Hasta Yorumları
VARİSE "DANSLI" TEDAVİ
15.06.2015
VARİSE "DANSLI" TEDAVİ

Mustafa Kemal Üniversitesi (MKÜ) Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Yüksekokulu, varisli hastaları dans ve müzikle geliştirdiği yöntemle tedavi edecek.

ERDAL TÜRKOĞLU - Mustafa Kemal Üniversitesi (MKÜ) Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Yüksekokulu, varisli hastaları dans ve müzikle geliştiği yöntemle tedavi edecek.
TÜBİTAK-BİDEP (Bilim İnsanı Destekleme Programları) tarafından onaylanan "Varisli hastalarda dans terapisinin etkinliğinin araştırılması" adlı projeyle, hastalar hem sistemli şekilde tedavi olacak hem de günlük terapisini sıkılmadan geçekleştirilecek.
MKÜ Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Yüksekokul Müdürü Doç. Dr. Nilüfer Çetişli Korkmaz, AA muhabirine, bu yöntemle yaptırılan fizyoterapi uygulamalarını dans ve müzikle birleştirdiklerini kaydetti.
"Böylelikle egzersizin etkinliği, gerek ağrı üzerine, gerek eklem hareketi üzerine gerekse de kas kuvveti ve kalp ve damar fonksiyonları üzerine olan etkililerini arttırmak kolay olabiliyor" diyen Korkmaz, "Hasta terapiye daha eğlenceli daha aktif şekilde katılabiliyor. Bu sayede, dansla terapinin, alternatif bir yaklaşım, daha eğlenceli ve ilgi çekici bir yaklaşım olarak tedavi programlarında yer alabileceğine inanıyoruz" ifadelerini kullandı.
Proje Danışman Dr. Fizyoterapist Esra Doğru, varisten doğan rahatsızlıkların, kişilerin günlük hayatını olumsuz etkilediğini, yaşam kalitesini düşürdüğünü anlattı.
Varisin özellikle kadınlarda çok görüldüğünü kaybeden Doğru, varisten doğan rahatsızlıkların, kişilerin günlük hayatını olumsuz etkilediğini, yaşam kalitesini düşürdüğünü anlattı.
Özellikle varise bağlı ayak bileği eklem hareketleriyle, bacak kas kuvvetinin azaldığının görüldüğünü ifade eden Doğru:
"Biz de bundan yola çıkarak halk müziği, halk danslarını ve fizik tedavide kullanılacak solunum tekniklerini birleştirerek egzersiz programı planladık. Varisli hastalarda yaklaşık 15 seanstan oluşan bir tedavi programı veriyoruz. Hastalarımızın ilk 3 seansını birlikte yapıyoruz. Bunun ardından kendileri verdiğimiz video ile egzersizine devam ediyor" diye konuştu.
Hastaları haftalık takip edeceklerini aktaran Doğru, bu yöntemle sadece medikal tedaviden daha iyi bir iyileşme sağlamayı amaçladıklarını karetti.
Proje elemanları, hazırladıkları "danslı tedavi" yönetimini öğrenciler üzerinden tanıttı.

VARİSE "DANSLI" TEDAVİ 
=HABERLER.COM=
 
Hastalarımızın soruları çok değerlidir.
10.08.2015

Bu kadar yoğun bir tempoda çalışıp her şekilde sorularımıza cevap veren, hastasının her zaman yanında olan tanıdığım tek profesör doktor Ahmet Akgül ömrünüz uzun ve sağlıklı olsun.
İyi ki varsınız.

 

 

prof.png

 
KÖTÜ İMAM DİNDEN, KÖTÜ DOKTOR CANDAN EDER
28.10.2016
nur.jpg

Bir ekmeklik unun varsa onu ehline ver, yoksa aç kalırsın der, büyüklerimiz, bizimde bir tek canımız var ve onu da en iyi uzmanına emanet etmeliyiz. KALP VE DAMAR CERRAHİSİ ise sorununuz, EN İYİ VE MÜKEMMEL CERRAH, PROF. DR. AHMET AKGÜL BEYEFENDİDİR. Ömrünün çoğu hastanelerde geçmiş biri olarak, diyorum ki, ben hekimden iyi anlarım, tecrübe diyelim, KÖTÜ İMAM DİNDEN, KÖTÜ DOKTOR CANDAN EDER, vesselam

Nurdan IRMAK

 
DVT için geçici tedavi değil kalıcı şifa gerekir
06.09.2016
nuray1.jpg

 

Varis çorabımızdan, her hafta takip gerektiren kan sulandırıcı ilaçtan kurtulduk.  

Sayın: Ahmet Akgül Hocam

Annemin bir ameliyat sonrası ayağında oluşan, derin ven trombozu sonucunda, hocamla tanışma fırsatımız oldu.

İnternetten yapmış olduğumuz araştırmalar sonucunda hocamın bu konuda, en iyi uzmanlardan, hatta en iyisi olduğunu öğrendim.

Hocama en kısa zamanda ulaştık. Allah razı olsun, hemen bizi kabul etti. Hemen hastaneye yatırdı. Tedavimize başladı.

Annemi 1 hafta gibi kısa bir sürede tedavi etti, taburcu olduk. Varis çorabımızdan, her hafta takip gerektiren kan sulandırıcı ilaçtan kurtulduk.

Annem şimdi çok mutlu. Başka bir ilaç tedavimiz devam ediyor. Artık ayağının şişi indi, her istediğini yiyebiliyor, çok rahat yürüyebiliyor. Hayata daha mutlu bakabiliyor. Hocam Ahmet Akgül sayesinde.

Hocam zaten çok başarılı bir insan. Hastalarını seven, onlara değer veren, onlar için her zaman en iyisini yapmayı isteyen ve bunun için çalışmalarda bulunan, bu konularda ödül alan bir insan.

Allah Ahmet Hocamdan razı olsun. Onun bu başarılı yolda, önündeki bütün engelleri aşsın, yolunu daima açık etsin. Böyle başarılı insanlara hepimizin ihtiyacı var.

İyiki varsın Ahmet Hocam, Allah yolunu açık etsin, yar ve yardımcın olsun.

Nuray Çakıroğlu 

nuray.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Hocam yaptığı damar açma yöntemiyle eşimi sağlığına kavuşturdu.

2016 Yılının mart ayı içinde eşimde daha önce geçirmiş olduğu DVT Derin Ven Trombozu denen damar tıkanıklığı ile ve korkunç ağrı şikayeti ile hocama geldik. Ve geldiğimiz andan itibaren ne kadar doğru yerde olduğumuzu anladık. Hocam yaptığı damar açma yöntemiyle eşimi sağlığına kavuşturdu. Önce halden anlayan, ve insanlığıyla gönlümü fethetti. Mesleğinin tüm gereklerini üstün bir performansla ve de Allah'ın izniyle bizi iyileştirdi. Onu tanıdığımıza hem hasta olarak hem de insan olarak sonsuz şükürler.

Hep sağlık ve sevgiyle kalın.

RAZİ SEÇİL  

 

icvaris_phts_akciger_embolisi_tedavisi.pngen_iyi_ameliyatsz_dvt_derin_ven_trombozu_varis_phts_tedavisi.png

 

 
Variste pıhtı sonucu geçmeyen bacak yarası
15.11.2016
ya1.jpgya2.jpg

Uzun yıllardır bacağımdaki şişlikten dolayı çok acı çektim bu vaka 1989 yılında başladı bu zaman içerisinde bir çok doktora gittim aldığım yanıt bacağımın ölünceye kadar bu şekilde geçireceğimi söylediler ve ameliyatın sakıncalı olduğunu söylediler çok yakın bir akrabamın ayağında aynı sorun olduğu için Prof. Dr. Ahmet Akgül beyin tedavisi ile ayağımın düzeldiğini öğrendim bende ondan güven alarak Ahmet Beye ameliyat oldum sağlığıma kavuştum...

HİKMET ÇOLAK 

 
Tedavi yerine makyaj yapılan varis hastaları
21.11.2016

GENÇ HASTALARIMIZ DAMARLARINI KAYBETMEDEN VE DAMARLARINI KURUTMADAN KALICI VARİS TEDAVİLERİ OLUYORLAR

SORUNUZ: 

Merhaba Ahmet hocam 
Ben 28 yaşındayım ve yaklaşık 13-14 yaşımdan beri varisle başım dertte. Varis bizim ailecek genetik bi sorunumuz, anneanneden anneye ondan bana geçen bir sağlık problemi oldu. Ben estetik olarak görüntüsünden çok çektirdiği ağrıdan bana verdiği yorgunluktan şikayetçiyim. Çoğu kısmı kılcal damaların sağ bacak ön tarafta sol bacağın arka tarafında kabarmaya başladı ben ilerlemeden kurtulmak istiyorum açıkçası ve burda estetik olarak da görüntünün düzelmesini isterim. Çevreden ve internette birçok doktorun yanlış tedavi yaptığını duyuyorum o an düzeltip sorunu sonrasında tekrarlamasına sebebiyet veren şeyler bırakıyolarmış böyle birşeyde yaşamak istemiyorum sizide gerek televizyondan gere internetten biliyoruz. Benim olacağım tedavi çok uzun sürer mi hocam en fazla kaç seansta biter varis tedavileri açık ameliyat gibi mi yoksa köpük tedavisi gibi bişey söylüyorlar o mu sağlıklı olandır. Biran önce başlamak isterim tedaviye nasıl bi yol izleriz.
Şimdiden teşekkür ederim..

İyi çalışmalar 

CEVABIMIZ: 

Varisler özellikle iç varisler genellikle anneden veya babadan kalıtsal olarak geçerler. Bu hastalıklar 2 yönlü tedavi edilirler:

1- Kozmetik ve estetik amaçlı

2- Tıbbi şikayetlerin düzeltilmesi

Her iki açıdan tedavi aslında benzerdir. Hastaya önce detaylı bir muayene, ayak tırnaklarından tiroid bezine kadar bakılmalıdır. daha sonra ayaktan dopler ile damar haritalaması yapılmalıdır ama bu yöntemi en iyi bizler uyguladığımız için dış merkezlerde yapılan dopler sonucu istemiyoruz. Daha sonra hastaya uygun en iyi varis tedavilerini hastaya anlatarak birlikte seçiyoruz. Eğer ameliyat kararı verirsek bu da yaklaşık 45 dakika sürüyor, hasta bir akşam hastanede kalıyor ve sabah yürüyerek işine geri dönüyor. yani evde yatma gibi bir tedavi yok.Lütfen aşağıdaki soru ve cevapları da okuyunuz.

Sağlıcakla 

Devamı...
 
Ayaklarda YANMA şikayetinin en iyi tedavisi
22.11.2016
ad1.jpg ad2.jpg

Ben annem adına bir şeyler paylaşmak istiyorum izninizle. Annemin uzun yıllardır devam eden varis, ayak mantarı ve ayak yanmaları rahatsızlıkları vardı. Bundan dolayı bir dizi ameliyat ve tedaviler görmesine rağmen kesin sonuç alamadık. Ahmet hocamı tanıdık. Prp tedavisi ile 2 seans' da çok çok iyi.

Sayın Ahmet Akgül Hocam; öncellikle insanlığınızla ve güler yüzünüzle ve sonra doktorluğunuzla müthiş birisiniz. Herşey için çok minnatarız. Çok teşekkür ederiz. Sizi tanıdığımıza çok ama çok memnunuz.

Bir kişiye daha teşekkür etmeden bitirmek istemiyorum. Sayın Ahmet Akgül hocam Annenize sizin gibi vatanına ve milletine hayırlı değerli bir insan yetiştirdiği için çok teşekkür ederim....

SAYGILARIMLA

AYŞEN AKYILMAZ    

 
Ahmet Akgül Hocam ile tanıştıktan sonra hayatım değişti
26.11.2016

bio2.jpg bio3.jpg

2016 Nisan ayında kalp krizi geçiirdim. 2 stent takıldı ve hayatıma bu şekilde devam etmem gerektiği söylemeleri moralimi ve hayatımı negatif yönde etkilemişti. Psikolojim bozulmuştu. Ağrılarım artması nedenle iyice hayata küsmüştüm. Fakat Prof. Dr. Ahmet Akgül Hocam ile tanıştıktan sonra hayatım değişti. Güleryüzü ve Pozitif yaklaşımı ile psikolojimi düzeltti. Onun varlığı beni rahatlattığı gibi hayata daha pozitif bakmamı sağladı. Hoş sohbeti hocam vazgeçilmez bir dost gibi oldu. Hocam iyiki varsınız hayatımızda. Bir ömür boyu başarılarınızın devamını diliyoruz.

 

Tevfik KARA

 
<< İlk < Önceki 1 2 3 4 5 6 7 8 Sonraki > Son >>

Sonuç 1 - 10 (Toplam 330)