisi katındaki hasta ve hasta yakınlarının, iyileşmiş olduktan sonra yazmış olduğu yazıları okuyarak geçirdim. Bu o saatleri daha kolay geçirebilmek adına büyük bir motivasyon oldu ve babam iyileştiğinde bir notta ben yazmaya karar verdim.

 Bugün 14 Mart 2013... Biz sanki o günü hiç yaşamamış gibi hayatımıza devam etmeye başladık bile. Birçok insanın hayatında kâbus olarak nitelendirebileceği o günü hatırlarken ailece yüzlerimiz gülüyor ve iyi ki Ahmet Hoca ve ekibi ile o gün oradaydık diyoruz.

 Yanında olamadığım yoğun bakım günlerini babama sorduğumda ise, bana ağrılarından korkularından yada daha önce kalp ameliyatı olan bazı hastalardan duyduğum kötü hikayelerden bahsetmiyor hiç. Dr. Sadi Konuk Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin yoğun bakımında ona eşinden, kızından bile iyi bakan melek hemşireler ve yüzü gülen doktorlar olduğunu anlatıyor bize. En sevdiği müzikleri dinlediğinden, hemşerisi olan İzmirli hemşire ile İzmir Fuarından konuştuklarından, bir hemşirenin de babamın adaşı olan Şeref adında bir oğlu olduğundan bahsediyor. En önemlisi tüm bunları yüzü gülerek anlatıyor. Babamın hiç ağrı yada korku hikayesi yok.

Tıp dünyasının bir bireyi olmayı başarabilenlere her zaman hayranlık ve saygı duymuşumdur. Çünkü onlar hayat kurtarırlar. Ama daha önce hiç rastlamadım ki,  bir kalp ameliyatının sadece 13 gün sonrasında yaşadıklarını sadece birkaç günlük evden uzak ve lüks bir oteldeki tatil gibi anlatan biri olsun. Korkularımıza müzikler katan, ağrı ve korku yerine gülümseyerek anlattığı bir tatilin anıları gibi hikayeleri olan bit Bypass ameliyatı sürecini bizlere yaşatan Doç.Dr.Ahmet AKGÜL ve ekibi başta olmak üzere, yoğun bakım ve kalp ve damar cerrahisi ekibinde yer alan tüm doktor, hemşire, hasta bakıcı olarak tıp dünyasına değer katan herkese teşekkürlerimizi sunmak istiyorum.

 İyi ki sizlerle karşılaştık, iyiki sizler varsınız. 14 MART TIP BAYRAMINIZ KUTLU OLSUN!!!

 Deniz ŞENOKUR 

 

KALP HASTALIKLARI İLE İLGİLİ DETAYLI BİLGİ ALMAK İÇİN TIKLAYINIZ

PROF DR AHMET AKGÜL'ÜN ÖZGEÇMİŞ/CV SİNİ OKUMAK İÇİN LÜTFEN TIKLAYINIZ  

 

 

 
Birçok devlet, özel, tıp, eğitim ve araştırma hastanelerine gittim

PROFESÖR DOKTOR AHMET AKGÜL'E GELMEDEN ÖNCE 2 KORKUM VARDI AMA

Kalp ve Damar Cerrahisi Klinik Şefliğine

Ben iyileştirmiş olduğunuz hastanız İsmail HEPÖZ. 51 yıllık ömrüm boyunca birçok devlet, özel, tıp, eğitim ve araştırma hastanelerine gittim. Birçok doktorla akraba gibiyiz. Gitmiş olduğum hastanelere nazaran buradaki bilhassa KVC kliniğindeki temizlik, hijyen, bakım personeller arası iletişim, birlik beraberlik, aralarındaki muhabbet vs. şimdiye kadar ağzım açık kaldı. Hayran oldum. Allah'tan temennim bu hizmetinizi, disiplininizi, sisteminizi hiç bozmadan, sekteye uğramadan daha da mükemmelleşmesidir.

Bu hastaneye Antalya'dan geldim. Buradaki bir dostum sayın Prof. Dr. Ahmet AKGÜL'ün arkadaşıymış. Arkadaşım vasıtasıyla Prof. Dr. Ahmet AKGÜL ile irtibatlaştık. Arkadaşım vasıtasıyla Ahmet Bey'e elimdeki raporları ulaştırdım. Antalya'da gitmiş olduğum doktorlar hem aort hem de Mitral kapakçığın değiştirilmesi gerekir dediler. Ama sayın Prof. Dr. Ahmet AKGÜL ise arızanın sadece Mitral kapakçıkta olduğunu ve tamir olabileceğini söyledi. Bir umutla Antalya'dan kalkıp umut ışığıma sayın Prof. Dr. Ahmet AKGÜL'e geldim. İyi ki de gelmişim.

Sayın Prof. Dr. Ahmet AKGÜL ve profesyonel ekibi her şeyi en ince ayrıntısına kadar araştırıyordular. İnce eleyip sık dokuyordular. İğneden ipliğe ne var ne yok her şeyi iyice araştırdılar. Ve diğer doktorlar gibi direk kapakçığı değiştiririz demediler. Ne kadar yapılması gereken muayene, tahlil, rapor vs. ne varsa hepsini yaptılar. En sonunda kapakçığı onarmak daha iyi olacak olursa onarırız, onarmak karlı bir şey olmazsa kapakçığı değiştiririz dediler.

Buraya gelirken birkaç tane korkum vardı

Biri uçağa binme korkusu. Bunu birçok doktora danıştım ve bir ilaç tavsiye ettiler ve sağ salim geldim çok şükür. İkincisi TEE Raporunun oluşturulmasıydı ki en çok korktuğum bu idi. Diğer hastanelerde bunu yapmamışlardı. Ama buradaki ekip çok bilgili, tecrübeli ve anlayışlıymış ki ben çok bir şey hissetmeden o raporu hazırlamışlar ve elime verip beni gönderdiler. İlk iki korkuyu atlattık ya Allah'ın izni ve yardımıyla Prof. Dr. Ahmet AKGÜL ve profesyonel ekibinin bilgi ve tecrübeleriyle ameliyattan pekte korkmadım. Korkmadığım kadar da varmış.

Sayın Prof. Dr. Ahmet AKGÜL ve profesyonel ekibi ameliyatı "tere yağından kıl çeker gibi" çok başarılı bir şekilde gerçekleştirmişler.

Sayın Prof. Dr. Ahmet AKGÜL ve profesyonel ekibine, tüm hemşirelere ve diğer tüm personellere teşekkür ederim. Allahü Teâla hepsinden razı olsun. İstisnasız her birine Allahü Teâla sağlıklı, huzurlu, hayırlı, bereketli ve mutlu ömürler ihsan etsin.

Sayın Prof. Dr. Ahmet AKGÜL ve profesyonel ekibinin, tüm hemşirelerin benim gibi daha nice hastalara şifa olabilmelerini, yardımcı olabilmelerini, onları iyileştirebilmelerini temenni eder, bu bariz görünen başarılarınızın daha da katlanarak devam etmesini Allah'tan isterim. Hepinize müteşekkirim. Allah hepinizden razı olsun.

İsmail HEPÖZ

25.02.2013

KALP HASTALIKLARI İLE İLGİLİ DETAYLI BİLGİ ALMAK İÇİN TIKLAYINIZ

PROF DR AHMET AKGÜL'ÜN ÖZGEÇMİŞ/CV SİNİ OKUMAK İÇİN LÜTFEN TIKLAYINIZ  

 

 

 
Sanırım Tanrı da beni seviyor

HAYATIMIN KORUYUCU MELEKLERİ

ismail.jpg
 
Ne bir tavsiye ne de şu bu, sizi tamamen ben araştırıp buldum hocam. Kendimi şanslı buluyorum, sanırım Tanrı da beni seviyor. Daha ilk günden hastalığımla ilgili titiz ve çok yönlü değerlendirmenizle bana huzur ve güven verdiniz, çok teşekkür ederim. Hep şuna inanırım, bazı insanlar nefestir, yaşama güzellikler ve huzur katarlar sizin gibi. Herşey için çok teşekkürler hocam. Hayatın koruyucu melekleri sizi hep korusun, siz hayata lazımsınız...Çok teşekkürler...
 
İsmail GÜLER

ANNEMİN KALP AMELİYATI

ÇOK DEĞERLİ ÇOK SEVDİĞİM BİR ŞAHSİYETSİN AHMET ABİ SENİ ÇOK SEVİYORUM, HEP İŞLERİNDE KENDİ HUZURUNDA HUZURLU ÖTEKİ DÜNYADA MUTLU OLMAN İÇİN DUA EDERİM, ANNEMİN AMELİYATINI BAŞARILI BİR ŞEKİLDE TAM 4 SENE ÖNCE YAPMIŞTIN, SENİ ÇOK SEVİYORUM.
 
MÜRSEL HOŞ     

KALP HASTALIKLARI İLE İLGİLİ DETAYLI BİLGİ ALMAK İÇİN TIKLAYINIZ

PROF DR AHMET AKGÜL'ÜN ÖZGEÇMİŞ/CV SİNİ OKUMAK İÇİN LÜTFEN TIKLAYINIZ  

 
Aklı "akıllara zarar" doktor!

AKCİĞER KANSERİ VE KORONER BAYPAS AMELİYATI AYNI ANDA

kanser1234.jpg

Türkiye'nin, yazılı/görsel olarak en kapsamlı sağlık web sitesini ziyaret ettiğiniz için teşekkür ederiz.
Merak ettiğiniz konulara burada ayrıntılı cevap vereceğiz. Ayrıca soru sormak isterseniz veya iletişime geçmek isterseniz lütfen TIKLAYINIZ.
Paylaşımlarımızı okurken RENKLİ + BOLD yazılan kelimelerin üzerine de tıklarsanız o konuda hem video hem de yazılara ulaşırsınız. O sayfayı okuduktan sonra zaten sayfanın altında GERİ DÖN tuşuna tıklarsanız cevabımızda kaldığınız yerden okumaya devam edersiniz. Böylece hastalığınız ve tedavisi hakkında hem görsel hem de yazılı bilgi sahibi olursunuz:

 

 

 

 

  

ilknur.jpg ilknur2.jpg
 
Hakkında o kadar çok şey söyelemek/yazmak mümkün ki nasıl toparlasam diye günlerdir düşünmekteyim. ama galiba sadece "O BİR MUCİZE" DEMEK İSTİYORUM! Eminim ki bundan sonra hep hayatımızda aile doktorumuz  olarak var olacak. Can doktor can'ımız doktor hayatımızı, babacığımızı bizlere geri veren doktor. İki gün içerisinde tüm ekibi ile birlikte babamın "by pass olamaz" denilen kalp ameliyatını  ve aynı zamanda sürpriz bir şekilde karşımıza çıkan akciğer tümörünün  temizlenebilmesi için tüm organizasyonu yapan aklı "akıllara zarar" doktor!
ilknur3.jpg
Çok sevgili Prof. Dr. Ahmet Akgül hocam, o çok kıymetli elleri öpülesi insan! Siz çok yaşayın o kadar mutlu ve sağlıklı yaşayın ki çok daha başka insanların da kırılmış olan umutlarına tekrar can olun, hayat olun, sağlık olun! Allah sizi çok korusun, tırnağınızın ucu zarar görmesin!
 
İlknur ULGUR 

KALP HASTALIKLARI İLE İLGİLİ DETAYLI BİLGİ ALMAK İÇİN TIKLAYINIZ

PROF DR AHMET AKGÜL'ÜN ÖZGEÇMİŞ/CV SİNİ OKUMAK İÇİN LÜTFEN TIKLAYINIZ  

 

 
10 yıl sonra koroner baypas hastamız

10 YIL ÖNCE KORONER BAYPAS OLDUM 

ali1.jpg ali.jpg

Türkiye'nin, yazılı/görsel olarak en kapsamlı sağlık web sitesini ziyaret ettiğiniz için teşekkür ederiz.

Merak ettiğiniz konulara burada ayrıntılı cevap vereceğiz. Ayrıca soru sormak isterseniz veya iletişime geçmek isterseniz lütfen TIKLAYINIZ.

Paylaşımlarımızı okurken RENKLİ + BOLD yazılan kelimelerin üzerine de tıklarsanız o konuda hem video hem de yazılara ulaşırsınız. O sayfayı okuduktan sonra zaten sayfanın altında GERİ DÖN tuşuna tıklarsanız cevabımızda kaldığınız yerden okumaya devam edersiniz. Böylece hastalığınız ve tedavisi hakkında hem görsel hem de yazılı bilgi sahibi olursunuz:

10 sene önce bana koroner yetmezlik ile gelip, koroner baypas olan Değerli Hastam Ali Bağış'ın, o dönemde hastane Başhekimliğine yazdığı teşekkür mektubu ve hastamızın bugünkü hali. Kendisi 10 sene sonra fakülteye geldi ve benimle resim çektirdi. Sağolsun varolsun.

....... HASTANESİ BAŞ HEKİMLİĞİ'NE

Bakırköy ..... Hastanesine tedavi olmak üzere geldiğimde doğrusu bazı endişelerim vardı. Tansiyonum  18-20'lerde seyrediyor, vücudumdaki yetersiz kanı pompalamaya  çalışan kalbimin atışları kulaklarımda hatta beynimde yankılanıyordu.  Anjiyoda  sol ana arterinin tamamen tıkandığı anlaşıldı. Acilen bypass  olmam gerekiyordu. Ancak kronik kistis teşhişi konan böbreklerimin tamamen iflas etmesi  söz konusuydu.. Ben bu şüphe ve düşüncelere dalmışken bir anda kendimi sedye içerisinde yarıçıplak bir vaziyette ameliyathane kapısının önünde buldum. Sonrasını hiç mi hiç hatırlamıyorum. Gözümü açtığımda yoğun bakımda idim. Etrafımda hocam Ahmet AKGÜL  ve operasyon ekibi vardı; "Uyan Ali Bey çok uyudun" diyorlardı. Ben hayatta olmamın, onlar ise bypass'ın başarılı neticesini almanın  mutluluğunu yaşıyordu. Tedavim çok şükür bitti. Fonksiyonlarım stabil, herşey olması gerektiği gibi. Bu başarının ekibine minnet ve şükranlarımı sunmak isterim. Zira hocam kalbimi durdurmaksınız  şifalı elleri ile ameliyatı gerçekleştirmiş ve 75 yaşındaki bu ihtiyarı yeniden hayata  bağlamıştır. Takdire şayan hocamızın başarılarının devamını can-ı gönülden diler, ömrüm olursa onu Ord. Prof. Opr. Dr. Ahmet AKGÜL olarak görmek isterim.

Ayrıca hizmet için yaratılmış, aktif, mesleğine aşık, sempatik, gözlerinin içi gülen, mütevazi, centilmen, yağız, genç delikanlı Dr. Cabir GÜLMALIYEV'i de zikretmeden geçemeyeceğim. Hele beni anjiyoya hazırlayan, yoğun bakımda ise bir ana şefkati ile başucumdan ayrılmayan, hastalığımın verdiği zaaf ve üzüntülerime moral kaynağı olan Cengiz Bey'ide asla unutamam.

Kısacası; Bakırköy ...... Hastanesi operasyon, bakım, temizlik, disiplin, tıp bilgisi ve hasta memnuniyeti açısından hocasından doktoruna, hemşiresinden hasta bakıcısına, temizlikçisinden güvenlik görevlilerine varıncaya kadar dört dörtlük olup tarafımdan tam not almıştır. Bana kalırsa adı geçen hastane, ileride müsait hinterlandı nedeniyle İstanbul'un hatta Türkiye'nin en büyük tıp merkezi olmaya adaydır ve son olarak üzerimde hakkı olan tüm personelden Allah razı olsun, ben onlardan razıyım. Onların da haklarını helal etmelerini bekliyorum. Tüm kalbimle başarılarınızın devamını dilerim.

Hürmet ve Saygılarımla

Ali BAĞIŞ

 
Riskli bir Koroner Baypas

ÇOK RİSKLİ KALP AMELİYATI 

ca1.jpg

Damarlarımda tıkanma olduğundan Sayın Prof. Dr. Ahmet Akgül beye geldim, ameliyat dedi, belirlenen günde ameliyat oldum. Zor bir ameliyat olmasına rağmen çok dikkatli ve başarılı bir ameliyat oldu sonrasında hastane ortamında güzel bir bakım olduğunda yakın zamanda sağlığıma kavuştum. Bütün bunlar için Prof. Dr. Ahmet Akgül'e ve ekibine çok teşekkür ediyorum.

FARUK KAYA

 

 

 

 

 

AİLE BOYU (HER İKİ KARDEŞE) KALP AMELİYATI 

birader.jpg birader1.jpg


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

KALP HASTALIKLARI İLE İLGİLİ DETAYLI BİLGİ ALMAK İÇİN TIKLAYINIZ

PROF DR AHMET AKGÜL'ÜN ÖZGEÇMİŞ/CV SİNİ OKUMAK İÇİN LÜTFEN TIKLAYINIZ  

 

 
Ahmet Akgül Hocam ile tanıştıktan sonra hayatım değişti

ÖNCE HASTANIN PSİKOLOJİSİ DÜZELMELİ

bio2.jpg bio3.jpg
2016 Nisan ayında kalp krizi geçiirdim. 2 stent takıldı ve hayatıma bu şekilde devam etmem gerektiği söylemeleri moralimi ve hayatımı negatif yönde etkilemişti. Psikolojim bozulmuştu. Ağrılarım artması nedenle iyice hayata küsmüştüm. Fakat Prof. Dr. Ahmet Akgül Hocam ile tanıştıktan sonra hayatım değişti. Güleryüzü ve Pozitif yaklaşımı ile psikolojimi düzeltti. Onun varlığı beni rahatlattığı gibi hayata daha pozitif bakmamı sağladı. Hoş sohbeti hocam vazgeçilmez bir dost gibi oldu. Hocam iyiki varsınız hayatımızda. Bir ömür boyu başarılarınızın devamını diliyoruz. 

Tevfik KARA

    

DÖRT AMELİYAT GEÇİRDİM

Ben Satılmış AYDIN. 41 yaşındayım, yurt dışında çalışmaktayım. Bugüne  kadar dört ameliyat geçirdim ve böyle güzel temiz düzenli tertipli aynı zamanda doktorum Ahmet  AKGÜL  ve ekibine çok teşekkür ederim.

Türk hekimlerinin ne kadar değerli ve insana olan saygılarını bana tekrar gösterdikleri için ayriyeten bir defa daha teşekkür ederim.

Satılmış AYDIN 

Konu hakkında Prof. Dr. Ahmet Akgül'ün analizini okumak istiyorsanız lütfen aşağıdaki DEVAM tuşunu tıklayınız:

KALP HASTALIKLARI İLE İLGİLİ DETAYLI BİLGİ ALMAK İÇİN TIKLAYINIZ

PROF DR AHMET AKGÜL'ÜN ÖZGEÇMİŞ/CV SİNİ OKUMAK İÇİN LÜTFEN TIKLAYINIZ  

 

Devamı...
 
Gerontolojik Biyorezonans: Kalp Çarpıntısı tedavisinde

CERRAHİ YALNIZCA KESİP BİÇMEK DEĞİLDİR

En güvenilir en iyi en başarılı kalp damar varis cerrahı. Eli en hafif, kalbi en güzel yani hep en en en endir Prof. Dr. Ahmet Akgül. En ihtiyaç duyduğumuz anda bize sahip çıktı. En zor ameliyatı çok kolay yaptı. En kibar, en güler yüzlü cerrah. Bence cerrahi yalnızca kesip biçmek değildir. Hastanın ve hasta yakınlarının psikolojisi de önemlidir. Zaten ölüm korkusu var, tüm doktorlar " bu hasta ameliyat olamaz " demiş. O nedenle Prof. Dr. Ahmet Akgül yalnızca en iyi cerrah değil, hasta dostu en iyi doktor. En iyi bir şekilde hastamıza 5 Li koroner baypas yaptı ve hastamız en iyi bir şekilde taburcu oldu.

Yanlızca kalp varis damar için değil, psikoloji için de en iyi hekim, en iyi doktor. Yine söylüyorum en en en'dir Ahmet Hoca.

Saygılarımla

Sağlıkçı Hasan ELİİYİ

GEONTOLOJİK BİYOREZONANS YALNIZCA YAŞLI HASTALAR İÇİN DEĞİLDİR

bio.jpg bio1.jpg
Ailemizin kurtarıcısı, şifacısı Prof. Dr. Ahmet Akgül Hocam yine imdadıma yetiştiniz. Kalbim ellerinizde.
Sonsuz teşekkürler

Demet KAYTAN

 

 

 

 

 

YAŞLI HASTADA BAY PAS AMELİYATI

yasli_hastada_en_iyi_kalp_ameliyati_ve_baypasi.jpg MUCİZESİNİZ...

84 Yaşındaki Hüseyin ÇETİNKAYA'NIN geçirdiği bypas, başarılarınızdan dolayı size ve ekibinize binlerce kez. Babamın canına can kattığınız için sonsuz teşekkürler.

Hilal DERİN GÖL 

 

 
Yaşlılarda Kalp Ameliyatı

HEM ANNEMİZE KALP AMELİYATI YAPTI, HEM DE BİZE VARİS AMELİYATI YAPTI

yaslilarda_kalp_ameliyati.jpg yaslilarda_kalp_ameliyati_1.jpg yaslilarda_kalp_ameliyati_2.jpg

Prof. Dr. Ahmet Akgül Hoca'ya,

Belirli zaman aralıklarında. Mesela yüzyılda bir, Allah çok özel yetenekleri haiz insanları dünyaya diğer tüm insanlara şifa vermesi için özel olarak gönderir. Ne mutlu bize ki bu çok nadir insanlardan birini, 21. Yüzyılda Türk Milletine nasip etti: Prof. Dr. Ahmet Akgül.

Bizim hikayemiz kısaca şöyle: 81 yaşındaki annem Hariye Uykan, tahmini 16 ve 9 sene evvel 2 defa kalp spazmı geçirdi ve özellikle son 3 senedir ciddi ölçüde kalp yetmezliği sorunu yaşamaktaydı. 25 Eylül 2017 günü annem rahatsızlandı ve acilen özel bir hastaneye gittik. Tetkiklerde 2 kalp damarının çok ciddi ölçüde tıkanmış olduğu görüldü. İlk denemede doktorlar stent takamadı çünkü her iki damarda tıkanıklık çok ileri boyuttaydı. Son çare olarak, Ahmet Hocaya haber verdik. Kendisinden Allah razı olsun, adeta bir Hızır gibi yetişti, özel hastaneye kadar geldi annemi ve tetkikleri inceledi, durum tespiti yaptı. Bize alternatifleri anlattı. Tekrar stent takmayı denemek, ilaçla tedavi veya kalp ameliyatı. Her birinin ayrı ayrı riskleri vardı, bize izah etti. "Bu durumda kendi annem olsa, ameliyat yapardım" dedi ve kararı siz verin dedi.

Böyle riskli bir hastanın kalp ameliyatını Türkiye'de ve dünyada kaç doktor yapabilir? Prof. Dr. Ahmet Akgül Hoca ve ekibi 4 Ekim 2017 günü saat 11-14 arası Dr. Sadi Konuk Hastanesinde kalp ameliyatını yaptı. Tıkanık 2 damara by pass yaptı. Ameliyattan daha 2 tam gün (42 saat) bile geçmemişti ki, 81 yaşındaki annemi, sandalyede normal odaya çıkardık. Şimdi artık Allah'ın izniyle Ahmet Hoca ve ekibi sayesinde gelecek için annemin sağlığı ile ilgili ümidimiz var.

Yeni bir (Prof) Ahmet Akgül'ün gelebilmesi için ne gerekir? Allah vergisi çok özel yetenekler, çocukluğunu ve gençliğini bir tıp ailesinde yaşamak, Prof. Dr. Hikmet Akgül gibi usta bir cerrah doktorun ve üstadın rahle-i tedrisatından geçmek, Prof.Dr. DeBakey gibi dönemin en iyi kalp doktorunun asistanlığını yapmak, vs. Veya bunların muadili olayların zincirleme cereyan etmesi. Görüldüğü gibi ihtimal çok düşük.

Ahmet Hocanın en önemli özelliklerinden biri hastalığın gerçek sebebini ortaya çıkarmak ve hastalığı kısmen veya geçici olarak değil tam olarak iyileştirmek için ne gerekiyorsa doğru şekilde yapmak. Mesela Ahmet Hoca, beni ve eşimi 15 ay evvel, özel ve devlet hastanelerindeki doktorlara varis muayenesi oldum. Sebebini bilmeden, tedavi yöntemleri önerdiler. İnternetten Ahmet hocayı buldum. Yaptığı ve yaptırdığı tetkiklerde hem sağ hem sol ayağımdaki iki paralel toplar damarlar arasında olmaması gereken birkaç köprü damarın varlığını ve varise bunun neden olduğunu ortaya çıkardı. Diğer bazı kapacıkları tamir etti yaptığı başarılı ameliyatta ve köprü damarlarını çıkardı. Böylece şifa buldum Ahmet Hocanın sayesinde. Hem ben hem de benzer bir varis ameliyatı olan eşim şimdi çok mutluyuz.

Özetle Prof. Dr. Ahmet Akgül gibi dahi doktorlarımızı toplum olarak ve ülke olarak kıymetini bilmemiz ve sahip çıkmamız gerekir. Sizin gibi bir şifacı bir doktoru bizlere nasip ede Allah'a tüm kalbimizle ve samimiyetimizle şükrediyoruz.

Sevgilerimizle

Doç. Dr.(Mühendis) Zekeriya Uykan ve annesi Hayriye Uykan

05 Kasım 2017

BABAMIN ACİL KALP AMELİYATI 

MART 2013... Sıradan başlayan bir günün sabahında sadece hastaneye muayene olmak üzere giden babamın acil olarak anjiyo işlemine girmesi gerektiğini duyarak koştum hastaneye.

Önce endişelendim ve sonrasında tıp biliminin bugün ulaşmış olduğu seviyeyi düşünerek, bu kapsamda bu operasyonun aslında çok küçük ve basit bir şey olacağına kendimi ikna ederek başladım güne. Ancak hastaneye girdiği an insanın içini hep bir kuşku ve endişe kaplar ki, bizim için her şey bu küçük operasyonla sınırlı kalamadı. Anjiyo işlemi sırasında gerçekleşen kalp krizine ise, şans mı demeli idi, şanssızlık mı ayırt edemedim. Sonrasında da kalbin dört ana damarının yüksek oranda tıkalı ve durumun çok ciddi olduğunu öğrendim. Bu durumda tek seçeneğimiz babamın Bypass ameliyatına girmesiydi. Konu bu noktaya gelince kabullenmem ve kendimi ikna etmem çok da kolay olmadı. Çünkü sabah işe uğurlarken "kahvaltını yapmayacak mısın?" diye arkamdan seslenirken birkaç saat sonra bir kalp ameliyatının gerçekleşeceğini aklımın ucundan geçiremezdim.

Genelde kritik ameliyatlara girecek kişilerin ve yakınlarının davranış modelleri, operasyonu gerçekleştirecek ekipler hakkında bilgi toplamak ve kendi psikolojilerini en yakın hissettikleri ekibe hayatlarını emanet etmek olur. Biz ise tesadüf eseri Bakırköy Dr. Sadi Konuk Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ndeydik. Üzerimizden durumun şokunu atlatamadan Doç. Dr. Ahmet Akgül ve ekibine babamı emanet ettik. O ana kadar kendisi ve ekibi hakkında pek de bilgi sahibi değildik. Bizim buna hiç vaktimiz olmamıştı. Babamın ameliyatta olduğu saatlerden bir kısmında Kalp ve Damar Cerrahisi katındaki hasta ve hasta yakınlarının, iyileştikten sonra yazmış olduğu yazıları okuyarak geçirdim. Bu o saatleri daha kolay geçirebilmek adına büyük bir motivasyon oldu ve babam iyileştiğinde bir not da ben yazmaya karar verdim.

Bugün 14 Mart 2013... Biz sanki o günü hiç yaşamamış gibi hayatımıza devam etmeye başladık bile. Birçok insanın hayatında kabus olarak nitelendirebileceği o günü hatırlarken ailece yüzlerimiz gülüyor ve "iyiki" Ahmet Hoca ve ekibi ile o gün oradaydık diyoruz.

Yanında olamadığım yoğun bakım günlerini babama sorduğumda ise, bana ağrılarından korkularından ya da daha önce kalp ameliyatı olan bazı hastalardan duyduğum kötü hikayelerden bahsetmiyor hiç. Dr. Sadi Konuk ve Eğitim ve Araştırma Hastanesinin yoğun bakımında ona eşinden, kızından bile iyi bakan melek hemşireler ve yüzü gülen doktorlar olduğunu anlatıyor bize. En sevdiği müzikleri dinlediğinden, hemşehrisi olan İzmirli hemşire ile İzmir Fuarı'ndan konuştuklarından, bir hemşirenin de babamın adaşı olan Şeref adında bir oğlu olduğundan bahsediyor. En önemlisi tüm bunları yüzü gülerek anlatıyor. Babamın hiç ağrı ya da korku hikayesi yok.

Tıp dünyasının bir bireyi olmayı başarabilenlere her zaman hayranlık ve saygı duymuşumdur. Çünkü onlar hayat kurtarırlar. Ama daha önce hiç rastlamadım ki, bir kalp ameliyatının sadece 13 gün sonrasında yaşadıklarını sadece birkaç günlük evden uzak ve lüks bir oteldeki tatil gibi anlatan biri olsun. Korkularımıza müzikler katan, ağrı ve korku yerine gülümseyerek anlattığı bir tatilin anıları gibi hikayeleri olan bir Bypass ameliyatı sürecini bizlere yaşatan Doç. Dr. Ahmet Akgül ve ekibi başta olmak üzere, Yoğun Bakım ve Kalp ve Damar Cerrahisi ekibinde yer alan tüm doktor, hemşire, hasta bakıcı olarak Tıp Dünyasına değer katan herkese teşekkürlerimizi sunmak istiyorum.

İyiki sizlerle karşılaştık, iyiki sizler varsınız. 14 MART TIP BAYRAMINIZ KUTLU OLSUN!!!

Deniz ŞENOKUR  

İYİ BİR KALP CERRAHI, ÇOK BİLİMSEL, HASTASIYLA ÇOK İLGİLİ

Dr Ahmet Akgül bir yakınımızı tedavi etti. O yüzden kendısi ile tanıştım. Hastalığın tanısı ve takibi için bizlere hem yardımcı oldu hemde verdiği kararlar doğru oldu. Mesleki açıdan özellikle kalp hastalıkları üzerindeki bilgisi çok başarılı. Kendi çizgisinde devam ederse çok başarılı olur çünkü bilimsel yönü zaten dergi editörü, çok güçlü. 3 kelimiyle özetlersek: iyi bir kalp cerrahı, çok bilimsel, hastasıyla çok ilgili. Çalışma arkadaşları da çok ciddi bir disiplin altında çalışmaktadırlar. Teşekkürler Ahmet Hoca

Esra Ö.  

KALP HASTALIKLARI İLE İLGİLİ DETAYLI BİLGİ ALMAK İÇİN TIKLAYINIZ

PROF DR AHMET AKGÜL'ÜN ÖZGEÇMİŞ/CV SİNİ OKUMAK İÇİN LÜTFEN TIKLAYINIZ  

 

 
Babam kalp hastası ve en iyi kalp ameliyatını arıyorum

BABAM KALP AMELİYATI SONRASI AĞRI KESİCİ ALMADI

parakos2.jpg parakos.jpg
Sevgili Facebook insanları,
 
Babamı, şu zorlu süreçten bir nev'i kurtardık. Kalp ameliyatı Prof. Dr. Ahmet AKGÜL sayesinde başarıyla sonuçlandı. Bundan sonrası da çok mühim; zira beslenme, egzersiz, yakın ilgi, gönül eşiği, mutluluk pek mühim.
 
En başta sevgili doktorumuz Prof. Dr. Ahmet AKGÜL'e binlerce teşekkür. Hiçbir komplikasyon olmadan, ameliyat sonrası süreci de gayet rahat geçirmemize sebep oldu ki (ayıptır söylemesi tek bir ağrı kesici almadı peder), 70 yaşındaki bir hasta için bu Khalesi'nin 7 krallığa hükmetmesi gibi bir şey. :)Bu arada kan bağışı için desteklerini esirgemeyen sevgili Şenol Erdoğan, Murat Gülsoy, Naim Dilmener, Alper Turgut, Özgür Ballı, Metin Solmaz, Ahmet Büke, Mehmet Said Aydın, Cihat Duman, Ender Atik, Orhan Düz gibi insanlar, harbi büyük adamlar...:) 
Hepinize yürekten teşekkür...
Yırttık galiba, sanırsam, :)
Bi de bi de, babalar ve kızları başka başka bir öykü...
Aylin Parakos 

BABAMIN BY-PASS AMELİYATI

Prof. Dr. Ahmet Akgül, babamın by-pass ameliyatını gerçekleştirdi. Ameliyat öncesi ve sonrası bizi detaylı olarak bilgilendirdi. Ameliyat sırasında yapılacak ve yapılan işlemi anlattı. Psikolojimizi de gözönüne alarak olağanüstü bir hoşgörü ve anlayış örneği gösterdi. Ameliyat sonrası her türlü kontrol ile de bizzat ilgilendi. By-pass ameliyatı ve sonrasındaki süreç hayati bir ciddiyet taşıyor. Özellikle ameliyat sonrası enfeksiyon riski gerçekten büyük. Babam enfekte olmadan, çok iyi bir moral ile Bakırköy .. Hastanesi Koroner Kalp Cerrahisi'nden taburcu oldu. Klinik Şefi Prof. Dr. Ahmet Akgül ve ekibi tarafından son derece ciddi çabalar sonucunda hayata ve sağlığına kavuştu. Hem samimiyeti hem de mesleki başarısı nedeniyle kendisini ve değerli ekibini takdir ediyor ve saygılarımı sunuyorum.  Hastanelerde görmeye alışkın olmadığımız bu durum beni çok sevindirdi. Kendisine babamızı sağlığına kavuşturduğu ve bizimle samimiyetle ilgilendiği için minnettarız. Saygılarımla.

Selma AYDIN

KARDEŞİMİN BAYPASS AMELİYATI

Sevgili Hocam

Ağustos 2012 de tanıdım sizi. Kardeşim Ahmet Sütçüoğlu'nun 4 damarını baypass yapıp bize onu bağışladınız ama insanlığınızı hasta ve hasta yakınlarınıza yaklaşımınızı sizi tanımayan hiç kimse anlayamaz. Sizi televizyon kanallarında gördükçe gurur duyuyorum.

HEP VAR OLUN HEP BİZİMLE OLUN İYİ YILLARA

Melike Sütçüoğlu Özyazar

MEĞER KALP KRİZİ GEÇİRİYORMUŞUM 

53 yaşındaki Mehmet Erdem,'' Şeker hastalığım dışında her hangi bir sağlık sorunum yoktu. Maç yaptıktan 1 saat sonra kendimde bir sıkıntı duyarak elimi yüzümü yıkamaya gittim. Ancak daha elimi yüzümü yıkamaya fırsatım olmadan kendimden geçmişim. Meğer kalp krizi geçiyormuşum. Oysa ki kalp krizinin hiçbir belirtisi bende olmadı,ne göğüs ağrısı ne sol kol uyuşması ya da ağrısı ne de başka bir belirti. Ama kalp krizi geçirdim işte.
'Bu arada sözlerime eklemek istediğim bir detay daha var ki ben sporcu olduğum için düzenli aralıklarla sağlık kontrollerine gidiyorum. 2 ay önce de sağlık kontrolüm yapılmıştı ve herhangi bir şey çıkmamıştı. 'Eşim fenalaştığımı görünce hemen ambulansı aramış. Ambulansla hemen hastaneye götürülmüşüm. Evde 1 ambulansta 2 kere kalp krizi geçirmişim. Prof.Dr.Ahmet Akgül ve ekibi tarafından hemen ameliyata alındım. Şu anda gayet iyiyim. Ahmet Hocam ve ekibi beni ölümün kıyısından aldı. Prof.Dr.Ahmet Akgül ve ekibine sonsuz teşekkürler ediyorum
Mehmet Erdem

EN İYİ BAYPAS AMELİYATI BAKIRKÖY DE PROF DR AHMET AKGÜL'DE

Bakırköy Hastanesi - Kalp Damar Cerrahisi Bölümünde, Babam Sali ERDEM, 09.04.2014 tarihinde kalp ameliyatı oldu. 2 hafta hastanede tedavi gördü, hastalığı boyunca özveriyle tıbbi bilgi ve insani ilgilerini esirgemeyen. Prof. Dr. Ahmet AKGÜL başta olmak üzere, babamın ameliyatını gerçekleştiren  tüm bölüm çalışanlarından gördügümüz güven, güleryüz, ilgi ve saygının karşılıgında teşekkürü borç bildim, bu kadar meslegini severek yapan, hastalarına duydukları saygı ve ilgi için kendilerine sonsuz teşekkürler, özel hastanede bile görülmeyen güven ve ilgiyi burada gördük.

Mustafa Kemal Atatürk boşuna dememiş, beni türk hekimlerine emanet edin diye, ülkemizde sizin gibi doktorların varlığını bilmek gurur ve güven verici, başımızdan eksik olmamanız dileğiyle, Teşekkürler.

Katibe Erdem

TAVSİYE ÜZERİNE PROF DR AHMET AKGÜL KALP AMELİYATINI YAPTI 

Mayis 2010 ayi icerisinde 39 yasinda Yurtdisinda bulundugum esnada kalp krizi gecirdim. Bilahare Turkiyeye gelerek ortak bir arkadasimin tavsiyesi uzerine Prof. Dr. Ahmet Akgul e muayene oldum. Gerekli tetkiklerin akabinde kendisinin teshis ve kararı uzerine Temmuz 2010 ayi icerisinde Ahmet Beyin Klinik Sefligini yuruttugu Bakirkoy  Kalp Damar Cerahisi bolumunde bizzat kendisinin gerceklestirdiği acil By pass ameliyati oldum. Bes adet damarim degistirildi. Halihazirda kendimi son derece saglikli hissetmekteyim. Gerek ameliyat oncesi safhada, gerekse ameliyat sonrasinda Prof. Dr. Ahmet AKGUL ve tum ekibine gosterdikleri gerek PROFESYONEL gerekse İNSANİ ilgiden dolayı sonsuz minnet ve tesekurlerimi iletiyorum. Diger taraftan gozlemlerime gore, oglanustu yogunluga ragmen gerek hemsire gerek diger yardimci personel oglaganustu gayret icerisindeler. Hastane odaları ve genel sartlari  steril ve konforlu. Ulu onder Ataturk'un soyledigi gibi ben kendimi Turk doktorlarina emanet ettim. İyi ki boyle yapmisim. Sayin Hocam, Allah sizleri basimizdan eksik etmesin. Bu arada Kasım 2010 ayi icerisinde Almatiya gidip geldim. Sukurler olsun simdilik hic bir sıkıntım yok. Allah sizlerle razı olsun, hersey gonlunuzce olsun. Sonsuz tesekurler.

Taner Kurt

KALP AMELİYATI ÖNCESİ VE SONRASI BİZİMLE İLGİLENDİ

Ahmet bey bir arkadaşımı ameliyat etti,bu vesile ile kendisi ile tanıştım. Arkadaşımın ameliyat ile ilgili korkuları vardı tabiki her insanda olduğu gibi ameliyat olmak ürkütücü geliyordu, Ahmet Beyin hem ameliyat ile ilgili telkinleri hemde mesleki tecrübesi ve ameliyat ile ilgili verdiği ayrıntılı bilgiler sayesinde biraz daha rahatlamış olarak ameliyat sürecini atlattı. Kısacası Ameliyat öncesi, sonrası tüm aşamalarda bizimle çok ilgiliydi. İş disiplini ve sorumlulugu konusunda çok hassas ve titiz davrandığını düşünüyorum. Özellikle böylesine ciddi ameliyatlarda tecrübe çok önem kazanıyor bu yüzden Ahmet beyin bu konuda en iyilerden birisi olduğunu düşünüyorum. Herşey için tekrar teşekkürler Ahmet bey

Esma H.

BABAMA ANJİO YAPILDI VE AMELİYAT KARARI ÇIKTI 

Dr. Ahmet Akgül'ü tanımam babama yapılan anjiyodan sonra 3 damarının kapalı olduğu ve acil ameliyat gerektiği söylendi. Bunun için doğal olarak ameliyatı yapacak doktorları araştırmaya başladım. Babam sağlık güvencesinde olduğu için bütün özel hastanelerde ücretsiz olarak yaptırabiliyordum ama çevremdeki uzman doktorlar Ahmet beyin bu konuda uzman olduğunu belirtmeleri üzerine kendisiyle tanışmak için girişimlerde bulundum ve kendisini tanıdıktan sonra bütün tereddütlerim ortadan kalktı gönül rahatlığıyla babamı hastaneye yatırmayı kabul ettik. İyi ki de etmişiz allaha çok şükürler olsun, 45 gün oldu amelıyat olalı ve şu an hiçbişey olmamış gibi yaşantımıza devam ediyoruz. Dr Ahmet Bey her konuda bıze yardımcı oldu sorularımızın hiç biri cevapsız kalmadı. Kafamız çok rahat psikolojık acıdan bize çok destek oldu, kendisine tekrar tekrar teşekkür ediyoru,z ailem adına şükran ve dualarım hem onunla olsun.

Hayati Koşak

KALP KAPAĞI AMELİYATI OLDUM

21.07.2010 Tariihinde Dr. Sadi Konuk Araştirma Hatanesinde Yatışım Yapılmış Olup 27.07.2010 Tarihinde Tarafıma Yapılmış Olan Kalp Kapağı Ameliyatı Öncesi Ve Sonrası Dahilinde 17 Gün Hastanenizde Bulundum. Sy. Prof. Dr. Ahmet Akgül Başta Olmak Üzere Tüm Bölüm Ekibinden Çok Memnun Kaldım. Sonsuz Teşekkürlerimi Sunuyorum Ve Başarılarınızın Devamını Diliyorum. Saygılarımla

Ediz Hasan

KALP HASTALIKLARI İLE İLGİLİ DETAYLI BİLGİ ALMAK İÇİN TIKLAYINIZ

PROF DR AHMET AKGÜL'ÜN ÖZGEÇMİŞ/CV SİNİ OKUMAK İÇİN LÜTFEN TIKLAYINIZ  

 

 
Doktorun en iyisini hastaları bilir

EN İYİ DOKTOR KİM DİYORSUNUZ 

Çok Saygıdeğer Ahmet Akgül Beyefendi,

Size yalnızca doktor, doçent, dekan, şef veya profesör diyemem. Siz, bir hasta dostusunuz. Bir arkadaş gibi siniz. Herkes birgün doktor olur ama insan olmak başka. Herkes birgün dekan olur ama ekip yönetmek başka. Samimi olmak başka. Her cerrah ameliyat yapabilir ama ilgi ve takip başka. Her doktor tanı koyabilir ama hastaya davranışı başka. Her doktor profesör olabilir ama Profesör Ahmet Akgül başka. Her hastanın doktoru vardır ama sizin hastanız olmak bile başka.

Beyefendi, biliyorum babamın ameliyatı çok iyi geçti ama daha taburcu olmadı, belki bu yazı erken ama sonuç nasıl olursa olsun gönlüm çok rahat. Ben sizi tanıdım, Sağolun.

Hastalar bunu istiyor işte. Samimiyet, Dürüstlük, açık olma. Hastalığımız nedir, tedavileri nedir, ameliyattan başka şansımız var mı, tedavi olmazsak sonuç ne olur, tedavi olursak ne olur... Gibi soruların cevaplarını almak ve her an muhatap bir doktor bulmak. Taburcu olduktan sonra bile. Siz de bu var, Sabırla bizi dinliyor, cevaplıyor ve her an Yanınızda olduğunuzu hissettiriyorsunuz. Başka bir doktorda görmedim bunu.

Ben sizi tanıdım ama herkes tanısın istiyorum. Bilgisayar dehasıyım diyemem ama programcıyım, internet uzmanıyım. Tek bir konuda sitemim var. Tamam gazete haberleriniz, TV programlarınız var ama siz gibi iyi hekimler Google ı iyi kullanamıyorsunuz. Bunca mükemmel ameliyat ve tedavileri duyuramıyorsunuz. Niye mi?

Birçok doktor sitesi var internet te. Kimisi randevu ayarlıyor , kimisi şehirlere göre doktorları buluyor, kimi de " en iyi " leri gösteriyor. En iyi doktor kim biliyor musunuz? Hastasına şefkat Gösteren, samimi, o nu dinleyen. Tamam doktorluk zor, çok hasta var ama siz hem profesör hem dekan olmanıza rağmen yapıyorsunuz, onlar niye yapamıyor?

Sizin de hatanız var bu Çağda, bu internet ortamında. En iyi doktor kim diyorsunuz Google , bir Sürü site çıkıyor. Hep aynı isimler her yerde , iyi olmalarından mı, hayır, sitelere reklam ücreti vermekten, profesyonel internet UZMANI çalıştırmaktan veya en ilginç olarak bilgisayarı doktorluktan iyi bilmelerinden.

"En iyi doktor" En başarılı cerrah en iyi cerrah en karizmatik hekim cerrahların hocası hocaların hocası ...bir Sürü arama kelimesi. Sonuç, reklamı veren en iyi oluyor yada işi bilen. İş derken doktorluk değil, cerrahlık değil, internet . Bunlar internet hekimi, sanal hekim.

Sizin ve sizin gibi gerçek doktorların hatası bu işte.yalnızca İstanbul'da İzmir'de Ankara'da değil Anadolu'da Kayseride Bursa'da trabzonda Diyarbakır'da Antalya'da Eskişehir de Antep'te Kıbrıs ta Erzurum'da Mersin'de Edirne'de Van'da Maraş'da Sivas'ta bodrumda samsunda Konya'da nice en iyi damar kalp doktorları var ama isimlerini arasan bile zor bulursun. Onlar o sitelere reklam vermeye bile fırsatları yok. Bu nedenle en iyi doktor, en iyi ameliyat ekibi olan değil, en iyi internet ekibi olan oluyor.

Size en iyi cerrah, en iyi doktor, en iyi kalp cerrahı demek yetmez bence, siz en hasta dostu doktorsunuz.

Nokta kom ile biten tüm doktor sitelerinde siz ve sizin gibiler yani iyi doktorlar Olmalı , reklam için para harcayanlar değil.

En iyi kalp cerrahı değil yalnızca kalbinizin en iyi dostu

Prof. Dr. Ahmet Akgül 10.09.2012 tarinde babama yapmış olduğunuz çok riskli yaşama umudunun az biçildiği hastamızın bypass ameliyatını başarıyla gerçekleştirdiniz.. Ameliyattan sonra da bizden manevi desteğinizi eksik etmediğiniz için de size sonsuz teşekkürlerimizi sunarız.. Ayrıca internet sitenizden paylamış olduğunuz makaleleri okuyup videolarınızı izledim.. Size ve yetiştirmekte olduğunuz ekibinize başarılar dilerim..

Murat Kartal

HASTAM İLE 7X24 İLGİLENDİ 

Kardiovasküler cerrahi servisine kabul edildiği andan itibaren hastam ile 7/24 ilgilenen, çok zor olan ameliyatı başarı ile tamamlayıp hastama yaşam şansı veren Ahmet Bey'e çok teşekkür ederim.

Uzman Doktor Yasemin Tekdöş

ACİL KALP AMELİYATI OLDUĞUMA İNANAMIYORUM

Ben hastanız cafer altın. 15 gün önce yoğun bakıma acil olarak ambulans ile hastanenize gelmişim. Gözlerimi açtığımda serviste idim. Serviste bazı müdaheleden sonra ansızın beni amaliyata almanıza hala sasıyorum cünkü itiraf ediyim ben panik atak birisiyim. Profosyonel bir ameliyatla gözlerimi dünyaya tekrar actım. Size ahmet akgül ve ekibine tesekkurlerimi bir borc bilirim. İstegini dileginizi hak-muhanmed-ali vere tesekkurler.

Cafer Altın

SİZİ HİÇ UNUTMAYACAĞIM

Saygıdeğer, başarılı ve varlığı ile bizlere güven veren Prof. dr. sayın Ahmet Akgül. Bu satırlara başlamak çok zor şuanda yaşadığım duygu yoğunluğunu anlatmak ondan daha zor. Ancak sözün kısası; çok başarılısınız, güven veriyorsunuz varlığınız bizler için inanılmaz güzel. Bu vatanın, bu milletin ve tabiki bizlerin size çok ihtiyacı var. Allah sizden razı olsun. Beni ve benim gibi birçok hastanızı hayata bağladınız. Ben sizi hiç unutmayacağım ve inanın çevremdeki insanlara sizin ne kadar başarılı bir doktor olduğunuzu anlatırken, nekadar şanslı biri olduğumuda unutmuyorum. Başarılarınız daim, Mesleki yaşamınızda yolunuz açık ve aydınlık olsun. Allaha emanet olun.

Saygılarımla.

Kenan Dalkıran

KALP KAPAKÇIĞI AMELİYATI

nefes.jpg

 

Ve Nefes Alıyor!!!

Çok şükür.

Bana göre gitmekle kalmanın arasındaki bağdır hayat.

Bazen gülen gözlerle bazen üzgün yaşarız...

Ben genelde gülen gözlerle yaşardım.

Ta ki gülümseme nedenime kalbinde bir bomba var denilene kadar... Artık gülmüyordu gözlerim.

Allah'ım onu bize bağışla, bu sınavda güç ver dualarıyla iç geçiriyordum. Biri var dediler.(Ahmet Baba)

Tanıştık, daha ilk cümlelerde gecesi, gündüzü, uykusu, yemeği, ailesi, heyecanı hastaları olan genç ama taşıdığı sorumlulukla ağır, durgun, dalgın bir adam...

Dinlerken Allah'ım diyeceğimiz müdahaleleri sanki oyuncağını iyi tanıyan çocuk rahatlığıyla anlatan pek de normal olmadığını düşündüğüm bir doktor...

İşini anlatırken o kadar emin ki yaşatıyor, o teslim olma anını...

Işıltılı gözlerle sonuç önce Yaradan'ımıza sonra o değerli ellerinize teslimiz.

Ben yine gülümseyen gözlerle bakıyorum.

Çok şükür...

Hayatı bizim için kaçırıyorsunuz. Dualarımız sizinle.

Büyük ailenize biz de dâhil olmak isteriz.

İyi ki varsınız.

Hatice KUMKUM,  Bülent BUTUR (Yaş 32 Bülent BUTUR Kalp Kapakçığı değişti.)

KALP HASTALIKLARI İLE İLGİLİ DETAYLI BİLGİ ALMAK İÇİN TIKLAYINIZ

PROF DR AHMET AKGÜL'ÜN ÖZGEÇMİŞ/CV SİNİ OKUMAK İÇİN LÜTFEN TIKLAYINIZ  

 

 
Dr BayPas (By Pass)

DR BAYPAS (MR BYPASS)

bacaktan.jpg

Sayın Dr. Ahmet Akgül çok sevdiğim dayımın hayatını kurtardı. Ciddi anlamda hayati risk taşıyordu ve hastamızın damar yapısı da sorunluydu. Hiç bir cerrah arkadaş ameliyata yanaşmadı ve umut verici de konuşmadı. Ahmet Hoca'yı Allah karşımıza çıkardı ve yaklaşık 6 saat süren bir operasyonla dayıma yeniden hayat verdi. Meslektaşım olarak kendisiyle gurur duyuyor, saygı,sevgi ve teşekkürlerimi sunuyorum. Sayın Dr.Ahmet Akgül Hoca'yı süperman olarak görüyorum.

İyi ki varsın Mr.Bypass:)

Dr.Özlem Oğul  

 

 

    

"Ölümün Karanlığından Yaşamın Aydınlığına Giden Yol Prof. Dr. Ahmet Akgül" diyen koroner baypas yapılan hastamızın eşi

elanur1.jpg

Ölümün Karanlığından Yaşamın Aydınlığına Giden Yol Prof. Dr. Ahmet Akgül

Sıcak bir temmuz gecesi kum, deniz ve güneş uzun bir tatil, yazlıkta tam bir ay. Istanbul'a dönüş ile birlikte kalplerin sıcaklığını bozan üzerimize karabasan gibi çöken o kara gece eşimin kalp krizi geçirdiği gece. Benim yıkıldığım gece... Daha çok erken, yapacak çok işimiz varken ölümün kıyısında olmak.

Yapılan anjiyo ve stent uygulaması ile keşke her şey bitseydi. Ama Hayır. "Kalbi besleyen o sol damarda da önemli daralma var. Mutlaka çözülmeli "  diyen doktorun sesi hala kulaklarımda yankılanıyor.

Çözüm bekleyen hayati konu peki ne yapabilirdim? Tabi ki Ahmet Hoca gormeliydi. Çünkü tam altı yıl önce kardeşimizi hayata döndüren O' idi. Şimdi sıra büyük abideydi.

Tereddütsüz hayata dönüş ameliyatının, sihirli eller Ahmet Bey tarafından yapılması kararını vermiştik. Gönül rahatlığı ile eşimi önce Allah'a sonra da Prof. Dr. Ahmet Akgül' e teslim ettik.

Bizim için Ölümün Karanlığından Yaşamın Aydınlığına Giden Yol yine Prof. Dr. Ahmet Akgül olmuştu.

Kendisi bize giden iki canı geri verdi. Bundan daha büyük ne olabilir ki?

Ne kadar teşekkür etsem azdır.  TEŞEKKÜRLER HOCAM. .

Nercivan KURT 

BAYPAS AMELİYATIMI YAPTINIZ

Sayın Prof Dr Ahmet Akgül beye ve değerli ekibine beni 2 kez üst üste saatlerce uğraşarak bypass ameliyatımı gerçekleştiren sizlere sonsuz şükranlarımı, teşekkürlerimi ve dualarımı arz eder, siz ve sizler gibi değerli Türk doktorlarımızı candan kalpten tebrik eder başarılarınızın devamını yüce rabbimden sonsuz dileklerimle dilerim.

Seyfettin YAVUZ

BİRÇOK HASTANIZI HAYATA BAĞLADINIZ

Saygıdeğer , başarılı ve varlığı ile bizlere güven veren doç.dr.sayın Ahmet Akgül. Bu satırlara başlamak çok zor şu anda yaşadığım duygu yoğunluğunu anlatmak ondan daha zor. Ancak sözün kısası; çok başarılısınız, güven veriyorsunuz, varlığınız bizler için inanılmaz güzel. Bu vatanın , bu milletin ve tabiki bizlerin size çok ihtiyacı var. Allah sizden razı olsun. Beni ve benim gibi birçok hastanızı hayata bağladınız. Ben sizi hiç unutmayacağım ve inanın çevremdeki insanlara sizin ne kadar başarılı bir doktor olduğunuzu anlatırken, ne kadar şanslı biri olduğumuda unutmuyorum. Başarılarınız daim, mesleki yaşamınızda yolunuz açık ve aydınlık olsun. Allaha emanet olun.

Saygılarımla.

Kenan Dalkıran 

KALP HASTALIKLARI İLE İLGİLİ DETAYLI BİLGİ ALMAK İÇİN TIKLAYINIZ

PROF DR AHMET AKGÜL'ÜN ÖZGEÇMİŞ/CV SİNİ OKUMAK İÇİN LÜTFEN TIKLAYINIZ  

 
Annemin Kalp Ameliyatı

ANNEMİN KALP AMELİYATI 

teknisyen.png
İstanbul Bakırköy Dr. Sadi Konuk Eğitim ve Araştırma Hastanesi Diyaliz Teknikeri Sayın Dilek ÇOBANOĞLU'nun, mitral kalp kapağı ameliyatı geçiren annesi için bize teşekkür yazdı. Bu teşekkür benim için ayrıca anlamlı, bir cerrahın kendi hastanesinde çalışan personelinin annesinin ameliyatını yapması çok değerlidir. Yani aslında, o cerrahın nasıl ameliyat yaptığını en iyi çalıştığı hastanedeki personeller bilir.
Sağlık personeli bir ameliyat için Türkiye ve İstanbul'daki tüm diğer cerrahlara ulaşabilirken bildiği ve emin olduğu için beni seçmesi ve hayatındaki en değerli varlık olan annesinin kalp ameliyatını bana emanet etmesi benim ve ekibim için onur vericidir.
İşte Sayın Çobanoğulunun çok kısa ve bir o kadar da anlamlı teşekkürü ve o gülen yüzü:
Sevgili Anneciği'mi bana tekrar bağışlayan, saygı değer PROF. DR. AHMET AKGÜL ve ekibine sonsuz teşekkür, saygı ve sevgilerimi sunarım.
SİZLERİ YETİŞTİREN ANNE VE BABALAR'DAN ALLAH RAZI OLSUN.
 
DİLEK ÇOBANOĞLU
 
İstanbul Bakırköy Dr. Sadi Konuk Eğitim ve Araştırma Hastanesi
Diyaliz Teknikeri
 
 
 

SİHİRLİ ELLERİNİZLE SAĞLIĞIMA KAVUŞTUM

izzet.jpg


Sn Prof. Dr. Ahmet AKGÜL'e

21.09.2013 tarihinde Kastamonu'dayken kalbime bağlı 5 damarın tıkanması sonucu kalp krizi geçirdiğim yolculuğun hakkınızda aldığım bütün olumlu referanslar sonucu Bakırköy Sadi konuk Eğit Araş Hastanesinde son buldu. Hünerli elleriniz bilginiz ve üstün yaklaşımlarınız sonucunda 5.5 saatlik ameliyat sonrasında sağlığıma kavuştum ama bitmemişti 6 ay arayla iki kezde sağ ve sol olmak üzere karotis ameliyatlarıyla sihirli ellerinizle tamamen sağlığıma kavuştum minnettarım, ne kadar teşekkür etsem azdır, kalbimin her atışında Türkiye'nin bir numarası AHMET AKGÜL'ü hatırlıyorum.

Gerçekten iyi ki varsınız, öyle olmaya da devam edin.

İZZET ÖZTÜRK

 

ANNEMDE GUATR VARDI KALP AMELİYATI OLDU

Hocam yıllar geçsede ben ailem sizi unutmadık. Annemi ameliyat etmiştiniz. 2012 senesinde tiroid hastasıydı kalp baypas ameliyatı yaptınız. Annem çok şükür, iyi sizin başarılarınızı o günden bu yana takip ediyorum. Taktire şayan bir doktorsunuz, sizin güler yüzünüz zaten hastaya direk şifa veriyor. Hocam o günlerde aklımda kalan ilk, annemin servisteki odasına girdiğiniz gün ve gülümseyerek umut verdiğiniz gündü. Bizim için rabbim sizi bize vesile kılmiştı, o gün gözyaşimla okuduğum ayetel kürsü duası sizin anneme şifa olmanız ve başarınızdan nasiplenmemiz oldu. Size binlerce teşekkür ediyorum saygıyla her anneme baktıkca anıyorum saygılarımla hocam. Rabbim uzun sağlıklı başarılarınızın daimi bir hayat yaşamaniz dileğiyle saygılarımla

Havva Hoş

 

 

KALP HASTALIKLARI İLE İLGİLİ DETAYLI BİLGİ ALMAK İÇİN TIKLAYINIZ

PROF DR AHMET AKGÜL'ÜN ÖZGEÇMİŞ/CV SİNİ OKUMAK İÇİN LÜTFEN TIKLAYINIZ