Derin Ven Trombozu (DVT)
Derin ven hastalığı tedavisi

DERİN VEN HASTALIĞI

Emekli hemşire olan aile dostumuz Dr. Ahmet AKGÜL hocadan söz ettiğinde ilk etapta sıkıntı ile yaklaştım. Fakat netten inceleyip kendisiyle konuşup tanıştıktan sonra hem iyi insan hem de iyi doktor olduğuna kanaat ederek kati bir güvenle eşimi teslim ettim. Sonra ne mi oldu? Şu an okumakta olduğunuz satırları yazarken buldum kendimi sanırım başka söze de gerek yok . Bir üniversite hastanesinde dahi çare olunamayan eşimin derin ven rahatsızlığına çare olarak hayatımıza kalite, aileme huzur kazandıran, eşim için birşeyler yapabilme hissini dört dörtlük yaşamamı sağlayan değerli hocama en derin saygı,sevgi ve dualarımla...

Recep ÇELEN 

OKSİPAZMA ve VAKUM TEDAVİSİ

vakum_tedavisi_ile_yaygin_kas_agrisinin_tedavisi.jpg

Ben vücudumun değişik yerlerinde kas ağrısı ve bacağımdaki varis başlangıcı şikayetiyle geldim. Bana önerilen tedavi yöntemiyle ilk hafta 4 adet işlem geçirdim. (Oksiprp, oksiplazma, Vakum ve biorezonans) bu işlemlerden sonra ağrılarda azalma ve bazı noktalarda tamamen ağrılarda azalma ve bazı noktalarda tamamen ağrılardan kurtuldum. Bunun için bana yardımcı olan tüm ekibe teşekkür ederim.

Erol Özge

02.12.2017 

 

 
İç Varis Pıhtısı ve Tıkanıklığı

OLANLARA İNANAMIYORUM 

Bundan tam 8 yıl önce dvt teşhisi ile beraber rize devlet hastanesinde tedavi gördüm.o günden bu yana  bana sürekli söylenen şey şu oldu : Bu hastalığın tıpda tedavisi yok bu hastalıkla beraber yaşamasını öğrenmelisin , Sürekli varis çorabı kullanmalısın , ayağını kalp seviyesinden yukarda tutmalısın . zaman içerisinde şikayetlerim geçmedi aksine gittikçe şiddetlendi , daha sonraları ayağımda sürekli ateşlenmeler arttı , ağrılar arttı , ayak dokuları bozulmaya başladı . çok kilo aldım. Bir yandan da pisikolojim bozuldu. Mesleğimi bırakacak evde yatacak duruma geldim. Tempolu bir hayatım var ama ayağımda sanki kırk kiloluk bir yükle dolaşıyorum  bu yükü taşırken ağrı, sızı ,huzursuzluk has safhaya ulaştı.

Her dvt hastasının diyebileceği gibi gitmediğim hastane ve doktor kalmadı. Sürekli söylenen şey aynı idi ‘'bu hastalıkla yaşamasını öğren ,varis çorabını giy , ayağını yüksekte tut ‘'

Üç ay önce ‘'sözde'' Rizenin en iyi kalp damar cerrahına gittim . Hocam yeni bir tedavi yöntemi var mı diye sordum. Aldığım cevap şu oldu  : hayır yok

Araştırmalarım neticesinde Ahmet Hocamın sekreteri Salih kardeşime ulaştım . Sağolsun çok ilgilendi . Ona da minnettarım . Amacım istanbul'a gitmek doktorla görüş alışverişinde bulunmaktı . Başlangıçta Bir de bu doktora gideyim nasıl olsa yine bir şey çıkmayacak diye düşünmüştüm. Tıp dünyası tedavi olamayacağıma beni inandırmıştı . görüşüp tekrar Rize'ye dönerim diye düşündüm. Ahmet Hocamın tedavi ettiği hastalarla telefonla görüştüm bu arada , görüşme isteğim daha da arttı.  Hemen İstanbula gittim Ahmet Hoca ile görüştüm ve hemen ameliyat olmaya karar verdim .İki gün sonra da ameliyat oldum .

Ameliyat sonrası yine iyileşeceğime dair en ufak bir ümidim yoktu . Çünkü  doktorlar tarafından buna inandırılmıştım.

Ameliyattan iki gün sonra ayağımda bir takım değişiklikler fark ettim. O anı hiç unutamam sabahın dördü idi. (Kelimelerin bittiği an )  gözlerim doldu . Hastane koridorlarında bir cocuk gibi dolaşıyordum. Heyecandan ne yapacağımı şaşırmış hastane dışına çıkmışım.

Yaşadığım duyguları inanın kelimelere dökemiyorum. Uygun kelime bulamıyorum. Bu satırları yazmak için iki ay bekledim. Neticeyi daha da iyi görmek için.

Ayağım daha da iyi oldu iki aydır ne bir ağrı ne bir şikayetim var.  Ayak dokularım daha da düzeldi her gün dahada iyi oluyor.

Damar hastalıkları konusunda  özellikle dvt hastalarının ivedi bir şekilde Ahmet hocamla görüşmelerini tedavi olmalarını tavsiye ederim.

Cenabı hakka sonsuz hamd olsun .Bana  Ahmet Akgül eliyle şifa verdi Hayatımda ununtamıyacağım insanlardan biri oldu . O bilmiyordur belki yüzlerce hastası var ve oluyor beklide hatırına gelmiyorumdur. Bu durum normaldir de . Ama benim kalbimde onun müstesna bir yeri var ölene kadar orada olacak. Zaman zaman Ahmet beyin sureti hayalime geliyor . O anda rabbime hamdediyorum ve de Ahmet hocama ve ekibine   çok dua ediyorum .

Ey Ahmet Akgül cenabı hak sana dünya ve ahirette hayırlar versin , İmanı kamil versin Salihlerden eylesin , Fakirlere abi , baba eylesin .  Ayağın taşa değmesin . Ellerin dara düşünce Cenabı hakkın yardımı hep yanında olsun.

Yaşadışım duyugular yazdıklarımın binlerce katıdır. Ama kelimelere dökemiyorum . gözlerim doluyor desem belki daha anlaşılır olabilirim .

OLANLARA İNANAMIYORUM .

Sedat Ayçelik  23/7/2015 PERŞEMBE 

 

İÇ VARİS DAMARINDA PIHTI NEDENİYLE TIKANAN HASTAMIZ

..... Hastanesinde 13.08.2015 tarihinde 

muharrem.jpg sebebiyle anjiyo oldum. Anjiyo operasyonum başarılı sonuçlandı.

Benim anjiyo operasyonumu yapan Kalp-Damar Cerrahisi Klinik şefi sayın Prof.Dr.Ahmet AKGÜL'E ilgi ve alakasından, verdiği cesaretten dolayı çok teşekkür ederim. Ayrıca Uzm.Dr.Ali AYCAN'A , Dr.Cabir'e, kalp-damar cerrahisi personeline çok teşekkür ederim.

Saygılarımla;

Muharrem GÜRBAY    
 
 
 
 
 
 
 

 39 yıllık hastalığımı silip yok edebilecek Allah'ın bir lütfu benim için

dvt_nin_en_iyi_tedavisi.png

Messenger mesajlara zamansızlıktan çok hızlı dönüş sağlayamıyorum.

Bir çok kişi 17 ekim'de geçirmiş olduğum operasyondan memnun olup olmadığımı sormuş.

Ahmet Akgül Hocamın eli değerde memnun olunmaz mı?

Herkes şahittir ki ben işim gereği sürekli ayaktayım. İyi olmasam bu kadar çok performans gösteremezdim sanıyorum.

Ameliyat öncesi adım atamıyordum, sancı, sızı içindeydim, şimdi kim tutar beni.

Benim sürecim uzun vadeli olduğu için birkaç operasyon daha geçireceğim ve sonra tamamen özgürlüğüme kavuşacağım. Kalp ve damar cerrahisinde üzerine başka bir hekim bulmanız imkansız! Ahmet Akgül Hocam canım ciğerim dünyaca ünlü ve tedavi odaklı bir doktor. Başarısızlık diye bir şey yok onun hayatında. 39 yıllık hastalığımı silip yok edebilecek Allah'ın bir lütfu benim için.

Kalp Damar hastalığı olan herkes Ahmet Hocamdan şifa bulabilir. Facebook ve İnstagram hesabını takip edebilir, hastaların geri dönüşlerini görebilirsiniz.

HOCAM ÇOK YAŞAYIN

Selma SEZER  
 
"...Rabbim karşımıza çok geç çıkardı.."

Ahmet Hocamızı Rabbim karşımıza çok geç çıkardı

feride.png

Eşim Şaban Arslan bu rahatsızlığıyla 22 yıl önce kaybettiği sağlığına Ahmet Hocamız sayesinde çok şükür kavuştu. Hangi doktora gitse "bu hastalığın çaresi yok" denildi. "Bu şekilde yaşamaya alış" dediler, taki bu kabus Ahmet Hocamızı karşımıza çıkardığı gün son buldu. Her gün dualarımızdasınız. Eşim şu an çok iyi, bacakları, bozulan psikolojisi yürüyebiliyor, uyuyabiliyor. Başarılarınız sonsuz olsun Ahmet Hocam. Sonsuz şükran ve teşekkürler size.

Feride ARSLAN

 

 

 

"RABBİMİN MUCİZESİ PARMAKLARINIZIN UCUNDA" 

elanur.jpg Yepyeni hayatımızın ilk gününden sonsuz saygılarımla günaydın hocam. 12 yıl önce eşimle yollarımız birleştiğinde DVT ile tanıştım. 12 yıldır hep bir umut vardı içimde bir yerlerde.  Bir gün, herşey öncesini unutturacak diyordum hep. Sonra sayısız tesadüflerle Rabbim sizi çıkardı karşımıza. Duaların kabulüydünüz. Rabbimin izniyle eşimi sağlığına, bizi de hep aydın günlere kavuşturdunuz. Rabbim size hayırlı sağlıklı uzun bir ömür nasip etsin. Rabbimin mucizesi parmaklarınızın ucunda. Sonsuz teşekkürler ediyorum size. Yepyeni hayatımıza başlarken bu sabah, bundan sonrasında hep dualarımda olacaksınız. Rabbim sizi eksik etmesin. Saygı ve selam ile Allah'a emanet olun.

Elanur Gemalmaz DUMAN 

 

 
" Tedavi edilemeyeceği" söylenen DVT Tedavisi

DERİN VEN TROMBOZU TEDAVİSİ  

dv.jpg dvt.jpg
Bakırköy Dr Sadi Konuk Eğitim ve Araştırma Hastanesinde 13.08.2015 tarihinde bacak toplar damarımın tıkanması sebebiyle anjio oldum. anjio operasyonum başarılı sonuçlandı. Benim anjiyo operasyonumu yapan Kalp - Damar Cerrahisi Klinik Şefi Sayın Prof Dr. Ahmet Akgül'e ilgi ve alakasından, verdiği cesaretinden dolayı çok teşekkür ederim.

Muharrem GÜBAY   

 

AHMET HOCAYI TANIYANA DEK TEDAVİ OLAMADIM 

derin_ven_trombozu_tedavisi_1.png derin_ven_trombozu_tedavisi_2.png

Teşekkürlerime "her süper kahraman pelerin giymez" sözüyle başlamak istiyorum.

8 yıldır DVT hastasıyım. Gitmediğimiz doktor, olmadığım ameliyat kalmamıştı. Taki Ahmet Akgül Hocamı tanıyana dek. Yıllardır konamayan teşhisleri dahi ilk muayenesinde koyarak öncelikle güven vererek psikolojimi düzeltti. Sonra da tedavi süreci başladı. Başarılı bir ameliyat ve babacan sevgi ile beni yeniden hayata bağladı.

Çalışanlarına ve KAHRAMANIM AHMET AKGÜL Hocama teşekkür ederim.

M. Burak ÖZKÖK

 
Kesilme kararı verilen tıkalı bacak damarı
Türkiye'nin, yazılı/görsel olarak en kapsamlı sağlık web sitesini ziyaret ettiğiniz için teşekkür ederiz.
Merak ettiğiniz konulara burada ayrıntılı cevap vereceğiz. Ayrıca soru sormak isterseniz veya iletişime geçmek isterseniz lütfen TIKLAYINIZ .
Paylaşımlarımızı okurken RENKLİ + BOLD yazılan kelimelerin üzerine de tıklarsanız o konuda hem video hem de yazılara ulaşırsınız. O sayfayı okuduktan sonra zaten sayfanın altında GERİ DÖN tuşuna tıklarsanız cevabımızda kaldığınız yerden okumaya devam edersiniz. Böylece hastalığınız ve tedavisi hakkında hem görsel hem de yazılı bilgi sahibi olursunuz:

BACAK DAMAR TIKANIKLIĞI 

kbra.jpg
Prof. Dr. Ahmet Akgül'e
 
Yaklaşık bir sene önce acil bir şekilde ..... gelmiştik, aynı gün içinde annem acil olarak ameliyata alındı, fakat birkaç gün sonra hala damarların tıkalı olduğu sonucuna varıldı. Annem yıllarca günde 2 paket sigarayla  yaşamıştı ve bu yüzdende sağ bacak damarları tıkanmış  ve doktorların ameliyatta ayağı kesilebilir uyarısıyla karşı karşıya kalmıştık. İşte tam bu noktada Allah sizi karşımıza çıkardı. Adınızı gazetelerden duymuş hastanedeki teşekkür mektuplarını okumuştum. 2. ameliyat denildikten 10 dakika sonra sizinle tanıştık o gün odanızda olmanız bizim mucizemizdi o kadar işinizin arasında ameliyata girmeyi kabul ettiniz o gün dediğiniz cümleyi çok net hatırlıyorum " ben size bacak kurtulur demiyorum fakat Türkiye'de olabilecek en iyi ameliyatlardan biri olacak emin ol  " demiştiniz bana, gerçekten de öyle oldu. Annem yaptığınız by-pass ile sağlığına kavuştu . İnsan benim gibi tek çocuk olunca çekirdek ailesi herşeyi olur, öncelikle Allah'ın izniyle siz benim canımı annemi kurtardınız, nazik tutumunuz, hastalarınızla ilginiz, ve tüm inceliğiniz için sağolun. Siz tıpkı gazetelerde denildiği gibi kalp damar cerrahisinin Messi'siniz . Allah başımızdan eksik etmesin hocam.Size ve ekibinize sonsuz teşekkürler.
 
KÜBRA BÜYÜKPINAR
 
 
hamd.jpg
 
DVT İÇVARİS ve LENFÖDEM BİRLİKTELİĞİ

  DVT İÇVARİS ve LENFÖDEM BİRLİKTELİĞİ

Ben Hülya öğretmenimi tanıyorum, uzun zamandır görüşmüyoruz, sağlığına kavuşmuş olması beni çok mutlu etti. Hocam, sizi tanımış olmak bizi de çok mutlu etti, iyi ki varsınız, iyi ki internet var, yoksa Anadolu'nun bir ucundan sizden nasıl haberdar olacaktık? Tüm Türkiye'yi dolaşıp, venöz yetmezlik teşhisi konup, bu hastalığın bir kader gibi ömür boyu ağrılarla yaşanması gerektiğini söyleyen doktorlardan sonra siz ilaç gibi geldiniz bize. Eşim şu an sağlıklı, mutlu, biz de mutluyuz. Size de sonsuz kere teşekkür ediyoruz. İyi ki sizi tanıdık, güzel eşinizle ömür boyu mutluluklar Sayın Hocam.

Serpil ÇİFTÇİ

serpil.png

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Bacak varis PIHTISI DVT ameliyatı ve tedavisi

BİRÇOK ÜNİVERSİTE VE ÖZEL HASTANEDE AMELİYAT OLDUM AMA 

as.jpg alaattin.jpg

Bakırköy ... Kalp ve Damar Cerrahisi Klinik Şefi

Dr.Ahmet AKGÜL ve Ekibine

Ben Alaattin Şengöz 59 yaşındayım bugüne kadar bir çok üniversite ve özel hastanelerde ameliyat oldum. Sizin ve ekibinizin sol bacağımdaki yapmış olduğunuz varis ameliyatındaki başarınızı, disiplininizi, ekibinizin uyum içerisindeki o ahengi ve 5 yıldızlı bir otelden daha temiz odalarınızın ve yataklarınızın, yemeklerinizin, personelinizin her saat başı hasta bakımınızı ve hastaneye böyle bir sistemi oturtmanızın elbetteki enden tecrübelerinizden kaynaklanıyor olması, batı standartlarını çok iyi biliyor ve takip ettiğiniz belli oluyor. Bu milletin sizin gibi insanlarını, hastalarını seven mesleğini severek yapan. Bu güzel ekibinizin ve sizlerin başarısını Sağlık Bakanına bildireceğimi ümit ediyor, başarılarınızın devamını diler hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim.

Alaattin ŞENGÖZ

 

KRONİK DVT TEDAVİSİ: HİÇBİR ŞEY İÇİN GEÇ KALINMAMIŞTIR

en_iyi_dvt_tedavisi_ve_ameliyati.jpg

14.11.2017

Sevgili Hocam,

2012 yılında bacağımdaki şişlikten dolayı hastaneye kaldırıldım. DVT teşhisi kondu. Zamanla bacağımdaki şişlikler, morluklar, derin damar yaraları çıkmaya başladı. Gitmediğim hastane denemediğim yol kalmadı. Gittiğim her yerde bu hastalığın tedavisinin olmadığı bu hastalıkla yaşamam gerektiğini söylendi. Tam bütün ümitlerim bitmişti bu şekilde yaşamaya çalışırken hocamızı buldum. Öncellikle babacan tavrıyla bozulan psikolojimi düzeltti. Dediğim gibi önce inancımı yerine getirdi ve yapacağı ameliyatla tekrar eski günlerime döneceğimi belirtti. Hocama olan inancımla 31.10.2017 tarihinde ameliyat oldum. Şuanda ağrılarımda fazlasıyla azalma var. Daha da iyi olacağından hiç şüphem yok. Allah sizi başımızdan eksik etmesin. Başarılarınızın devamını dilerim. Son sözüm bu hastalığa yakalanalar ve tedavi arayanlar varsa hiç düşünmeden. Ahmet Akgül hocamızı bulsunlar.

Hiçbir şey için geç kalınmamıştır.

Sevgilerimle

Murat ÖZTÜRK 

 

 
Bacak toplardamarımın tıkanması

BAŞARILI BİR ŞEKİLDE AMELİYATSIZ ŞEKİLDE, ANJİO İLE DVT DÜZELTİLDİ

muharrem.jpg

..... Hastanesinde 13.08.2015 tarihinde 
 sebebiyle anjiyo oldum. Anjiyo operasyonum başarılı sonuçlandı.

 Benim anjiyo operasyonumu yapan Kalp-Damar Cerrahisi Klinik şefi sayın Prof.Dr.Ahmet AKGÜL'E ilgi ve alakasından, verdiği cesaretten dolayı çok teşekkür ederim. Ayrıca Uzm.Dr.Ali AYCAN'A , Dr.Cabir'e, kalp-damar cerrahisi personeline çok teşekkür ederim.

Saygılarımla;

Muharrem GÜRBAY    
 
Kesilecek bacağın kurtulması

KESİLECEK DENİLEN BACAKLAR KURTARILDI

Türkiye'nin, yazılı/görsel olarak en kapsamlı sağlık web sitesini ziyaret ettiğiniz için teşekkür ederiz.
Merak ettiğiniz konulara burada ayrıntılı cevap vereceğiz. Ayrıca soru sormak isterseniz veya iletişime geçmek isterseniz lütfen TIKLAYINIZ .
Paylaşımlarımızı okurken RENKLİ + BOLD yazılan kelimelerin üzerine de tıklarsanız o konuda hem video hem de yazılara ulaşırsınız. O sayfayı okuduktan sonra zaten sayfanın altında GERİ DÖN tuşuna tıklarsanız cevabımızda kaldığınız yerden okumaya devam edersiniz. Böylece hastalığınız ve tedavisi hakkında hem görsel hem de yazılı bilgi sahibi olursunuz:
 

SİZLER YÜRÜYEMEMENİN VE EN ÖNEMLİSİ KOŞMAMANININ ACISINI HİÇ HİSSETTİNİZ Mİ

feyzullah.jpg
 
BEN 27 YAŞİNDA 2 SENEDEN BERİ İKİ BACAĞİMDAN DAMAR TIKANIKLIĞINDAN  YÜRÜYEMEZ VE KOŞAMAZ OLDUM İLK ÖNCE ANKARA DA ÖZEL BİR HASTANEDE TANIDIK VASITASIYLA BACAKLARIMDAN BACAK BAYPAS AMALİYETI YAPTILAR VE DÜZELDİ 1 AY SONRA TEKRAR TIKANDI ANKARAYA GİTTİĞİMDE BENİ AMALİYAT YAPAN DOKTOR YAPACAK BİRŞEY YOK DEDİLER BANA BACAĞİNİN EN GÜZEL HALİ BU DEDİLER. İSTANBUL VE ANKARA DA GİTMEDİĞİM KALP DAMAR CERRAHİSİ KALMADI BANA HEPSİ BACAĞİMİN KESİLECEĞİNİ SOYLEDİLER. EŞİM YOUTUBE  YE ŞUNU YAZIYI YAZDI İSTANBULDA EN İYİ KALP DAMAR  YAZDI İLK CIKAN AHMET AKGÜL CIKTI VE BİZ KENDİSİNDEN RANDEVU ALDIK VE EŞİMLE İÇİMİZDE BİR UMUT DOĞDU NİYE BİLMİYORUZ CÜNKÜ DAHA ÖNCELERİ HER DOKTORA GİTTİĞİMİZDE ÜMİTSİZ OLUYORDUK İLK DEFA ÜMİTLE GİTTİK VE BENİ HASTANEYE YATIRDI SADECE AMA SADECE 3 SAATTE BENİM O YÜRÜMEYE VE KOŞMAYA HASRET KALDIĞIM MUTLULUĞU BANA VERMİŞTİR.ÖNCELİKLE AHMET HOCAMA NASIL TEŞEKKÜR ETSEM AZDIR.CÜNKÜ GİTMEDİĞİM DOKTOR VE HASTANE KALMADI BENİM İÇİN.
 
HERŞEY İÇİN TEŞEKKÜR EDERİM AHMET HOCAMA BOYLE BİR MESLEĞİ SECTİĞİ İÇİN AHMET HOCAM OLMASAYDI ŞUAN BELKİ BACAKLARIM YOKTU    
 
FEYZULLAH AKMISIR
 
 
 

Tıkalı damarı açarak ayağımı kesilmekten kurtardınız

derin_ven_trombozu_ve_lenfdeme_bal_bacak_yarasnn_en_iyi_tedavisi.jpg

Sayın Prof. Dr. Ahmet Akgül'e ithafen

Sizinle tanıştığımda diğer hastalarınız gibi ben de geçici tedavi yöntemleri ile oyalandığımı anladım. Hap ve krem tedavisiyle ağrılarımın geçeceğini söylediler. Kime gittiysem aynı tedavileri yaptılar. Çok şükür sizinle tanıştım ve gerçek hastalığımı anladım. Hastaneye yattığımda tüm doktorlar ayağımın kesilme noktasına geldiğini söyledi. Sizin hastalarınıza kendi kanınızdan canınızdan biri gibi yaklaşımınız sayesinde tıkalı damarı açarak ayağımı kesilmekten kurtardınız. Şimdi de hızla iyileşiyorum çok şükür. Allah sizden razı olsun. Hayatınız boyunca hak ettiğiniz saygı ve değeri görmeniz dileğiyle.

Emrah GÜRSOY 
 
 
 
DVT ve akciğer embolisi tedavisi

İNANILMAZ MUTLUYUM 

hande.jpg hande1.jpg hande2.jpg

4 yıl önce ağustos ayında bisiklet kazası geçirdim. Bu kazadn 15 gün sonra da 2 kez akciğer embolisi. 9,5 aylık tedavinin ardından iyileştim. Daha doğrusu öyle düşünmüştüm, ta ki 1 ay öncesine kadar. Ayağa kalktığımda sağ bacağımın iç tarafına saplanan sancı ve bir anda meydana gelen şişlik alarm zillerini çaldırdı. Durumun normal olmadığını bildiğimden dolayı, iyi ve güvenebileceğim bir doktor arayışına girdim acilen. Yaklaşık 2 yıldır yurt içi ve dışından çeşitli sektörlerden pek çok markaya dijital strateji danışmanlığı veriyorum. Yani işim internet. Bu yüzden de başladım internette araştırma yapmaya. Bu arada bacağımda kramplar ve ısı artışı da olmaya başladı. Prof. Dr. Ahmet AKGÜL'ün adını ilk gördüğümde "bakayım, en azından alternatif olur" diye düşünmüştüm açıkçası. Birkaç kişiye baktıktan sonra Ahmet Bey'in sitesine girdim. Bir yandan da kim olduğuna, nasıl bir doktor olduğuna dair çeşitli kaynakları taradım. Site oldukça bilgilendiriciydi. Belirtilerimin hemen hepsinin açıklamalarına, başka yerlerden kopyala-yapıştır yapılmamış, özgün metinler içinde ulaştım. Daha önemlisi hem Facebook sayfasında hem de sitede onlarca kişisel, birinci elden yazılmış, hastalara ait yorumlar vardı ki bu benim için özellikle sağlık söz konusu olduğunda deneyimin yanı sıra en önemli ikinci kriterdir.

Prof. Dr. Ahmet AKGÜL'e bir pazar gecesi, hem de hiç dönüş yapılacağını ummadan Facebook'tan mesaj attım ve durumumu anlattım. 15 dakika bile geçmeden yanıt verdi ve hemen ertesi güne randevu aldım (durumun aciliyeti nedeniyle). Ertesi gün gayet profesyonel, hızlı ve son derece net bir açıklama ile teşhisim kondu. Renkli doppler çekildikten sonra da teşhis kesinleşti ve ameliyat olmam gerektiğine karar verildi. Sağ bacak toplardamarımda pıhtı vardı ve kan akışı nerdeyse hiç yoktu. Bir de üstüne enfeksiyon olmuştu. Ahmet Bey 10 günlük bir tedaviye başladı. Kaç gün sonra hangi belirtinin ne şekilde kaybolacağına kadar her şeyi tek tek söyledi. Bu açıdan şahsen bende ciddi bir güven yarattığını gönül rahatlığıyla söyleyebilirim. Gerçekten de 10 gün içinde her şey söylediği gibi gerçekleşti. Bu süre içinde merak ettiğim her şeyi asistanına ve kendisine sorup yanıtlarını hızlı bir şekilde alabildim. 10 gün sonra operasyonumu gerçekleştirdi. Ne öncesinde ne de sonrasında hiçbir sıkıntı yaşamadım. Açıkçası bu benim hayatımda olduğum ilk ameliyattı. Dolayısıyla ekstra gergindim. Lakin Ahmet Bey ve ekibinin profesyonelliği, operasyonun ertesi sabahı çıkıp eve gidebilme rahatlığı içimi çok rahatlattı. Bugün ameliyatımın üzerinden tam 11 gün geçmiş durumda. Dikişlerim alındı. Artık hayatımı kabusa çeviren pıhtı kabusundan kurtuldum. Prof. Dr. Ahmet AKGÜL ve ekibi sayesinde "başıma bir daha böyle bir şey gelir mi?" endişesi taşımıyorum. İnanılmaz mutluyum. Varis, kalp ve damar ile ilgili herhangi bir sorununuz olursa gönül rahatlığıyla Prof. Dr. Ahmet Akgül'e gelebilirsiniz.

Tekrar Teşekkürler Ahmet Bey..

Hande Kızıltuğ

 

O, BU İŞİN EHLİ

 

dvt_tedavisi_1.jpg dvt_tedavisi_2.jpg 2012 yılında sol bacağımdaki şişlikler ve ağrılar yüzünden ...'ya tedavi olmaya gittim. Bacağımda DVT var dediler, Coumadin ve varis çorabı kullanmalısın dediler. Aradan 5 yıl kadar geçti her iki bacağımda varisler belirlenmeye başladı. Bir türlü iyileşme olmadı. Bu sene internetten Prof. Dr. Ahmet Akgül hocayı buldum, araştırdım yaptığı her ameliyat başarılı geçmiş. Bazı doktorlar bacaktaki varisleri kaybediyor. Ama Ahmet Akgül varis yapan kapakçığı onarıyor. Ameliyat olalı 12 gün oldu ağrılarım azaldı çok rahat yürüyebiliyorum. İyi ki Ahmet Hocayla tanışmışım, o bu işin ehli ona ameliyat olduğum için çok şanslıyım.

Hüseyin KÖSE 

 

 
DVT (Derin venöz tromboz) tedavisi

Varis çorabımızdan, her hafta takip gerektiren kan sulandırıcı ilaçtan kurtulduk.  

nuray1.jpg

nuray.jpg

Sayın: Ahmet Akgül Hocam

Annemin bir ameliyat sonrası ayağında oluşan, derin ven trombozu sonucunda, hocamla tanışma fırsatımız oldu.

İnternetten yapmış olduğumuz araştırmalar sonucunda hocamın bu konuda, en iyi uzmanlardan, hatta en iyisi olduğunu öğrendim.

Hocama en kısa zamanda ulaştık. Allah razı olsun, hemen bizi kabul etti. Hemen hastaneye yatırdı. Tedavimize başladı.

Annemi 1 hafta gibi kısa bir sürede tedavi etti, taburcu olduk. Varis çorabımızdan, her hafta takip gerektiren kan sulandırıcı ilaçtan kurtulduk.

Annem şimdi çok mutlu. Başka bir ilaç tedavimiz devam ediyor. Artık ayağının şişi indi, her istediğini yiyebiliyor, çok rahat yürüyebiliyor. Hayata daha mutlu bakabiliyor. Hocam Ahmet Akgül sayesinde.

Hocam zaten çok başarılı bir insan. Hastalarını seven, onlara değer veren, onlar için her zaman en iyisini yapmayı isteyen ve bunun için çalışmalarda bulunan, bu konularda ödül alan bir insan.

Allah Ahmet Hocamdan razı olsun. Onun bu başarılı yolda, önündeki bütün engelleri aşsın, yolunu daima açık etsin. Böyle başarılı insanlara hepimizin ihtiyacı var.

İyiki varsın Ahmet Hocam, Allah yolunu açık etsin, yar ve yardımcın olsun.

Nuray Çakıroğlu 

Hocam yaptığı damar açma yöntemiyle eşimi sağlığına kavuşturdu.

icvaris_phts_akciger_embolisi_tedavisi.png en_iyi_ameliyatsz_dvt_derin_ven_trombozu_varis_phts_tedavisi.png 2016 Yılının mart ayı içinde eşimde daha önce geçirmiş olduğu DVT Derin Ven Trombozu denen damar tıkanıklığı ile ve korkunç ağrı şikayeti ile hocama geldik. Ve geldiğimiz andan itibaren ne kadar doğru yerde olduğumuzu anladık. Hocam yaptığı damar açma yöntemiyle eşimi sağlığına kavuşturdu. Önce halden anlayan, ve insanlığıyla gönlümü fethetti. Mesleğinin tüm gereklerini üstün bir performansla ve de Allah'ın izniyle bizi iyileştirdi. Onu tanıdığımıza hem hasta olarak hem de insan olarak sonsuz şükürler.

Hep sağlık ve sevgiyle kalın.

RAZİ SEÇİL  

 

 

 

 

Bu Hastalıkla Yaşamayı Öğrenmek İstemiyorum

daha_once_dvt_geciren_hastann_en_iyi_tedavisi.jpg
dvt_ameliyati.jpg Merhaba

2008 yılından beri DVT hastasıyım. Ankara'da sayısız kalp damar cerrahına gittim. Hepsinden aldığım ortak yanıt "bu hastalıkla yaşamayı öğrenmelisin" denildi. Umudumu kaybettiğim anda sosyal medya aracılığıyla Sayın Ahmet Akgül hocama ulaştım. Tedavi ettiği hastalarını sosyal medyada inceledim. Hiçbir olumsuz yorum görmedim. Ankara'dan İstanbul'a muayene için geldim. 08.04.2017 tarihinde ameliyat oldum. Bugün gelmiş olduğum nokta ağrılarım, şişliklerim ve morluklarım geçmeye başladı. Sayın Ahmet Akgül ve ekibine sonsuz teşekkürler ederim. Kendisine bütün güzel dileklerin hepsini hak ettiğini belirtirim.

İYİ Kİ TANIMIŞIM

İYİKİ...

17.04.2017

Vildan SARALDI

 
Tedavi edilen Toplar damar tıkanıklıkları

TOPLARDAMAR TIKANIKLIĞIM TEDAVİ EDİLEMEYECEĞİ SÖYLENDİ 

hulyahoca.png
63 YAŞINDA EVLİ,İKİ ÇOCUK SAHİBİ EMEKLİ ÖĞRETMENİM.

MART 2013 TE SOL BACAĞIMDA AĞRI,ŞİŞ VE MORARMA OLDU.ÇEKİLEN DOMPLERLER SONUCU TOPLARDAMAR TIKANIKLIĞI TEŞHİSİ KONULDU. ÖZEL VE DEVLET HASTANELERİ,EGE VE .... ÜNİVERSİTE HASTANELERİ, İSTANBUL ... VE ADINI SAYAMAYACAĞIM KADAR ÇOK SAYIDA DOKTOR VE HASTANE İLE İLETİŞİM KURDUM. İLK BİR AY İÇERİSİNDE EKOS ADI VERİLEN BİR OPERASYON UYGULANDI. AMA SONUÇ BAŞARISIZ. TIKANMANIN, İLK 15 GÜNÜNDEN SONRA TOPLARDAMAR TIKANIKLIĞININ AÇILAMAYACAĞI ISRARLA SÖYLENDİ. COUMADİN ADI VERİLEN İLACIN ESİRİ OLDUK. BU İLACIN ÇOĞU BEYİN KANAMASI, AZI AKCİĞERE PIHTI. SONUÇ HER İKİSİNDE DE ÖLÜM. BÖYLE YAŞADIM 2 YIL.

YIL 2015 TEMMUZ AYI.İNTERNETTEN SEVGİLİ HOCAM PROF. DR. AHMET AKGÜL'Ü TANIDIM. KENDİNE ÖZGÜ YÖNTEMLERLE İSTANBUL DR.SADİ KONUK EĞİTİM VE ARAŞTIRMA HASTANESİNDE DAMAR TIKANIKLIĞIM GİDERİLDİ. İKİ GÜN SONRA YÜRÜYÜŞ YAPMAYA BAŞLADIM. ŞİKAYETLERİM AZALDI.İLERLEYEN GÜNLERDE DAHA İYİ OLACAĞINA İNANIYORUM.

İYİ Kİ TANIDIM DOKTORUM SİZİ.ÇARESİZ KALAN,BU ACIYI ÇEKEN İNSANLAR DUYSUN DİYE İÇİMDEN GELEREK YAZDIM.

SEVGİLER... TEŞEKKÜRLER...SAĞOLUN,VAR OLUN AHMET HOCAM.

Hülya ZONGÜR BEKKİ 

 

 
Kronik derin toplar damar tıkanıklığı ameliyatı

SON ÇARE VE YENİDEN DOĞMAK

kronik_derin_ven_tromboz_ameliyati_1.jpg kronik_derin_ven_tromboz_ameliyati_2.jpg Bazı insanlar umut ışığı arar ve bazıları da o umut ışığı olur. Bu hastalıkla lise son sınıfta tanıştım. Marmara Bölgesi'nde gitmediğim hastane kalmadı. Fakat her gittiğim hastanede aynı süreçler aynı cümleler ve aynı çaresizlikle eve hep eli boş döndüm. Ben her gittiğim doktordan duyduğum "Ömür boyu bu ilaçları ve varis çorabını kullanacaksın. Mümkün olduğunca yatacaksın ve spor yapma ölüm riskin var. Tıpta şuanda bunun tedavisi yok" cümleleri ile geçirmiş olduğum yılların tamamen boşa gittiğini anlamam 14 yılımı aldı. Yine bir gün internette umut ışığı ararken son çaremin umut ışığımın Prof. Dr. Ahmet Akgül olduğunu fark ettim. Hastalarının yorumları, güler yüzü ve hünerli ellerinin yapmış olduğu tıp literatürüne geçmiş tedavilerin neticesinde hemen randevu alarak soluğu yanında aldım. Nitekim ilk andan itibaren güler yüzü anlayışı ve açıklayıcı tavrıyla bana bir kez daha işte sonunda son çaremi buldum dedirtti. Çünkü 14 yıldır gittiğim meslektaşlarının aksine " tedavisi var ameliyat olarak iyi olabilirisin, yatmaman lazım, sürekli yürüyüp hareket etmen lazım" cümleleri kurmuştu. Ameliyat kararı verdik ve kısa sürede Ahmet hocamın o şifalı ellerine kendimi bıraktım. Ameliyat olduktan 2-3 saat sonra ayağa kalktım ve ertesi gün araba kullanabilir seviyede hastaneden çıkarak normal hayatıma döndüm. Ahmet hocamın söylediği beslenme düzeni egzersiz ve en önemlisi tempolu yürüyüşlere başlayarak daha ameliyatın 10. Gününde eskisinden daha iyi olduğumu hisseder durumdaydım.

Muayene günü "SON ÇARE"  olarak size geldiğimi söylediğimde sendemi diye sormuştunuz. "Evet hocam, bende son çare olarak size geldim". Çünkü siz o son çareyi arayan insanların umut ışığısınız Allah sizden ve ekibinizden razı olsun. İnsanlara şifa dağıtmaya ve umut ışığı olmaya devam edin.

Sizin de dediğin gibi "Bir şifacı Bulunur Elbet"

Mustafa H. YAŞAR

DVT yani DERİN VEN TROMBOZU İÇİN HARİKA BİR AMELİYAT GEÇİRDİM

dvt_derin_ven_trombozunun_en_iyi_tedavisi.jpg

Ahmet hocama ilk tanıştığım andan itibaren çok güvenmiştim. Harika bir operasyon geçirdik. Şuan hiçbir ağrım yok. Bu kadar kısa sürede eskisinden daha iyi hissedeceğimi düşünememiştim.

Kendisine ve ekibine sonsuz teşekkürlerimi bir borç bilirim.

Sevgiler ve Saygılarımla

Olkay GÜNEŞ

 
Toplar damar tıkanıklığının tedavisi var

TOPLAR DAMAR TIKANIKLIĞI

venoz_yetmezlik_ve_derin_varis_ameliyati.jpg

Değerli Hocam Ahmet Akgül'e

İyi bir araştırmanın sonunda yine doktor olan dostumuzun tavsiyesi ile size ulaştık. Doğumdan sonra yaşamış olduğum toplar damar tıkanıklığı nedeni ile 5 yıl önce kabusu yaşadım. Rahatsızlığımın yenilenmesi için ameliyat olmam gerektiği. Yalnız ameliyat korkularım nedeni ile 5 yıl boyunca erteledim. Sonunda Ahmet hocamız ile görüştükten sonra ameliyata ikna oldum. Bu gün ameliyattan sonra 12.gün kontrole geldim ve her şeyin yolunda olduğunu öğrendim. Kendisine çok teşekkürlerimi sunuyorum. Sizin gibi değerli hocalarımızı Allah ülkemize nasip etsin. Çok çok teşekkürler.

Gülnur ÇEÇEN