Hasta Yorumları
VARİSE "DANSLI" TEDAVİ
15.06.2015
VARİSE "DANSLI" TEDAVİ

Mustafa Kemal Üniversitesi (MKÜ) Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Yüksekokulu, varisli hastaları dans ve müzikle geliştirdiği yöntemle tedavi edecek.

ERDAL TÜRKOĞLU - Mustafa Kemal Üniversitesi (MKÜ) Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Yüksekokulu, varisli hastaları dans ve müzikle geliştiği yöntemle tedavi edecek.
TÜBİTAK-BİDEP (Bilim İnsanı Destekleme Programları) tarafından onaylanan "Varisli hastalarda dans terapisinin etkinliğinin araştırılması" adlı projeyle, hastalar hem sistemli şekilde tedavi olacak hem de günlük terapisini sıkılmadan geçekleştirilecek.
MKÜ Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Yüksekokul Müdürü Doç. Dr. Nilüfer Çetişli Korkmaz, AA muhabirine, bu yöntemle yaptırılan fizyoterapi uygulamalarını dans ve müzikle birleştirdiklerini kaydetti.
"Böylelikle egzersizin etkinliği, gerek ağrı üzerine, gerek eklem hareketi üzerine gerekse de kas kuvveti ve kalp ve damar fonksiyonları üzerine olan etkililerini arttırmak kolay olabiliyor" diyen Korkmaz, "Hasta terapiye daha eğlenceli daha aktif şekilde katılabiliyor. Bu sayede, dansla terapinin, alternatif bir yaklaşım, daha eğlenceli ve ilgi çekici bir yaklaşım olarak tedavi programlarında yer alabileceğine inanıyoruz" ifadelerini kullandı.
Proje Danışman Dr. Fizyoterapist Esra Doğru, varisten doğan rahatsızlıkların, kişilerin günlük hayatını olumsuz etkilediğini, yaşam kalitesini düşürdüğünü anlattı.
Varisin özellikle kadınlarda çok görüldüğünü kaybeden Doğru, varisten doğan rahatsızlıkların, kişilerin günlük hayatını olumsuz etkilediğini, yaşam kalitesini düşürdüğünü anlattı.
Özellikle varise bağlı ayak bileği eklem hareketleriyle, bacak kas kuvvetinin azaldığının görüldüğünü ifade eden Doğru:
"Biz de bundan yola çıkarak halk müziği, halk danslarını ve fizik tedavide kullanılacak solunum tekniklerini birleştirerek egzersiz programı planladık. Varisli hastalarda yaklaşık 15 seanstan oluşan bir tedavi programı veriyoruz. Hastalarımızın ilk 3 seansını birlikte yapıyoruz. Bunun ardından kendileri verdiğimiz video ile egzersizine devam ediyor" diye konuştu.
Hastaları haftalık takip edeceklerini aktaran Doğru, bu yöntemle sadece medikal tedaviden daha iyi bir iyileşme sağlamayı amaçladıklarını karetti.
Proje elemanları, hazırladıkları "danslı tedavi" yönetimini öğrenciler üzerinden tanıttı.

VARİSE "DANSLI" TEDAVİ 
=HABERLER.COM=
 
Hastalarımızın soruları çok değerlidir.
10.08.2015

Bu kadar yoğun bir tempoda çalışıp her şekilde sorularımıza cevap veren, hastasının her zaman yanında olan tanıdığım tek profesör doktor Ahmet Akgül ömrünüz uzun ve sağlıklı olsun.
İyi ki varsınız.

 

 

prof.png

 
En iyi Lenfödem ve Lipodem tedavisi
19.08.2017

LENFÖDEM DENEN BİR HASTALIK VAR VE TEDAVİSİ DE VAR

en_iyi_ve_kalici_lenfodem_tedavisi.jpg en_iyi_ve_kalici_lenfodem_tedavisi_nerede.jpg

İki buçuk yıl önce geçirmiş olduğum trafik kazası sonucu, sol ayağımda lenfödem gelişti. Çok uzun bir süre (yaklaşık 1 yıl kadar) tanısı konmadan, ayağımdaki şişliği izlemek zorunda kalmıştım. Birkaç farklı doktor gezmiş olmama rağmen, tanısı konamamıştı, zamanla kendiliğinden geçeceği belirtilmişti. 1 yılın sonunda , bu sürecin kendiliğinden geçmeyeceğini ve yeni bir şeyler araştırmam gerektiğini düşündüm. Tam da bu noktada, internetten okuduğum olumlu yorumlarla , yolum Ahmet Hoca ile kesişti. Bazı aksaklıklardan dolayı İstanbul'a gelip Ahmet Hoca ile görüşmem ve tedaviye başlamam biraz gecikmeli oldu. Buraya ilk geldiğim zaman ayağımın bu haliyle yaşamaya devam edeceğime ve bir olmayacağına fazlasıyla inanmış hatta kabullenmiş durumdaydım. Çünkü gitmiş olduğum diğer doktorlarda almış olduğum telkinler bu yönde idi. Buraya geldiğimde aklımdan geçen şey, en azından denemiş olurum ve aklımda kalmaz şeklinde idi. Fakat tedavinin sonunda bundan çok daha fazlasını buldum. Lenfödem denen bir hastalığın olduğunu ve bunun tedavi edilebilecek olduğundan haberdar ve emin oldum. Üstelik tedavi boyunca, oldukça güler yüzlü ve ilgili çalışanlarla birlikte ve sayelerinde keyifli bir tedavi süreci geçirdim. Tedavinin her aşamasında manevi desteklerini hep yanımda hissettim. Tüm emekleriniz için teşekkür ederim.

Esra Gökmen

 

 

 

6. SEANSIN SONUNDA BACAK NORMAL BOYUTLARA İNDİ                             

lenfodem_lipodem_ve_fibromiyalji_tedavisi_1.jpg lenfodem_lipodem_ve_fibromiyalji_tedavisi_2.jpg

Çok Değerli Hocam;

Sayın Prof. Dr. Ahmet AKGÜL

Bir hadis-i şerifte; " çalışınız, herkes ne iş için yaratılmışsa o iş, ona kolaylaştırılır !" diye buyrulmuştur. Siz, bu işe vasıta kılınmışsınız ve bu işin sebepleri önünüze getirilmiş. İmtihan yolundaki; göreviniz şifa dağıtmak olmuş. Gününüz yoğun, yorgun ama ruhunuz dingin. Sabırla, gayretle bildiklerinizi hastalarınızla paylaşıyorsunuz. Size ne kadar dua etsem az.

Annemin yıllardır çektiği ağrıların üstüne son bir buçuk yıldır şişlikler eklendi. 14 ayda Ortopedi, Fizik tedavi ve Kardiyoloji bölümlerinden sayısız doktora gittik. Hepsinin söylediği tek şey "şişliklerin sebebi yok, bunlar geçmez, bunula yaşamayı öğrenin " olmuştu. Ahmet Bey muayenenin ilk saniyelerinde annemde duruş ve yürüyüş bozukluğu olduğunu söyleyerek yürüyüş analizi istedi Basit bir tabanlıkla ağrılarının % 90'nı geçebilecekti. Ardından lenfödem ve lipödem tedavisi görmeye başladık. 6.seansın sonunda bacağın normal ölçülere inmişti. Ayrıca annemin sorunlu eklem, kireçlenmeleri ve mantarıyla da ilgilenip bütüncül bir tedavi gerçekleştiren Ahmet Bey benim tıpa ve hekimlik mesleğine bakış açımı değiştirdi. Bir doktor hastasının ağrıyan yeriyle değil bir bütün olarak (ruh ve beden ) değerlendirmeliydi. Annemin hastalığının tesiri ve elemini azaltan Ahmet Bey' e bir kez daha teşekkür edip "Allah sevdiklerinize bağışlasın" diye dua ediyorum.

Benim hikayem ise 2012 yılında "çare bulunamayan ağrılarla" başlamıştı. Vücudumda çeşitli dolaşım bozuklukları (Varis \ lipödem ) olduğunu ve fibromiyalji olduğumu öğrendim. 12 günlük tedavinin ardından durağan ağrılarım ve kronik yorgunluğum azaldı. Manevi desteklerini ve samimiyetlerini hissettiğim Ahmet Beyin ekibine de teşekkür eder, bütün şifa bekleyen hastalara Şafi ismiyle Rabbimden şifa dilerim.

MELAHAT ALTUN  

 
KÖTÜ İMAM DİNDEN, KÖTÜ DOKTOR CANDAN EDER
28.10.2016
nur.jpg

Bir ekmeklik unun varsa onu ehline ver, yoksa aç kalırsın der, büyüklerimiz, bizimde bir tek canımız var ve onu da en iyi uzmanına emanet etmeliyiz. KALP VE DAMAR CERRAHİSİ ise sorununuz, EN İYİ VE MÜKEMMEL CERRAH, PROF. DR. AHMET AKGÜL BEYEFENDİDİR. Ömrünün çoğu hastanelerde geçmiş biri olarak, diyorum ki, ben hekimden iyi anlarım, tecrübe diyelim, KÖTÜ İMAM DİNDEN, KÖTÜ DOKTOR CANDAN EDER, vesselam

Nurdan IRMAK

 
VARİS Gece yatarken sanki birileri her iki bacağımdan damar çekiyormuş gibi
17.04.2016

GECE YATARKEN BACAKLARIM AĞIRIYOR

Merhaba hocam, ben ....... / Silopi'den 33 yaşında genelde masa başında çalışan biriyim, değerli zamanınızı almamak için kısadan yazacağım. benim sağ bacağımda yaklaşık 12 senedir diz altında varisim vardı. Yaklaşık 1,5 sene önce Diyarbakır'da ameliyat oldum. (Varis Çorabı kullanıyorum ayaklarımın altına yastık koyuyorum yatarken) ameliyat olduktan sonraki ilk birkaç ay kendimi iyi hissettim ama yaklaşık 1 senedir çok rahatsızım. özellikle gece yatarken sanki birileri her iki bacağımdan damar çekiyormuş gibi oluyorum. Sizin öneriniz nedir hocam yardımcı olur musunuz?

Teşekkür ederim. 

ABDEST ALIRKEN BACAKLARIM AĞIRIYOR

Bacaklarımda ağırlık hissi, büyük abdest yaparken bacaklarda özellikle sol bacakta aşırı karıncalanma, Çekilen Ultrason raporunda; Sağ SFB çapı 6 mm, diz üstü seviyede sağ VSM çapı 5 mm ölçülmüştür. Sol SFB çapı 6 mm, dizüstü seviyede sol VSM çapı 4 mm ölçülmüştür. Valsalva ile; Sol CFV ve SFB de sürekli, Sağ SFB de 1-2 sn süreli reflü akımı izlenmiştir. Çok ilerlediğinden dolayı tedavi olunmaz dendi.

TEDAVİ İMKANIM VARSA RANDEVU ALMAK İSTERİM.

CEVABIMIZ:

Geçmiş olsun, sorularınızın cevabı aşağıdaki VİDEO'larda, lütfen dikkatli izleyip, bizimle iletişime geçiniz. Sağlıcakla

Devamı...
 
DVT (Derin venöz tromboz) tedavisi
06.09.2016

Varis çorabımızdan, her hafta takip gerektiren kan sulandırıcı ilaçtan kurtulduk.  

nuray1.jpg

nuray.jpg

Sayın: Ahmet Akgül Hocam

Annemin bir ameliyat sonrası ayağında oluşan, derin ven trombozu sonucunda, hocamla tanışma fırsatımız oldu.

İnternetten yapmış olduğumuz araştırmalar sonucunda hocamın bu konuda, en iyi uzmanlardan, hatta en iyisi olduğunu öğrendim.

Hocama en kısa zamanda ulaştık. Allah razı olsun, hemen bizi kabul etti. Hemen hastaneye yatırdı. Tedavimize başladı.

Annemi 1 hafta gibi kısa bir sürede tedavi etti, taburcu olduk. Varis çorabımızdan, her hafta takip gerektiren kan sulandırıcı ilaçtan kurtulduk.

Annem şimdi çok mutlu. Başka bir ilaç tedavimiz devam ediyor. Artık ayağının şişi indi, her istediğini yiyebiliyor, çok rahat yürüyebiliyor. Hayata daha mutlu bakabiliyor. Hocam Ahmet Akgül sayesinde.

Hocam zaten çok başarılı bir insan. Hastalarını seven, onlara değer veren, onlar için her zaman en iyisini yapmayı isteyen ve bunun için çalışmalarda bulunan, bu konularda ödül alan bir insan.

Allah Ahmet Hocamdan razı olsun. Onun bu başarılı yolda, önündeki bütün engelleri aşsın, yolunu daima açık etsin. Böyle başarılı insanlara hepimizin ihtiyacı var.

İyiki varsın Ahmet Hocam, Allah yolunu açık etsin, yar ve yardımcın olsun.

Nuray Çakıroğlu 

Hocam yaptığı damar açma yöntemiyle eşimi sağlığına kavuşturdu.

icvaris_phts_akciger_embolisi_tedavisi.png en_iyi_ameliyatsz_dvt_derin_ven_trombozu_varis_phts_tedavisi.png 2016 Yılının mart ayı içinde eşimde daha önce geçirmiş olduğu DVT Derin Ven Trombozu denen damar tıkanıklığı ile ve korkunç ağrı şikayeti ile hocama geldik. Ve geldiğimiz andan itibaren ne kadar doğru yerde olduğumuzu anladık. Hocam yaptığı damar açma yöntemiyle eşimi sağlığına kavuşturdu. Önce halden anlayan, ve insanlığıyla gönlümü fethetti. Mesleğinin tüm gereklerini üstün bir performansla ve de Allah'ın izniyle bizi iyileştirdi. Onu tanıdığımıza hem hasta olarak hem de insan olarak sonsuz şükürler.

Hep sağlık ve sevgiyle kalın.

RAZİ SEÇİL  

 

 

 

 

Bu Hastalıkla Yaşamayı Öğrenmek İstemiyorum

daha_once_dvt_geciren_hastann_en_iyi_tedavisi.jpg
dvt_ameliyati.jpg Merhaba

2008 yılından beri DVT hastasıyım. Ankara'da sayısız kalp damar cerrahına gittim. Hepsinden aldığım ortak yanıt "bu hastalıkla yaşamayı öğrenmelisin" denildi. Umudumu kaybettiğim anda sosyal medya aracılığıyla Sayın Ahmet Akgül hocama ulaştım. Tedavi ettiği hastalarını sosyal medyada inceledim. Hiçbir olumsuz yorum görmedim. Ankara'dan İstanbul'a muayene için geldim. 08.04.2017 tarihinde ameliyat oldum. Bugün gelmiş olduğum nokta ağrılarım, şişliklerim ve morluklarım geçmeye başladı. Sayın Ahmet Akgül ve ekibine sonsuz teşekkürler ederim. Kendisine bütün güzel dileklerin hepsini hak ettiğini belirtirim.

İYİ Kİ TANIMIŞIM

İYİKİ...

17.04.2017

Vildan SARALDI

 
Variste pıhtı sonucu geçmeyen bacak yarası
15.11.2016
ya1.jpgya2.jpg

Uzun yıllardır bacağımdaki şişlikten dolayı çok acı çektim bu vaka 1989 yılında başladı bu zaman içerisinde bir çok doktora gittim aldığım yanıt bacağımın ölünceye kadar bu şekilde geçireceğimi söylediler ve ameliyatın sakıncalı olduğunu söylediler çok yakın bir akrabamın ayağında aynı sorun olduğu için Prof. Dr. Ahmet Akgül beyin tedavisi ile ayağımın düzeldiğini öğrendim bende ondan güven alarak Ahmet Beye ameliyat oldum sağlığıma kavuştum...

HİKMET ÇOLAK 

 
Ayaklarda YANMA şikayetinin en iyi tedavisi
22.11.2016
ad1.jpg ad2.jpg

Ben annem adına bir şeyler paylaşmak istiyorum izninizle. Annemin uzun yıllardır devam eden varis, ayak mantarı ve ayak yanmaları rahatsızlıkları vardı. Bundan dolayı bir dizi ameliyat ve tedaviler görmesine rağmen kesin sonuç alamadık. Ahmet hocamı tanıdık. Prp tedavisi ile 2 seans' da çok çok iyi.

Sayın Ahmet Akgül Hocam; öncellikle insanlığınızla ve güler yüzünüzle ve sonra doktorluğunuzla müthiş birisiniz. Herşey için çok minnatarız. Çok teşekkür ederiz. Sizi tanıdığımıza çok ama çok memnunuz.

Bir kişiye daha teşekkür etmeden bitirmek istemiyorum. Sayın Ahmet Akgül hocam Annenize sizin gibi vatanına ve milletine hayırlı değerli bir insan yetiştirdiği için çok teşekkür ederim....

SAYGILARIMLA

AYŞEN AKYILMAZ    

 
<< İlk < Önceki 1 2 3 4 5 6 7 8 Sonraki > Son >>

Sonuç 1 - 10 (Toplam 328)