Hasta Yorumları
Ameliyat olacaksın denen Fibromiyalji Hastaları
18.07.2018

FİBROMİYALJİYE BAĞLI BACAK AĞRISINDA VARİS ÇORABI HASTAYI DAHA DA KÖTÜ YAPAR

ekran_resmi_2018-07-18_07.46.58.pngekran_resmi_2018-07-18_07.46.32.png

Sayın Ahmet Hocam

Bacaklarımdaki ve kollarımdaki dayanılmaz ağrı ve yanma şikayetiyle gittiğim hastanede venüz yetmezlik teşhisi kondu. Varis çorabı verildi. Ameliyat için size geldiğinde damarlarda sorun olmadığı rahatsızlığımın fibromiyoloji olduğunu öğrendim. 6 aydır kullandığım varis çoraplarından kurtuldum. Verilen ilaçlarla ağrılarımın azalmış olduğunu birkaç gün geçmesine rağmen  farkettim.

Güler yüzünüzle bize güven verdiniz.

Herşey için teşekkürler, Allah sizden razı olsun.

Fatma

 

 

HAYATIN AĞRISIZ NE KADAR GÜZEL OLDUĞUNU HATIRLADIM

en_iyi_fibromiyalji_tedavisi_2.jpg en_iyi_fibromiyalji_tedavisi_1.jpg

Sadece okumakla profesör olunmayacağını bunun ilmek ilmek emekle, sabırla, tecrübesini hastasına doğru aktarmakla ve hastasının psikolojisini çok iyi analiz edip ona göre davranmakla olacağının ispatıdır Prof. Dr. Ahmet Akgül.

İşini bu kadar sevmek, bu kadar özveri ve fedakârlıkla yapmak tabiki beraberinde başarı getirecektir.

Hayatın ağrısız ne kadar güzel olduğunu tekrar hatırlatan doktorum Ahmet Akgül ve güzel ekibi ( Selin hanım, Merve hanım, Nurcan hanım ve Mümine hanım) iyi ki varsınız. Eminim daha nice hastalara şifa olacaksınız.

Emekleriniz için Sonsuz Teşekkürler. 

 
DVT sonrası oluşan varis hastalığı
18.07.2018

DVT SONRASI OLUŞAN VARİSLER

ekran_resmi_2018-07-18_07.48.46.pngekran_resmi_2018-07-18_07.45.52.png

Sayın Hocam

Kardeşimin 25 yıl önce geçirmiş olduğu DVT sonrası oluşan varis ve ağrıları nedeniyle çok doktor geçmiştik. Bende bir doktor olarak internetten araştırarak size ulaştık. Öncelikle hastaya yaklaşık tarzınız ve hastalığı ile ilgili verdiğiniz sabırlı, detaylı açıklamalarınıza hayran kaldım. Bu gün operasyon sonrası kontrole geldik. Kardeşimin 25 yıllık ızdırabının  sonlandığını gördük. Bir hekim olarak sizin gibi değerli ve başarılı hocamızla gurur duydum. Ellerinize sağlık Herşey için teşekkürler.

Dr. Fatih CIRIK

 
Tehlikeli bacak yaraları
04.07.2018
bacak_yarasi_1.jpg

Merhaba,

Ben Zuhal Göktürk. 56 yaşında bir diyabet hastasıyım. Ayağımda çıkan birkaç yara zamanla ödem ağrı ve büyüme evresine girdiğinde artık acı çekebilir hali aşmıştı. Türkiye'nin en büyük özel hastanelerinden birine apar topar kaldırıldım. Apse yapmış basit bir yara intibası ve kapanacağı düşüncesinde olsak ta kemiklerimin içine işleyen ağrılar tedirginliğimi artıyordu.

Tam teşekküllü bir hastanedeyim ve her şey iyi olacak diye düşünürken, kalp damar cerrahı ve plastik cerrahı "diyabete bağlı damar tıkanıklığı" tanısı koydular ve yaramın olduğu bölgeyi alıp temizleyeceklerini, aksi taktirde "kangren olabileceği endişesi" taşıdıklarını ifade ettiler. Apar topar ameliyata alındım, yaranın olduğu bölge tamamen temizlenmiş kemiğime kadar oyulmuştu. Yara cerrahisi açılan bölgeyi kapatabilmesi için her yöntemi ve imkanı denedik fakat acı o kadar dayanılmazdı ki "ayağımın kesilmesini" bile ister olmuştum. 20 gün olmuş ve her gün açık kemiğime pansuman yapılıyor ama yara kapanmak adına hiçbir gelişme göstermiyordu. Ağrıların şiddetinden gece uykusunu unutmuştum. Doktorlarda çaresiz bir haldeydiler cildiye dahil neredeyse her branştan doktor konsültasyon yapmıştı. Onların çözüm üretemediğini duymak beni tedirgin ediyordu.

Doktor bir yakınım sayesinde "damar tıkanıkları konusunda uzman bir 

ekran_resmi_2018-07-09_18.43.57.png

kalp damar cerrahı" olduğunu ve "onun ancak bu duruma bir çare bulabileceğini" söylediler. Yine de hiç ümidim yoktu. Muayene için randevu aldık ve tedavi yapılacak merkeze girdik. "Dekan ve ünlü bir profesör olduğunu" bilerek gittiğim halde, bu kadar alçakgönüllü ve candan birini beklemiyordum. Yaranın olduğu bölgelerde detaylı bir inceleme yapıyor ve her gözlemini asistanına not aldırıyordu. "Kılcal damar tıkanıklığı" vakası olduğunu ve bu yaranın dışında vücudumun birçok bölgesinde bu tıkanmaların görülebileceğini ifade etti. Hemen her gün 3 aşamalı tedavi yöntemi uygulayacağını ve kılcal damarların işlevini kazanıp, yaranın kapanma evresine gireceğini söyledi. Ben sadece şu soruyu sordum:

"Gece acı çekmeden uyumayı özledim, uyuyabilecek miyim" dedim.

"Bugün uyuyabileceksin" dedi.

Evet o gece rahat uyudum. Düzenli olarak tedavimi aksatmadan her gün merkeze gittik. 2 haftadan sonra acı ve ağrı tamamen geçti. Her kök hücre tedavisinde sargı bezi açılınca yaramın daha da kapandığını görüyor ve seviniyordum. 2 ay gibi bir sürede artık yaram tamamen kapanmıştı.

Allah'ın izni ile beni, bana ve evlatlarıma tekrar kazandırdın. İkinci şansımsınız. Teşekkürler Ahmet Akgül.

 
Robotik kalp ameliyatı
28.10.2017

ROBOT İLE MUHTEŞEM BİR AMELİYAT GERÇEKLEŞTİRDİ 

robotla_en_iyi_kalp_ameliyati_1.jpg robotla_en_iyi_kalp_ameliyati_2.jpg robotla_en_iyi_kalp_ameliyati_3.jpg robotla_en_iyi_kalp_ameliyati_4.jpg İstanbul'dan bağımızı koparmamıza rağmen Kuşadası'na yıllar önce göç etmiş bir aileyiz. Dört kardeşiz. İçimizde sağlık konusunda en şansız olan canım abim. Gençlik yıllarından beri hep sağlık sorunları ile uğraştı. Abim subay emeklisi. Sportmen bir adamdı. Deniz, dalgıçlık, avcılık onun hayatının en önemli uğraşıydı. Bir gün artık cici çocuk olacaksın dalmayacaksın, kendini yormayacaksın dediler. İçi enerji dolu, hareketli bir insanın birdenbire hayatının değişmesi korkunç bir olay. Kalp kapakçığı ana damarı ve diğer damarlarda problem varmış. Doktorlar hep biraz daha bekle dedikçe hayatımız korku şüphe ve tedirginlikle geçti. Sonunda İzmir de büyük kalp ameliyatı oldu. Ameliyat başarılı geçti artık her şey normale dönüyordu derken eskisinden daha beter günler geçirmeye başladık. Aydına gittik olmadı oradan sevgili doktorumuz Ahmet Akgül'ü aradılar.

Büyük bir heyecan ile sevgili doktorumuz Ahmet Akgül ile tanıştık. Dünya güzeli bir insan samimi, cana yakın, insana güven veren, sanki kırk yıldır tanıyormuşuz gibi.  Yani insan gibi insan.  Can bize derdimizi çizerek anlatarak detaylı bir şekilde izah etti. Moralli bir şekilde hastaneye yattık. Kalp ve akciğer etrafında aşırı sıvı birikimi abimin hayatını zorlaştırdığı gibi riske de sokuyormuş. Bayılmalar, yürüyememe, nefes zorluğu, devamlı, çarpıntı, iştahsızlık kilo kaybı. Sevgili doktorumuz Ahmet Akgül Robot ile muhteşem bir ameliyat gerçekleştirdi. Akıl almaz bir olay ama gerçek oldu. Sağlığımıza kavuşana kadar da bizi taburcu etmedi. abim artık eskisi gibi normal hayatına dönmeye başladı. Ameliyat olalı henüz 15 gün oldu. Ama o büyük değişiklikleri her gün görüyorum.

Sevgili doktorum Ahmet Akgül'e ve ekibine çok ama çok teşekkür ediyoruz. Abim ile birlikte ailemizin de hayatını kurtardınız. Kontrole geldiğimizde şöyle bir etrafıma baktım da, Türkiye'nin her yerinden gelip sizden umut bekleyen ne çok dertli insan var. Böyle zorlu bir mesleği, büyük başarılarla sonuçlandırmak sizin için ne büyük mutluluk. Tekrar sağ olun dualarımız hep sizinle olacak ve sizi hiç unutmayacağız.

Hasta Yakını

Füsun KANER

Kalp Hastalıkları ve Tedavileriyle ile ilgili detaylı bilgi almak için lütfen tıklayınız  

Robotik Kalp Ameliyatları ile ilgili detaylı bilgi almak için lütfen tıklayınız  

Kalp Hastalıkları nedeniyle tedavi veya ameliyat olan hastaların yorumlarını okumak için tıklayınız

Prof. Dr. Ahmet AKGÜL'ün özgeçmişine ulaşmak için lütfen tıklayınız

İletişim kurmak veya Randevu almak için lütfen tıklayınız  

 
En iyi damar tedavisi
25.03.2018

EN İYİ BACAK DAMARI AMELİYATI NEREDE?

en_iyi_damar_ameliyati.png en_iyi_damar_ameliyati_1.png

Şunu anladım, en önemli unsur olan sağlık ile ilgili verilecek kararlarda muhakkak çok araştırma gerekliymiş. Sonuçta Ahmet Akgül Hocayı bulduk ve hocanın geliştirmiş olduğu yöntemle ameliyat oldum. Çok memnunum, inşallah daha iyi olacağımı umuyor ve hocaya ve ekibine teşekkür ediyorum. 

Saygılarımla

 

 
Yurtdışından gelen Lenfödem Hastası
11.07.2018

ALMANYA'DAN GELEN LENFÖDEM HASTASI

lenfodem_tedavisi_ve_ameliyati_1.jpg lenfodem_tedavisi_ve_ameliyati_2.jpg

Sevgili okuyucular,

Hikayemi kısaca size aktarmak isterim. Bir sabah kalktığımda ayağım şişmişti. O an geçer diye pek de önemsememiştim. Aradan bir kaç gün geçmesine rağmen ayağımdaki şişlik bir türlü geçmedi. Kendim hemşireyim, bu yüzden, aklıma bin bir türlü hastalıklar da gelmiyor değildi. Almanya'da bir sürü doktorlara göründüm, kendimce de çok araştırmalar yapmıştım fakat istediğim, beklediğim yorum ve sonuçları alamadım. Son kaldı, "lenfödem" tanısı kondu. "Terapisi ömür boyu komprese eden çorap ve lenf cihazı" denildi. Tabi bu da beni pek de tatmin etmedi.

"Ölüm hariç her şeye çare vardır" diyerek araştırmaya başladım ve Ahmet Hocamın sayfasını buldum.

Bir sürü videolarını izleyerek onun muayenehanesine gelip onunla tanıştım.

Çok şükür çok da olumlu sonuçlar aldım.

Tıpta çareler tükenmez. Umudunuzu yitirmeyin. Rabbim onları başımızdan eksik etmesin. Her şey için teşekkür ederim. Hocam ve ekibine sevgilerimle.

 
Aile boyu Varis Ameliyatı
02.08.2018

BABA VE KIZ AYNI GÜN AMELİYAT OLDU: VARİS VE LENFÖDEM BİTTİ

en_iyi_venoz_yetmezlik_ameliyati_ve_tedavisi.jpg en_iyi_venoz_yetmezlik_ameliyati_ve_tedavisi_2.jpg

Ahmet Bey gülen yüzünüz hiç solmasın iyi ki sizi tanımışız. Allah bin kere razı olsun.

Babam ve ben senelerdir (ben 15, babam 25 yıl) varis problemi yaşadık.

Her ikimizde birkaç kez ameliyat olduk ama çözüm bulamadık. Varis çorabı kullanmakta hep sıkıntılıydı. Üstelik problemin ilerlemesini de engellemiyordu.

Sonra internette Ahmet beye rastladım. Yazılan tüm yorumları okudum sanki beni anlatıyordu. Muayene olduk bana iç varis babama ise varisin yanında lenfödem ve mantar tanısı kondu.

Bugün ameliyat sonrası ilk kontrolümüz artık sorunum kalmadı, babam ise varisten ve lenf ödemden kurtuldu. Doktorumuz mantar için doğru tırnak kesimini babama tekrar tekrar tembihledi.

 
LİPODEM 1: Bacak Lipodemi ve Selüliti
11.02.2018

KİLOM YOK AMA BACAKLARIMDA LİPODEM VAR

Merhabalar hocam. Aslında bilgi almak için aradım ama ulaşamadım. Buradan size durumumu anlatmak istiyorum çünkü artık 'ne yapmam gerektiğini' bilmiyorum. Ben 32 yaşındayım. Yaklaşık 6-7 aydır sol bacağının bilek kısmına yakın bir şişlik oluştu, hafif bir tümsek gibi ve ağrısı da vardı. Bir sürü doktora gözüktüm ve iki defa doppler çekildim ancak hiçbir şey çıkmadı dopplerlerde. Bir şey çıkmayınca da başka hiçbir tetkik yapılmadan lenfodem denildi durumuma. Kendim araştırmaya başladım ve çekilebilecek renkli doppler filmi olduğunu öğrendim. En sonunda gerçekten çok güvenebildiğim bir radyolog olan ... hocama gittim. Çok detaylıca renkli doppler çekildim ve ... hocam lenf düğümlerinde sıkıntı o ve lenf ödemle ilgili bir görüntü olmadığını öyle olsa damarları net göremeyeceğini, buzlu cam arkasından bakar gibi girmesi gerektiğini söyledi ancak kan akışında sıkıntılar olgunu ekledi. Sonrasında romatolog, endokrin, beyin cerrahisi vs şeklinde bir sürü doktora gittim, tahlillerim her şey normal çıktı. Kalp damar cerrahi daflon verdi şu an onu kullanıyorum ancak bacağımın diz kapağı ve üzerinde şişlik var ve bacağım sağ bacağıma göre daha kalın şu an ve sol kalçamdan bacağıma doğru tıpkı bileğimdeki gibi şişlik oluştu. Bir makalede okudum diyor ki vücutta asimetrik bir farklılık olur lipodem de. Mesela sağ kalça daha büyükse sol bacakta sıkıntı olur. Benim durumum şu an öyle sağ kalçam daha büyüktür her zaman ancak bunun bir sorun olduğunu bilmiyordum şimdiye kadar. Yani hocam bakıyorum da lipödem ile ilgili bir sıkıntı olabilir mi? Yani benim kiloyla ilgili büyük sıkıntılarım da yok, ne yapmalıyım ve o kadar yoruldum ki artık. Çok uzun olduğu için üzgünüm. Umarım okursunuz çünkü sizin söyleyeceğimiz şeyler benim için çok önemli olacak. Trabzon'da yaşıyorum ve gerekiyorsa gelmeyi de düşünüyorum.

DERİ VE DERİ ALTI ENFEKSİYON VE SELÜLİT

Abimin bacağında deri altı enfeksiyonu var tedavi gördü fakat geçmiyor. Abim engelli ve yürümekte zorlanıyor. Teşhisin tam olarak doğruluğundan şüphe duyuyorum. 

CİLTTE YAĞ ODAKLARI VE LİPODEM

Kolay gelsin hocam. Tıp fakültesinden yeni mezun oldum. Lipödem konusunda araştırma yapıyordum ve sizin sitenizde buldum kendimi. Türkiye'de bu hastalık çok bilinmiyor sanırım veya çok üzerinde durulmuyor fazla kaynağa ulaşamadım. Annem venöz yetmezlik hastası bacağın uyluk kısmında ve kolun medial kısmındaki yumuşak dokuda palpabl sert kitleler ele geliyor, yağ dokuda çok sayıda. En büyüğü 1-2cm .cilt üzerinde de gerginlik yapan noduller bunlar, portakal kabuğu görünümü var ciltte. Basınç uygulayınca ağrılı olduğunu söylüyor. Sizce bunlar lipödem bulguları mı, yoksa başka bir hastalık mı düşünmeliyim? Annemin obezitesi mevcut ve 51 yasında bu arada. Hocam yanlış anlamayın sizden tabiki de hastayı görmeden tanı koymanızı rica edemem ancak bu ağrılı nodüllerin nedenlerini araştırıyorum ne olabilir diye işin içinden çıkamadım ve sizin gibi bir uzman hocamızdan yardım almak istedim. Yardımcı olursanız çok sevinirim. Saygılarımla. 

 
<< İlk < Önceki 1 2 3 4 5 6 7 8 Sonraki > Son >>

Sonuç 1 - 10 (Toplam 275)