Damar Hastalıkları
Artık doktorların bir ameliyat daha

Çok sevgili ve çok değerli 'Hipokrat Çocuğu'

qwe.jpg resim_1.jpg

10 yıl öncesinde başlayan periferik arter by-pass'larım, sağ bacakta 4-5\'e ulaşmış ve artık doktorların bir ameliyat daha ancak %25 sonuç verir diyerek ameliyata yönelmememi, bacağımı kaybetmekle sonuçlanacağını söyledikleri bu son dönemlerimde olağanüstü bir py-pass'la beni %100 bacak sağlığıma kavuşturdunuz. Ameliyat olduğum gün yürüdüm, 4 günde taburcu oldum. Dedim ve diyorum ki 'size ne desem, nasıl teşekkür etsem az..yetmez'. 'Hep olanca alçak gönüllülükle 'işim benim' dediniz başka şey demediniz. Bu iş miş değil diyorum, iş az kalır ifadeye. Bu yaptığınız tıbbi branşı yaşam tarzı olarak benimsemektir, tam bir Hipokrat Çocuğu olmak demektir, insanlık için insanüstü şeyler başarmak demektir.

Teşekkürlerden megatonlarca sunsam yetmez. Sizi asla unutmayacağım. Ömrünüz başarı üstüne başarılarla geçsin. Saygılarımla...

59 yaşındaki Ayşe Yılmaz ise, "Bacağıma daha önce 3 yapay damar ameliyatı yapıldı. İyi idim geçen yaza kadar. Bacaklarımda ağrı oluşmaya başladı, sürekli kramplar giriyordu. Şikayetlerim artıyordu, en sonunda hastaneye geldim, yürüyemeyecek vaziyette geldim hem de. Tekrar ameliyat olmam gerektiği söylendi. Prof. Dr. Ahmet Akgül beni ameliyata aldı. Şimdi iyiyim çok şükür. İlk önce Dr. Ahmet Akgül'e ve sonra tüm ekibine çok teşekkür ediyorum

 

 

YÜRÜYEMİYEN HASTAYA ÖZEL DAMAR TAKTILAR

Daha önce bacağındaki damar tıkanıklığı nedeniyle 3 kez ameliyat olan Ayşe Yılmaz'ın düzelmeyen damar tıkanıklığına çare Bakırköy Dr Sadi Konuk Eğitim ve Araştırma Hastanesinde bulundu.

Hastanenin Kalp ve Damar Cerrahisi Klinik Şefi Prof. Dr. Ahmet Akgül ve ekibi, yürüyemeyecek kadar kötü durumda olan hastayı özel bir teknikle damar ameliyatı yaparak ayağa kaldırdı.

"HER HASTA ÖZELDİR, DAMARLARI DA ÖYLE..."

Daha önce 3 kez yapay damar takılan fakat hepsinde tekrar tıkanıklık görülmesi nedeniyle sağ bacağını kaybetme riski olan ayrıca yürüyemeyen hastanın ameliyatını başarı ile yapan ünlü cerrah Prof. Dr. Ahmet Akgül konu ile ilgili görüşlerini bildirdi:

" Ayşe Hanım bana başvurduğunda şiddetli bacak ağrısı mevcuttu. Ağrılar nedeniyle yürüyemiyordu. Benzer şikayetler nedeniyle daha önce başka merkezlerde 3 kere ameliyat olmuş, bacağına yapay damarlar takılmıştı. Hastanın damarlarını inceledik, tetkikleri tamamladık ve bacaktaki damarların tıkalı olduğunu gördük. Önceki ameliyatlarda kullanılan yapay damarlar tıkanmıştı. Tüm ameliyatlar benzer şekilde yapılmıştı halbuki damarların bacak içerisindeki yerleşimi farklı olmalıydı. Bu nedenle hastamızın damar sistemini önce analiz ettik ve ameliyattan önce hangi seviyede ve hangi açıyla damar koyacağımızı özel tekniklerle belirledik. Yapay damar konma işlemi birçok merkezde yapılmakta fakat genellikle aynı teknik her hastaya uygulanmaktadır, oysa her hasta özeldir, damarları da öyle. Damarın seçimi, hangi bölgeye konulacağı, hangi açıyla yol alacağı, içindeki kanın geçiş şekli ve ameliyat tekniği hastaya özel olmalıdır. Her damar tıkanıklığı aynı teknikle çözülemez. Teknolojinin ve tecrübelerimizin yardımıyla ameliyat öncesi hazırladığımız planı aynen ameliyatta uyguladık ve sonuç hastamızın da belirttiği gibi çok başarılı oldu. Hastamız artık yürüyebiliyor ve daha da önemlisi yürürken bile ağrısı olmuyor"

"HERKES SAĞLIĞININ KIYMETİNİ BİLSİN"

59 yaşındaki Ayşe Yılmaz ise, "Bacağıma daha önce 3 yapay damar ameliyatı yapıldı. İyi idim geçen yaza kadar. Bacaklarımda ağrı oluşmaya başladı, sürekli kramplar giriyordu. Şikayetlerim artıyordu, en sonunda hastaneye geldim, yürüyemeyecek vaziyette geldim hem de. Tekrar ameliyat olmam gerektiği söylendi. Prof. Dr. Ahmet Akgül beni ameliyata aldı. Şimdi iyiyim çok şükür. İlk önce Dr. Ahmet Akgül'e ve sonra tüm ekibine çok teşekkür ediyorum"dedi.

‘Prof Dr Ahmet Akgül'e mektubum' var:

Çok sevgili ve çok değerli 'Hipokrat Çocuğu';

10 yıl öncesinde başlayan periferik arter by-pass'larım, sağ bacakta 4-5\'e ulaşmış ve artık doktorların bir ameliyat daha ancak %25 sonuç verir diyerek ameliyata yönelmememi, bacağımı kaybetmekle sonuçlanacağını söyledikleri bu son dönemlerimde olağanüstü bir py-pass'la beni %100 bacak sağlığıma kavuşturdunuz.Ameliyat olduğum gün yürüdüm, 4 günde taburcu oldum. Dedim ve diyorum ki 'size ne desem, nasıl teşekkür etsem az..yetmez'. 'Hep olanca alçakgönüllülükle 'işim benim' dediniz başka şey demediniz. Bu iş miş değil diyorum, iş az kalır ifadeye. Bu yaptığınız tıbbi branşı yaşam tarzı olarak benimsemektir, tam bir Hipokrat Çocuğu olmak demektir, insanlık için insanüstü şeyler başarmak demektir. Teşekkürlerden megatonlarca sunsam yetmez. Sizi asla unutmayacağım. Ömrünüz başarı üstüne başarılarla geçsin.Saygılarımla...

Ayşe Yılmaz 

Femoropopliteal bypass yapılan hastamız 

.... HASTANESİ personeline  

17.01.2012 tarihinde geçirmiş olduğum bilateral femoropopliteal bypass ameliyatımda çalışmalarıyla gösterdikleri büyük başarıyla başta Prof Dr Ahmet Akgül olmak üzere uzman doktorlar Sercan Bey, Orçun Bey, Mustafa Bey, Mehmet Bey, Cabir Bey, Vedat Bey.   Teşekkürlerimi sunar, Allahtan cçlışmalarında başarılar dilerim.

Erol KARUL 

Damar baypası yapılan bir diğer hastamız

...... Hastanesi Kalp ve Damar Cerrahisi bölüm başkanı Doç. Dr. Ahmet Akgül ve ekibine 23.10.2013 tarihinde yapılan Baypas ameliyatım, hastanedeki yoğun ilgi ve temizlikten dolayı teşekkürlerimi bir borç bilirim.

Namık Kemal ALTUN  

DAMAR HASTALIKLARI İLE İLGİLİ DETAYLI BİLGİ ALMAK İÇİN TIKLAYINIZ

PROF DR AHMET AKGÜL'ÜN ÖZGEÇMİŞ/CV SİNİ OKUMAK İÇİN LÜTFEN TIKLAYINIZ  

 
Doktordan başka doktora verilen en güzel hediye

ABİMİN BÜTÜN DAMARLARINI DEĞİŞTİRDİ 

Merhaba, aynı hastanede calıştığım sayın hocama kalbinde 3 damar ve her iki bacağına giden damarlarında tıkanıklık olan sevgili abimin koroner by pass ameliyatı için başvurduğumda; işine son derece titiz her hastası için ayrı özen ve dikkat gösteren oldukça "zor" ve "riskli" olarak tanımlanan vakalara yürekli bir şekilde elinden gelenin ötesinde bir şeyler yapmaya çalışan bir doktorla karşılaştım. Başarılı bir ameliyat geçiren abim şu anda sağlıklı ve mutlu...

Risk alabilmek hekime yönelik baskıların arttığı bu devirde takdir edilmesi gereken ve bu işe karşınızdaki kişinin gercekten yüreğini koyduğunu gösteren bir özelliktir. Yetenek, bilgi, sevgi ve cesaretin birleştiği bir cerrahı tavsiye ediyorum.

Tesekkürler Hocam

Doçent Doktor Meral Mert

Endokrinoloji Uzmanı 

EN İYİ DAMAR HASTALIĞI TEDAVİSİ

en_iyi_bacak_varis_ve_damar_ameliyati.jpg

Sevgili doktoruma,Gerek ameliyat öncesi, gerek ameliyatımda ve sonrasında gösterdiği ilgi ve alakaya çok teşekkür ediyorum. Geldiğim ilk günden beri güleryüzünüzü eksiltmeyip sorularıma ilgiyle yanıtlar verdi. Bana güven sağladı. Ameliyat olmaktan tereddüt etmedim. Bilgisi oldukça yüksek ve tecrübesiyle güvenimizi kazandı. İyileşeceğimize inandırdı ve başardı. İyi ki tanımışız ve iyi ki varsınız.

Teşekkürler

Saide AYDIN 

 

 

 

DAMAR HASTALIKLARI İLE İLGİLİ DETAYLI BİLGİ ALMAK İÇİN TIKLAYINIZ

PROF DR AHMET AKGÜL'ÜN ÖZGEÇMİŞ/CV SİNİ OKUMAK İÇİN LÜTFEN TIKLAYINIZ  

 
En İyi Damar Cerrahı

20 YILLIK SAĞLIK PROBLEMİNİ TEK BİR DAMAR AMELİYATI İLE ÇÖZDÜ 

en_iyi_damar_doktoru.png en_iyi_damar_cerrah.png Kıymetli Doktorum

Ahmet Akgül

Prof. Olmasını ayrıca eklemeye gerek duymuyorum. Çünkü kendisini tanıdığınızda ne kadar mütevazı, sıcak kanlı bir kişi olduğunu göreceksiniz. 20 yıl boyunca günlük hayat kalitemi düşüren sağlık problemimi tek ameliyatla çözüme kavuşturdu. Şimdi mutluyum. Yapılan ameliyatım çok ciddi boyutta olmasına rağmen ameliyata tek başıma gittim. Bu durumu gördüğünde kendisi de şaşırdı. "Tek başınasın" dedi, "ciddi bir ameliyat" dedi. "Olsun" dedim, "size güvenim sonsuz" dedim. Yanılmadım da. Uyandığımda yine yalnız değildim. Ahmet Hocam ve asistanı baş ucumdaydı. Hoş bir gülümsemeyle karşılaştım. Bunu yapmak zorunda değildi. Sizce de öyle değil mi?. Başarılarını tek tek anlatmaya gerek yok. Bunlar zaten gündemde olan şeyler. Ben size gerçek AHMET AKGÜL'ü anlattım.

Hediye Hemşire  

 

 DAMAR TIKANIKLIĞI OLAN HASTA YAKINI

Ahmet bey ile bir yakınımın tedavisi sırasında tanıştık. Kendisini diğer doktorlardan ayıran bir çok özelliği bulunmaktadır. Bunların en başında literatüre geçen bir çok ameliyata imza atan bir profesyonel olmasına rağmen son derece mütavazi bir şekilde hastalarına ilgi gösterip, hastalarının tüm sürecini yakından samimi bir şekilde takip etmesidir. Diğer ayıran özelliği ise son derece ahlaklı çalışıp insani özelliklerini yitirmemiş bir cerrah olmasıdır. Tedavilerle ilgili son derece açıklayıcı bilgileri paylaşmaktadır.A raştırmacı, idealist,başarılı bir profesyonel. Kendisi ve başarılı ekibine teşekkür ederiz.

Şule 

BENİ DAMAR KABUSUNDAN KURTARDINIZ

en_iyi_varis_tedavisi_nerde.jpg

Merhaba hocam, bu gün sehirli barmaklarınızın damarlarıma tokunmasının1 yılı tamam oluyor. Sizinlə karşılaşdıran tanrıma 1000 kes şükürlər olsun ki çok iyiyim, beni bu korkunc damar kabusundan kurtardığınız üçün sizə bir ömür teşekkür borcluyum, Siz hem güzel kalpli insan ,hem de tayı beraberi olmayan doktorsunuz,çok yaşayın. 100 yaşasanız bilə azdır çünki çok lazımsınız insanlara. Yakışıklı kardeşim ,can doktorum kalbimin en güzel yerindesiniz, Allah'a emanet olun hep mutlu olun.

Azeri Hastanız 

DAMAR HASTALIKLARI İLE İLGİLİ DETAYLI BİLGİ ALMAK İÇİN TIKLAYINIZ

PROF DR AHMET AKGÜL'ÜN ÖZGEÇMİŞ/CV SİNİ OKUMAK İÇİN LÜTFEN TIKLAYINIZ  

 
Şah damarı diseksiyonu Karotis darlığı

ŞAH DAMARI DİSEKSİYONU AMELİYATI

ah_damar_tkanklnn_almas_sonras_hasta_teekkr.jpg karotis_diseksiyonu_acil_ameliyat_sonras.jpg

SAYGIDEĞER DOKTORUM PROF. DR. AHMET AKGÜL BEY

 

Sizlere kardeşim Hayrettin Evci kanalı ile ulaştım, iyi ki ulaşmışım. Hastalığımla ilgili detaylı ve ayrıntılı bir şekilde beni bilgilendirdiniz, o güler yüzünüz ve sevecen tavırlarınız ve geçmişte yaptığınız operasyonlar, size ameliyat olmaya karar verdim.

Kendi hastalık ve öz geçmişim, uzun yıllardan beri yüksek tansiyon hastasıyım. 2013'te tespit ettiğimiz ama çok öncelere dayanan uyku apnesi hastasıyım yani uyurken nefesim duruyor. 03.10.2015 de kalp üst aort damarım suni damar eklenerek damar içi yırtılma sorunu önlendi. Yani üst aort damar ameliyatı oldum. Ameliyat sonrası sürekli ani tansiyonumun yükselmesi yaşıyorum ve dilaltı haplarla ya da zaman zaman acil servislerde geçici müdahalelerle rahatlıyordum. Yaşadığım Giresun kentinde devlet hastanesinde 3 aylık araştırma sonunda sol omuzda kulak altında şah damar içinde içe doğru yırtılma ve bu yırtılmadan dolayı kanın yırtılmaya dolduğu çıkamadığı, içinde içe doğru şişip beyne giden kanı %75 engellediği tarafıma raporlu ve sözlü olarak belirtildi. Ne yapabilirsiniz karşılığı buraya müdahale yapamayacaklarını yapılsa dahi sorunlar yaşayabileceğimi söylediler. Konu ile ilgili deneyimli daha önce bu işi yapan kişilerle iletişime geçmemi söylediler.

Konuyu kardeşim Hayrettin Evci'ye açtığımda doktor beyden bahsetti, hemen gel hiç vakit kaybetme dedi. Doktor bey muayene sonrası bu şekilde yaşaman %50 felç riski ile karşılaşırsın ameliyat olursan bu risk %1 veya 2 dir.  Hemen karar vermelisiniz dedi. 09.02.2017 de ameliyat oldum 2 gece hastanede yattım 18 Şubat 2017 günü yazıyorum bunları inanın çok iyiyim, tansiyonum normale indi, dengesiz yükselişler olmuyor sağ ayağımda sendeleme yok sağ kolumda çok fazla ağrı ve güç kaybı vardı şuan normale döndü geçmişteki sorunları yaşamıyorum.

Prof. Dr. Ahmet Akgül bey size ne kadar teşekkür etsem, ne kadar dua etsem azdır. Beni %50-40 felç olma riskinden kurtardınız, bir çok şikayetlerim son buldu, tansiyonum dengesizliği son buldu. Kolum ve ayağım normale döndü şiddetli baş ağrılarım son buldu, elinize beyninize gözünüze sağlık sizlere başarılar diliyorum daha nice ameliyatlarda. Allah her şeyi gönlünüze göre versin.

İyi çalışmalar.

Osman Evci

18.02.2017

HANGİ DAMARIN TIKALI OLDUĞUNU ANLATTINIZ

Benim babamın ameliyatı 2011 Kasm ayında yapmıştınız ve o kadar korktuğum dakikalarda bana bu ameliyatın nasıl yapılacağını hangi damarların tıkalı olduğunu o anlattığınız dakikaları hala çok iyi hatırlıyorum. Allah'ım iyi ki sizi karşımıza çıkardı ve babamın hayata dönmesine vesile oldunuz. Allah'ıma ve size binlerce kez şükürler olsun. Ve tabi tüm ekibinize tekrar nezdinizde teşekkür ederim.

Melis ÇALIŞKAN 

ESTETİK ŞAH DAMARI AMELİYATI 

sha.jpg

suha.jpg Profesör Doktor Ahmet Akgül

Bakırköy Dr Sadi Konuk Eğitim ve Araştırma HastanesiKalp ve Damar Cerrahisi Klinik Şefi

İstanbul ÜniversitesiGerontoloji Bölüm Başkanı

Yaklaşık bir ay önce geçirdiğim şah damarı ameliyatı sonrası önce Allah sonra değerli kardeşim dostum Prof Ahmet Akgül sayesinde sağlığıma kavuştum. Tüm dost ve sevdiklerime sevgi ve

Saygılarımla...

DAMAR HASTALIKLARI İLE İLGİLİ DETAYLI BİLGİ ALMAK İÇİN TIKLAYINIZ

PROF DR AHMET AKGÜL'ÜN ÖZGEÇMİŞ/CV SİNİ OKUMAK İÇİN LÜTFEN TIKLAYINIZ  

 
Doktor hastalığı

YAŞLILAR VE YAŞLI DAMARLAR VE DAMAR GÖRÜNTÜLENMESİ 

Selamlar Sayın Hocam,

O değerli vaktinizi hem ameliyatta aldım hem de şimdi bu yazımı okutmakla alıyorum, özür dilerim.

Lakin, biz hastalar hele de yaşlı hastaların en zor geçen şeyi zaman, siz gençlerinde zamanı yok. Ben tabii ki sizin sitenizdeki hasta yorumlarını biliyorum ama özellikle yaşlı hastalar ve yaşlı hastası olanlar için bir farkındalık yaratmak istiyorum.

Hocam ve tabiiki sayın tüm okurlar,

Aslında gazete ilanı vermek isterdim ama emekli bir yaşlıyım ben, ama herkes okusun ve bir diğerine tavsiye etsin. Siz gençler artık gazete gibisiniz, feysten tviterden yayıyorsunuz herşeyi. Bunu da yayın.

Ben tam iki üniversite bitirmiş emekli bir öğretmenim. Aslında pilot olmak istiyordum, sonra muhasebe okudum. Rakamları sevmedim, öğretmen oldum. İyi de ders anlatırım.

Yaşlı olunca kimse sizle ilgilenmek istemiyor. Doktora gidiyorsun şikayetini söylüyorsun "bu, yaşlılık hastalığı" diyorlar ve zaten bir avuç ilacıma yeni bir tane ekliyorlar. Huzur evinde yaşıyorum, 2 çocuk ve tam 5 tane torunum var. Hem muhasebeciyim hem öğretmen ama şu bilgisayarı ve interneti benim 11 yaşındaki torunum kadar kullanamıyorum. Zaten gerek de yok, bu yaştan sonra.

Elif'e dedim ki, "yahu hem yaşlıların dilinden anlayan hem de sağ bacağımdaki damar tıkanıklığımı çözen doktor yok mu şu güzelim memlekette?"

"Dede gugıllayalım" dedi. "O ne demek" dedim, "internete soralım" dedi.

Bi ona sormamıştık zaten "sor peki" dedim. Yazdı bilgisayara birşeyler aynen şunları söyledi:

"Hem yaşlılık bilimi kürsüsü kurup hem de Kalp Damar Hastalıkları uzmanı Profesör doktor Ahmet Akgül var" dedi. Bende bu kişi hem bölüm kurucusu hem de profesör ise, neredeyse benle aynı yaştadır dedim içimden. Bu arada ben deniz 84 yaşındayım ama 60 gösteriyorum. ( gülücük )

Çocuklar aradılar bu hocayı buldular randevu aldık. Son 10 senedir zaten yüzlerce hoca beni gördü bir şey yapmadılar tıkalı bacağıma. Hep "sigara içme" dediler, "zaten içmiyorum" deyince "ameliyat çok riskli masada kalırsın" dediler. Zaten yaşlıyız diye yüzümüze bakan yok bırakın muayene etmeyi. Sanki her yaşlıda bacak damar tıkanıklığı normalmiş gibi.

Hocanın odasına girdim yani Ahmet Akgül hocanın, "hoca nerde" dedim? Sekreteri "o masada oturan hoca zaten" dedi. Eski bir yaramaz öğrencime benzeyen yakışıklı uzun boylu çok şık giyimli gözleri parlayan bir genç var karşımda. Bana "hoş geldin delikanlı" dedi.

İlk defa bir doktor hatta hocanın bu kadar samimi bir giriş cümlesini gördüm. Ayağa kalktı bana yer gösterdi ve oturdu. Gözlerimin içine baktı hiç kaçırmadı. Ben de yılların verdiği deneyim, insan sarrafı olmuşum, ilk başta bu daha genç bir çocuk dediğim doktor, gözümde devleşti zaten ben tedavi oldum. Tek cümle ile. "Hoş geldin delikanlı."

Adam dalga geçmiyor, alay etmiyor, gözlerini kaçırmıyor daha şikayetimi dinlemeden bana sahip çıktı. " hoşgördük hocam" dedim.

"Şikatimiz mi var, nedir?" dedi

Oğlum hemen söze atladı ama Ahmet hoca, "bir dakika" dedi, "ben delikanlı amcama sordum" dedi. Onun sözünü kesti. Ben yıllarca kesememiştim. Yine Ahmet Hoca zirve yaptı gönlümde, tedavim bitti artık.

Şimdi benim sıramdı, "yaşlılıktan bacak damarım tıkalı dedim, ver bir ilaçta zamanını almayalım dedim,. Hep böyle olmamış mıydı.

Evet ama böyle olmadı bu sefer, bu Ahmet Hocaydı.

Hoca yanıma geldi, hayret, bacağıma dokundu, muayene etti, kalbime ve akciğerime baktı. İlk defa uzaktan bakmayan bir doktorum oldu, diğerleri yalnızca uzaktan bakardı.

Sonra tetkiklerime baktı, elimde zaten koca bir dosya vardı diğerleri dosyaya bile tam bakmadan "dopler yeptır, ultrason yaptır" derlerdi, amaçları ne uğraşıcam bu yaşlıyla gitsin tetkik yaptırsın sonra zaten beni bulamaz diğer doktorlar bakardı. Zaten hiçbir poliklinikte tetkik isteyen doktorla tetkiği değerlendiren doktoru aynı bulamamıştım.

Bir ilk oldu ve Ahmet hoca tetkik istemedi, bacağımda damar tıkanıklığı olduğu, ayrıca kalp kapakçıklarımda yetmezlik olduğunu söyledi. Ameliyat etmeden kasıktan anjio ile girerek bacağımın damarını açacağını söyledi ve çizerek anlattı. Tüm ilaçlarıma baktı ve ilaçlarımı azalttı. Yaşlı beslenmesi ve bakımı konusunda yanımdakileri uyardı. Devamlı oturan beni, hareket etmemi normal hayata karışmamaı söyledi ve yöntemleri anlattı.

O gece düşündüm odama gittiğimde. Böyle bir doktor var mı, hem kalpten anlayan hem bacak damarımı açacak hem de yaşlıların bilimini yapan. Başka kimse yok bence. Ben güvendim, korkmuyorum. Ama tüm gece uyumadım.

Sabah abdestimi aldım, ne olur ne olmaz. Dünya ne de olsa yalan. Namazımı kıldım, savaşa giden er gibi tekbir getirdim. Önce Yüce Allahım sonra daha çok genç Ahmet Hoca.

Hastaneye gittik, uzay üssü gibi ameliyathaneleri var. Hemşire, anestezi güler yüzlüler, hepsi "Hoş geldin amca" dediler, Ahmet hocayı aradı gözlerim derken o zaten orda bir köşede oturmuş olan bitene bakıyordu, duygulu gözlerle. "Hoş geldin delikanlı" dedi yine.

Uyutmadılar bile beni, hızla üzerime örtüler örttüler iğne ve 20 dakikada işlem bitti. Müzik eşliğinde hemde.

Odama çıkarken de yanımdaydı ahmet hoca, meleğim gibi.

1 gün sonra evdeyim, çocuklarım bile etkilenmiş beni bir süreliğine evlerine aldılar.

Bastonum yok artık, parka yürüyorum torunla.

Bu yazıyı da zaten parktan yazıyorum, torunlar bilgisayara geçecek.

Yaşlı anneniz babanız varsa tek adres veriyorum size

profesör Doktor ahmet akgül e gidin.

Yoksa yaşlı yakınlarınıza hala başkalarına götürürseniz onlara "sende yaşlı hastalığı" var derler

Bence yaşlı hastalığı yok, doktor hastalığı var.

hürmetlerimle

Emekli ama delikanlı hastan Mehmet Canyürek


DAMAR HASTALIKLARI İLE İLGİLİ DETAYLI BİLGİ ALMAK İÇİN TIKLAYINIZ

PROF DR AHMET AKGÜL'ÜN ÖZGEÇMİŞ/CV SİNİ OKUMAK İÇİN LÜTFEN TIKLAYINIZ  

 
Diz altı Damar Tıkanıklığında Ameliyatsız Tedaviler

 "Dr.Ahmet AKGÜL'ün tedavi yöntemi ile ameliyat olmadan hızla iyileşmeye başladım

kaan.jpg
KALP DAMAR CERRAHİ KLİNİĞİ'NE yattığım gün sağ bacağım ve ayağımdaki ağrılar sebebiyle neredeyse yürüyemiyordum. Daha sonra sağ diz altındaki iki damarın tıkalı olduğunu ve harap durumda olduğunu öğrendim.

Sn. Dr. Ahmet AKGÜL'ün tedavi yöntemi ile ameliyat olmadan hızla iyileşmeye başladım. Hastaneye yattıktan bir hafta sonra taburcu oldum. İlaç tedavime devam ediyorum. Rahat ve uzunca yürüyebiliyorum. Doktorum Dr.Ahmet AKGÜL'e sonsuz minnet duygularımla çok teşekkür ediyor, saygılarımı sunuyorum.

Ayrıca Doç.Dr.Ahmet AKGÜL'ün ekibinde görev yapan ;

Dilek EROL, Pembe MEMİŞ, Yeliz UYSAL, Hatice ULUÇAY, Çile KALOĞLU, Nurhan GÜNAYDIN'a tedavim boyunca bana karşı anlayışlı, özverili yardımlarından dolayı çok teşekkür ediyorum.

Kliniğin temizlik ve hijyeninden sorumlu tüm ekibe ayrıca teşekkür ediyorum.

İYİ Kİ VARSINIZ

Ş. Kaan MÜMİNOĞLU

26.10.2012

  "Ne kadar teşekkür etsem azdır sizi seviyoruz şifacı" diyen hastamız

azs.jpg azs1.jpg

Sevgili doktorum Ahmet Akgül sizinle tanıştığım için gerçekten çok mutluyum bu yola umutsuz başladım çünkü ayaklarım için çare olmadığını söylediler ama sizin sayenizde ayaklarıma kavuşacağım önce Allah'ın sonra sizin sayenizde yürüyeceğim size ne kadar dua etsem az siz gerçekten şifa dağıtansınız inşallah önce Allah'ın sonra sizin sayenizde umut bekleyen hastalara şifa olacaksınız rabbimden tek dileğim Allah'ım  sizi korusun başımızdan eksik etmesin sayenizde yardımlarınızla inşallah iyileşeceğim size ne kadar teşekkür etsem azdır sizi seviyoruz şifacı

NURGÜL ÖNCEL  

 

DAMAR HASTALIKLARI İLE İLGİLİ DETAYLI BİLGİ ALMAK İÇİN TIKLAYINIZ

PROF DR AHMET AKGÜL'ÜN ÖZGEÇMİŞ/CV SİNİ OKUMAK İÇİN LÜTFEN TIKLAYINIZ  

 
Bacaklarda Ağrı ve Yanma en iyi tedavisi

KESİN TEDAVİ OLABİLDİĞİMİZ TEK ADRES 

oksiplazma.png ad1.jpg ad2.jpg

Ben annem adına bir şeyler paylaşmak istiyorum izninizle. Annemin uzun yıllardır devam eden varis, ayak mantarı ve ayak yanmaları rahatsızlıkları vardı. Bundan dolayı bir dizi ameliyat ve tedaviler görmesine rağmen kesin sonuç alamadık. Ahmet hocamı tanıdık. OksiPrp tedavisi ile 2 seans' da çok çok iyi.

Sayın Ahmet Akgül Hocam; öncellikle insanlığınızla ve güler yüzünüzle ve sonra doktorluğunuzla müthiş birisiniz. Herşey için çok minnatarız. Çok teşekkür ederiz. Sizi tanıdığımıza çok ama çok memnunuz.

Bir kişiye daha teşekkür etmeden bitirmek istemiyorum. Sayın Ahmet Akgül hocam Annenize sizin gibi vatanına ve milletine hayırlı değerli bir insan yetiştirdiği için çok teşekkür ederim....

SAYGILARIMLA 

AYŞEN AKYILMAZ

 

OKSİPLAZMA ve OKSİPRP TEDAVİSİ

oksiplazma_ve_oksiprp_tedavisi_1.jpg oksiplazma_ve_oksiprp_tedavisi_2.jpg

Ahmet Hocayı internette varis tedavisi araştırırken buldum. 1 ay önce gittiğim başka bir doktor bacağımda varis olduğunu ileri derecede ve damarın buhar yöntemi ile yakılıp yok edilmesi gerektiğini söyledi.

Ahmet bey bacağımdaki ağrı ve şişme şikayetlerinin nedenini bularak oksiprp ve biorezonans tedavisi ile tüm şikayetlerimden kurtulmamı sağladı.

Teşekkürler

Elif KORKMAZ


DAMAR HASTALIKLARI İLE İLGİLİ DETAYLI BİLGİ ALMAK İÇİN TIKLAYINIZ

PROF DR AHMET AKGÜL'ÜN ÖZGEÇMİŞ/CV SİNİ OKUMAK İÇİN LÜTFEN TIKLAYINIZ  

 
Bacak atardamarı tıkanıklığı

BACAK DAMARINA BAYPAS

erol.jpg ........  EĞİTİM VE ARAŞTIRMA Hastanesi PERSONELİNE  

...... tarihinde geçirmiş olduğum Bilateral  Femoropopiteal By Pass ameliyatımda çalışmalarıyla gösterdikleri büyük başarıyla başta Prof.Dr.Ahmet AKGÜL olmak üzere, teşekkürlerimi sunar Allah'tan çalışmalarında başarılar dilerim.

Erol KARUL

12.10.1940 /İstanbul

BABAMIN BACAK DAMARI TIKANMIŞTI

Merhaba; Sayın Ahmet Akgül ile babamın periferik bypass ameliyatı gerektiği zaman tanıştık ve ameliyatımız öncesi,sonrasında kendisi ve ekibini işindeki disiplinli,ilgili, sorularımıza açıklayıcı, güleryüzlü, en önemlisi insani yaklaşımlarınla tanıdık... Babam şimdi çok iyi, ameliyat öncesi aklında ya sonra... diye düşünlerinin gereksiz olduğunu düşünüyor şimdi, heran dualarını DOKTORUMUZDAN, EKİBİNDEN eksik etmiyor herbir hastanın dualarını aldıklarından eminim (hastanede 6 gece kaldık,çok şeye tanık olduğum için eminim) Ve inanıyorumki çok daha başarılı olucaklar...

Ahmet Akgül kişilik olarak disiplinli,ameliyatlarını işi gibi görmüyor hayat kurtarmak ve bunu takip etmek aklında sadece bunu düşünmek gibi bir yaşamı var,daha iyisini yapmak ve kendisini yenilemekle bütün takdirleri hak ettiğine inanıyorum,yanında yetiştirdiği uzmanları, asistanları,klinikteki bütün çalışanlarınla gözle görülür biçimde uyum içinde.

Bu ekip içinde sayın doç.dr Ahmet Akgül den,kat sorumlusuna kadar emekleri geçen herkese sonsuz sevgilerimizi gönderiyoruz.

Nazan Ç.  

DAMAR HASTALIKLARI İLE İLGİLİ DETAYLI BİLGİ ALMAK İÇİN TIKLAYINIZ

PROF DR AHMET AKGÜL'ÜN ÖZGEÇMİŞ/CV SİNİ OKUMAK İÇİN LÜTFEN TIKLAYINIZ  

 
Bacak Damarlarında Yetmezlik

HOCAMIN EN BÜYÜK ŞANSIZLIĞI KENDİ KENDİNİ AMELİYAT EDEMEYECEK OLMASI

kronik_damar_yetmezligi_ve_reflusu_tedavisi_3.jpg kronik_damar_yetmezligi_ve_reflusu_tedavisi_2.jpg kronik_damar_yetmezligi_ve_reflusu_tedavisi_1.jpg

Devamlı hareket halinde olan, yerinde pek durmayan birisiydim. Son iki yıldır üzerimde bir ağırlık hissetmeye başlamıştım. Sanki bir güç beni durdurmaya çalışıyor, sürekli yorgun, kırgın, bitkin hissediyor, yürürken belden aşağısını ben taşıyor gibiydim. Bacaklarımı hissediyordum bir sıkıntı olduğunu anlatmaya başlamıştım. Artık eskisi gibi yürümek, koşmak ve spor yapamamak bir tarafa hiçbir şey yapmak istemiyordum.

Bacaklarımda yaralar çıkmaya başlamıştı. O kadar çok rahatsız ediciydi ki sürekli kanıyor, kaşınıyor, pul pul deri dökülüyor ve tekrar aynı süreç devam ediyordu. İlk başlarda deri hastalığı olduğunu düşünüp cildiyeci ye gittim, doktorlar doğru dürüst teşhis koyamayıp krem verip gönderiyordu. Hiçbir değişiklik olmayıp yaralar ilerliyordu. Sıkıntının içerden damarsal olduğunu tahmin etmeye başlayıp internetten araştırmalara başladım. Uzunca sürek araştırmalar sonucu değerli hocam Prof.Dr. Ahmet Akgül'ü keşfettim ve muayene olmaya karar verdim.

Biz insanları kendisini ifade etmek için ne yazsak, ne desek eksik kalır. İlk önceliği hastasını tedavi etmek olan, Türkiye'nin yetiştirdiği kendini geliştirmiş, son derece zeki, donanımlı, alanına ve hemen hemen her alana hakim olan, hastalıklara kökten çözüm odaklı kesin tedavi yöntemlerini bulan ve geliştiren, klasik tıp yaklaşımlarına bağlı kalmadan yeni yöntemleri tıp dünyasına kazandıra, kariyeri ve yaptıklarıyla kendisini zirveye yerleştirmiş olan bir hekimden çok daha fazlası çok sevdiğim hocam renkli doppler sonucu iç varis olduğumu basit bir ameliyat ile tüm sıkıntılarımın geçeceğini gayet emin ve özgüveni tam olarak bana ifade etti.

Muayene olduğum zaman farklı olduğunu anlamıştım ama ben genel yapım olarak kimseye güvenmeyip sürekli araştıran birisi olduğum için süreci uzatarak renkli doppler sonuçlarıyla farklı doktorlara bu işin ne olduğunu, ne olacağını sorup sorgulamaya başladım, hiçbiri ne kesin bir ifade ne kesin bir çözüm sunmadılar, çelişkili ifadeler ve geçiştiriliyordum...

Hatta öyle ki içlerinde Prof.Dr. Ahmet Akgül'ü kıskananlar olduğuna bizzat şahit oldum. Kimisi renkli dopplerde açık olmasına rağmen ben bunda bir sorun görmüyorum bile dedi.

Kendimden emin şekilde Prof.Dr. Ahmet Akgül'e ameliyat olmaya karar verdim. Bana aynı gece hastanede sıkılacağımı söylediğinde inanmayıp içimden gülmüştüm. Söylediği, dediği ne varsa söylediği gibi gerçekleşti inanamadım. Hocanın cerrahi müdahale ettiği iki bacağım o kadar rahatladı ki rahatlamayı buradan ifade etmem mümkün değil.

Şuan resmen hafiflediğimi, iyileştiğimi fiziksel olarak hissediyorum. Gün geçtikçe daha da iyi olacağıma eminim. Buradan diğer hasta insanlara şahsi tavsiyem bütün hastalıkların bir çaresi bulunuyor, tıp gün geçtikçe ilerliyor, Umudunuzu kaybetmeyin.

Sayın hocam Prof.Dr. Ahmet Akgül gibi hekimlerimiz sürekli araştırıyor ve geliştiriyor ama bence önemli olan doğru hekime, doğru zamanda teşhis koydurarak biran önce tedavimizi gerçekleştirmek.

Ben tekrar tekrar buradan çok sevdiğim Prof.Dr. Ahmet Akgül başta olmak üzere, Salih abiye ve hocamın bütün ekibine yürekten çok çok ediyorum, iyi ki varsınız.

Çok uzattım ama olarak bunu yazmadan edemeyeceğim "hocamın en büyük şansızlığı kendi kendini ameliyat edemeyecek olması".

Anıl GÜVEN

İstanbul Üniversitesi

GEREKSİZ ACILARA PİŞMAN OLDUM

en_iyi_varis_tedavisi.jpg

Prof. Dr. AHMET AKGÜL'e ameliyat oldum.

Günün yorgunluğunu atmak ve huzur bulmak için gittiğim evimde akşam sağ bacağımda başlayan yanma, uyuşukluk ve ağrılarımın dinmesini sağlamıştır.

Her gün çektiğim ağrılardan daha azını; ameliyat ve ameliyat sonrası süreçte çektim. Bu nedenle ameliyata karar verene kadar geçen araştırma ve kendi hazırlama sürecinde çektiğim gereksiz acılarıma pişman olmamı sağlamıştır.

Sonsuz teşekkürler.

AYŞE AKGÜL'ün Hastası : )

 

 
Boyun Damarlarında Tıkanıklık

BOYUN DAMARI KAÇIRMA SENDROMU

en_iyi_sah_damari_ve_karotis_ameliyati.jpg

Hocam ile 8 sene önce, bayılma ve kulak çınlaması rahatsızlığından dolayı tanıştık. Kimse kabul etmezken, ameliyatımı kabul etti. Boyundan koltuk altına yapay damar ameliyatı olduk. Hakkınızı ne yapsak ödeyemeyiz. Rabbim yolunuzu daima açık etsin. Gözümüz kapalı kendimizi emanet edeceğimiz tek hekimsiniz. Sizi çok seviyoruz.

 
En iyi damar tedavisi

EN İYİ BACAK DAMARI AMELİYATI NEREDE?

en_iyi_damar_ameliyati.png en_iyi_damar_ameliyati_1.png

Şunu anladım, en önemli unsur olan sağlık ile ilgili verilecek kararlarda muhakkak çok araştırma gerekliymiş. Sonuçta Ahmet Akgül Hocayı bulduk ve hocanın geliştirmiş olduğu yöntemle ameliyat oldum. Çok memnunum, inşallah daha iyi olacağımı umuyor ve hocaya ve ekibine teşekkür ediyorum. 

Saygılarımla