Hasta Yorumları
Yıllarca tedavi edilemeyen DVT tedavisi
09.04.2017

DVT HASTASIYIM

12 yıllık DVT hastasıyım. Yıllarca birçok doktora gittim. Her defasında bu hastalığın tedavisi yok, ömür boyu bu çorapla yaşamak zorundasın dediler. Takii bir gün internette Ahmet Hoca'mı görene kadar. 28.03.2017 tarihinde ameliyat oldum. Ameliyatımın üzerinden 10 gün geçti. Bacağımdaki morluklar ve şişlikler geçti. Bacağımdaki morluklar ve şişlikler geçti. İnşallah zamanla çok daha iyi olacağım. Sevgili hocam size beni yeniden yaşama bağladığınız için binlerce kez teşekkür ederim.

Zeliha USLUCAN

Sınıf Öğretmeni

en_iyi_dvt_tedavisi.jpg ameliyatla_dvt_tedavisi.jpg

 

 

 

 

 

 

 

Devamı...
 
VARİSE "DANSLI" TEDAVİ
15.06.2015
VARİSE "DANSLI" TEDAVİ

Mustafa Kemal Üniversitesi (MKÜ) Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Yüksekokulu, varisli hastaları dans ve müzikle geliştirdiği yöntemle tedavi edecek.

ERDAL TÜRKOĞLU - Mustafa Kemal Üniversitesi (MKÜ) Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Yüksekokulu, varisli hastaları dans ve müzikle geliştiği yöntemle tedavi edecek.
TÜBİTAK-BİDEP (Bilim İnsanı Destekleme Programları) tarafından onaylanan "Varisli hastalarda dans terapisinin etkinliğinin araştırılması" adlı projeyle, hastalar hem sistemli şekilde tedavi olacak hem de günlük terapisini sıkılmadan geçekleştirilecek.
MKÜ Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Yüksekokul Müdürü Doç. Dr. Nilüfer Çetişli Korkmaz, AA muhabirine, bu yöntemle yaptırılan fizyoterapi uygulamalarını dans ve müzikle birleştirdiklerini kaydetti.
"Böylelikle egzersizin etkinliği, gerek ağrı üzerine, gerek eklem hareketi üzerine gerekse de kas kuvveti ve kalp ve damar fonksiyonları üzerine olan etkililerini arttırmak kolay olabiliyor" diyen Korkmaz, "Hasta terapiye daha eğlenceli daha aktif şekilde katılabiliyor. Bu sayede, dansla terapinin, alternatif bir yaklaşım, daha eğlenceli ve ilgi çekici bir yaklaşım olarak tedavi programlarında yer alabileceğine inanıyoruz" ifadelerini kullandı.
Proje Danışman Dr. Fizyoterapist Esra Doğru, varisten doğan rahatsızlıkların, kişilerin günlük hayatını olumsuz etkilediğini, yaşam kalitesini düşürdüğünü anlattı.
Varisin özellikle kadınlarda çok görüldüğünü kaybeden Doğru, varisten doğan rahatsızlıkların, kişilerin günlük hayatını olumsuz etkilediğini, yaşam kalitesini düşürdüğünü anlattı.
Özellikle varise bağlı ayak bileği eklem hareketleriyle, bacak kas kuvvetinin azaldığının görüldüğünü ifade eden Doğru:
"Biz de bundan yola çıkarak halk müziği, halk danslarını ve fizik tedavide kullanılacak solunum tekniklerini birleştirerek egzersiz programı planladık. Varisli hastalarda yaklaşık 15 seanstan oluşan bir tedavi programı veriyoruz. Hastalarımızın ilk 3 seansını birlikte yapıyoruz. Bunun ardından kendileri verdiğimiz video ile egzersizine devam ediyor" diye konuştu.
Hastaları haftalık takip edeceklerini aktaran Doğru, bu yöntemle sadece medikal tedaviden daha iyi bir iyileşme sağlamayı amaçladıklarını karetti.
Proje elemanları, hazırladıkları "danslı tedavi" yönetimini öğrenciler üzerinden tanıttı.

VARİSE "DANSLI" TEDAVİ 
=HABERLER.COM=
 
Hastalarımızın soruları çok değerlidir.
10.08.2015

Bu kadar yoğun bir tempoda çalışıp her şekilde sorularımıza cevap veren, hastasının her zaman yanında olan tanıdığım tek profesör doktor Ahmet Akgül ömrünüz uzun ve sağlıklı olsun.
İyi ki varsınız.

 

 

prof.png

 
KÖTÜ İMAM DİNDEN, KÖTÜ DOKTOR CANDAN EDER
28.10.2016
nur.jpg

Bir ekmeklik unun varsa onu ehline ver, yoksa aç kalırsın der, büyüklerimiz, bizimde bir tek canımız var ve onu da en iyi uzmanına emanet etmeliyiz. KALP VE DAMAR CERRAHİSİ ise sorununuz, EN İYİ VE MÜKEMMEL CERRAH, PROF. DR. AHMET AKGÜL BEYEFENDİDİR. Ömrünün çoğu hastanelerde geçmiş biri olarak, diyorum ki, ben hekimden iyi anlarım, tecrübe diyelim, KÖTÜ İMAM DİNDEN, KÖTÜ DOKTOR CANDAN EDER, vesselam

Nurdan IRMAK

 
VARİS Gece yatarken sanki birileri her iki bacağımdan damar çekiyormuş gibi
17.04.2016

GECE YATARKEN BACAKLARIM AĞIRIYOR

Merhaba hocam, ben ....... / Silopi'den 33 yaşında genelde masa başında çalışan biriyim, değerli zamanınızı almamak için kısadan yazacağım. benim sağ bacağımda yaklaşık 12 senedir diz altında varisim vardı. Yaklaşık 1,5 sene önce Diyarbakır'da ameliyat oldum. (Varis Çorabı kullanıyorum ayaklarımın altına yastık koyuyorum yatarken) ameliyat olduktan sonraki ilk birkaç ay kendimi iyi hissettim ama yaklaşık 1 senedir çok rahatsızım. özellikle gece yatarken sanki birileri her iki bacağımdan damar çekiyormuş gibi oluyorum. Sizin öneriniz nedir hocam yardımcı olur musunuz?

Teşekkür ederim. 

ABDEST ALIRKEN BACAKLARIM AĞIRIYOR

Bacaklarımda ağırlık hissi, büyük abdest yaparken bacaklarda özellikle sol bacakta aşırı karıncalanma, Çekilen Ultrason raporunda; Sağ SFB çapı 6 mm, diz üstü seviyede sağ VSM çapı 5 mm ölçülmüştür. Sol SFB çapı 6 mm, dizüstü seviyede sol VSM çapı 4 mm ölçülmüştür. Valsalva ile; Sol CFV ve SFB de sürekli, Sağ SFB de 1-2 sn süreli reflü akımı izlenmiştir. Çok ilerlediğinden dolayı tedavi olunmaz dendi.

TEDAVİ İMKANIM VARSA RANDEVU ALMAK İSTERİM.

CEVABIMIZ:

Geçmiş olsun, sorularınızın cevabı aşağıdaki VİDEO'larda, lütfen dikkatli izleyip, bizimle iletişime geçiniz. Sağlıcakla

Devamı...
 
Variste pıhtı sonucu geçmeyen bacak yarası
15.11.2016
ya1.jpgya2.jpg

Uzun yıllardır bacağımdaki şişlikten dolayı çok acı çektim bu vaka 1989 yılında başladı bu zaman içerisinde bir çok doktora gittim aldığım yanıt bacağımın ölünceye kadar bu şekilde geçireceğimi söylediler ve ameliyatın sakıncalı olduğunu söylediler çok yakın bir akrabamın ayağında aynı sorun olduğu için Prof. Dr. Ahmet Akgül beyin tedavisi ile ayağımın düzeldiğini öğrendim bende ondan güven alarak Ahmet Beye ameliyat oldum sağlığıma kavuştum...

HİKMET ÇOLAK 

 
Ayaklarda YANMA şikayetinin en iyi tedavisi
22.11.2016
ad1.jpg ad2.jpg

Ben annem adına bir şeyler paylaşmak istiyorum izninizle. Annemin uzun yıllardır devam eden varis, ayak mantarı ve ayak yanmaları rahatsızlıkları vardı. Bundan dolayı bir dizi ameliyat ve tedaviler görmesine rağmen kesin sonuç alamadık. Ahmet hocamı tanıdık. Prp tedavisi ile 2 seans' da çok çok iyi.

Sayın Ahmet Akgül Hocam; öncellikle insanlığınızla ve güler yüzünüzle ve sonra doktorluğunuzla müthiş birisiniz. Herşey için çok minnatarız. Çok teşekkür ederiz. Sizi tanıdığımıza çok ama çok memnunuz.

Bir kişiye daha teşekkür etmeden bitirmek istemiyorum. Sayın Ahmet Akgül hocam Annenize sizin gibi vatanına ve milletine hayırlı değerli bir insan yetiştirdiği için çok teşekkür ederim....

SAYGILARIMLA

AYŞEN AKYILMAZ    

 
Ahmet Akgül Hocam ile tanıştıktan sonra hayatım değişti
26.11.2016

 ÖNCE HASTANIN PSİKOLOJİSİ DÜZELMELİ

2016 Nisan ayında kalp krizi geçiirdim. 2 stent takıldı ve hayatıma bu şekilde devam etmem gerektiği söylemeleri moralimi ve hayatımı negatif yönde etkilemişti. Psikolojim bozulmuştu. Ağrılarım artması nedenle iyice hayata küsmüştüm. Fakat Prof. Dr. Ahmet Akgül Hocam ile tanıştıktan sonra hayatım değişti. Güleryüzü ve Pozitif yaklaşımı ile psikolojimi düzeltti. Onun varlığı beni rahatlattığı gibi hayata daha pozitif bakmamı sağladı. Hoş sohbeti hocam vazgeçilmez bir dost gibi oldu. Hocam iyiki varsınız hayatımızda. Bir ömür boyu başarılarınızın devamını diliyoruz. 

Tevfik KARA

bio2.jpg bio3.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Konu hakkında Prof. Dr. Ahmet Akgül'ün analizini okumak istiyorsanız lütfen aşağıdaki DEVAM tuşunu tıklayınız:

Devamı...
 
<< İlk < Önceki 1 2 3 4 5 6 7 8 Sonraki > Son >>

Sonuç 1 - 10 (Toplam 330)