Hasta Yorumları
Boyun Damarlarında Tıkanıklık
13.03.2018

BOYUN DAMARI KAÇIRMA SENDROMU

en_iyi_sah_damari_ve_karotis_ameliyati.jpg

Hocam ile 8 sene önce, bayılma ve kulak çınlaması rahatsızlığından dolayı tanıştık. Kimse kabul etmezken, ameliyatımı kabul etti. Boyundan koltuk altına yapay damar ameliyatı olduk. Hakkınızı ne yapsak ödeyemeyiz. Rabbim yolunuzu daima açık etsin. Gözümüz kapalı kendimizi emanet edeceğimiz tek hekimsiniz. Sizi çok seviyoruz.

 
Bacak damarı normal ama ağrı var
08.03.2018

DAMARLARI NORMALKEN HASTAYI FİBROMİYALJİ ATAKLARINA SOKMUŞLAR

damarlar_normal_cikti.jpg damarlar_normal_cikti_2.jpg

Sayın Ahmet hocam size ne kadar teşekkür etsem azdır. Samsun'dan buraya gelmemin sebebi Samsun'daki bütün doktorlar "iç damar varisin var, damar kapakçıların bozulmuş, damar duvarların çatlamış" dediler. Sizi netten araştırdım, buldum. Dünyanın en iyi doktoru olduğunuzu öğrendim. Hasta yorumlarınızı okudum, videolarınızı izledim, "dünyada tek sizin olduğunuzu" duyunca hemen geldim. Sizi tanıdığıma çok memnun oldum.

İyi ki Samsun'dan çıkıp gelmişim. Sizin gibi doktor ben daha görmedim. Bütün hastalara diyeceğim tek şey, hiç düşünmeden Ahmet hocaya gelmeleridir. Bir dakika düşünmeden geldim. Gönül rahatlığıyla samsuna evime çocuklarıma gidiyorum.

Ahmet hoca varsa önce Allah sonra Ahmet hoca diyorum. Sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Güler yüzlü hocam 

Canan Gürtürk

 
Robotik kalp ameliyatı
28.10.2017

ROBOT İLE MUHTEŞEM BİR AMELİYAT GERÇEKLEŞTİRDİ 

robotla_en_iyi_kalp_ameliyati_1.jpg robotla_en_iyi_kalp_ameliyati_2.jpg robotla_en_iyi_kalp_ameliyati_3.jpg robotla_en_iyi_kalp_ameliyati_4.jpg İstanbul'dan bağımızı koparmamıza rağmen Kuşadası'na yıllar önce göç etmiş bir aileyiz. Dört kardeşiz. İçimizde sağlık konusunda en şansız olan canım abim. Gençlik yıllarından beri hep sağlık sorunları ile uğraştı. Abim subay emeklisi. Sportmen bir adamdı. Deniz, dalgıçlık, avcılık onun hayatının en önemli uğraşıydı. Bir gün artık cici çocuk olacaksın dalmayacaksın, kendini yormayacaksın dediler. İçi enerji dolu, hareketli bir insanın birdenbire hayatının değişmesi korkunç bir olay. Kalp kapakçığı ana damarı ve diğer damarlarda problem varmış. Doktorlar hep biraz daha bekle dedikçe hayatımız korku şüphe ve tedirginlikle geçti. Sonunda İzmir de büyük kalp ameliyatı oldu. Ameliyat başarılı geçti artık her şey normale dönüyordu derken eskisinden daha beter günler geçirmeye başladık. Aydına gittik olmadı oradan sevgili doktorumuz Ahmet Akgül'ü aradılar.

Büyük bir heyecan ile sevgili doktorumuz Ahmet Akgül ile tanıştık. Dünya güzeli bir insan samimi, cana yakın, insana güven veren, sanki kırk yıldır tanıyormuşuz gibi.  Yani insan gibi insan.  Can bize derdimizi çizerek anlatarak detaylı bir şekilde izah etti. Moralli bir şekilde hastaneye yattık. Kalp ve akciğer etrafında aşırı sıvı birikimi abimin hayatını zorlaştırdığı gibi riske de sokuyormuş. Bayılmalar, yürüyememe, nefes zorluğu, devamlı, çarpıntı, iştahsızlık kilo kaybı. Sevgili doktorumuz Ahmet Akgül Robot ile muhteşem bir ameliyat gerçekleştirdi. Akıl almaz bir olay ama gerçek oldu. Sağlığımıza kavuşana kadar da bizi taburcu etmedi. abim artık eskisi gibi normal hayatına dönmeye başladı. Ameliyat olalı henüz 15 gün oldu. Ama o büyük değişiklikleri her gün görüyorum.

Sevgili doktorum Ahmet Akgül'e ve ekibine çok ama çok teşekkür ediyoruz. Abim ile birlikte ailemizin de hayatını kurtardınız. Kontrole geldiğimizde şöyle bir etrafıma baktım da, Türkiye'nin her yerinden gelip sizden umut bekleyen ne çok dertli insan var. Böyle zorlu bir mesleği, büyük başarılarla sonuçlandırmak sizin için ne büyük mutluluk. Tekrar sağ olun dualarımız hep sizinle olacak ve sizi hiç unutmayacağız.

Hasta Yakını

Füsun KANER

Kalp Hastalıkları ve Tedavileriyle ile ilgili detaylı bilgi almak için lütfen tıklayınız  

Robotik Kalp Ameliyatları ile ilgili detaylı bilgi almak için lütfen tıklayınız  

Kalp Hastalıkları nedeniyle tedavi veya ameliyat olan hastaların yorumlarını okumak için tıklayınız

Prof. Dr. Ahmet AKGÜL'ün özgeçmişine ulaşmak için lütfen tıklayınız

İletişim kurmak veya Randevu almak için lütfen tıklayınız  

 
Lipodem ve Lenfödem Hastalığına bağlı Bacak Ödemi
01.03.2018

LİPODEM VE LENFÖDEM BİRLİKTE BACAK ÖDEMİ

lipodem_ve_lenfodem_hastaligina_bagli_bacak_odemi_1.jpg lipodem_ve_lenfodem_hastaligina_bagli_bacak_odemi_2.jpg

 

3 senedir ayağımda şişlik vardı ve şekli bozulmaya başlamıştı.

Gaziantep'te birçok doktora gittim teşhis koyamadıkları gibi bir de bunun çaresi yok dediler. Yağ bezesi diye geçiştirdiler. Sonra bir dahiliye Dr. "ödem olabilir" deyince internetten Prof. Dr. Ahmet Akgül hocayı buldum. Yorumlardan memnuniyeti görünce randevu alarak İstanbul'a geldim. Aynı gün hastalığımın lenfödem ve lipodem olduğu anlaşıldı ve en kısa sürede tedaviye başlandı. 20 gün sonunda ayağım rahatladı şişlikler küçüldü. Başta Ahmet Akgül hocaya ve ekibi Selin hanım, Nurcan hanım, Merve hanım ve Hadi hocaya çok teşekkürler.

G. C.

 
Akgul Tekniği ile Venöz Yetmezlik Ameliyatı
22.03.2018

KALICI YÖNTEMLE VENÖZ YETMEZLİK TEDAVİSİ

akgul_teknigi_ile_venoz_yetmezlik_ameliyati.jpg

Yirmi yıldır müzdarip olduğum varis şikayetimi, kendisinin geliştirdiği özel bir yöntem ile kalıcı bir şekilde tedavi eden Sn. Prof. Dr. Ahmet Akgül ve ekibine çok teşekkür ederim. Ellerinize sağlık iyi ki varsınız.

Arif TEMİZ

 

 

 

 

 

YILLARDIR BACAKLARIMDA AĞRI VARDI     

venoz_yetmezlik_tedavisi_ve_ameliyati_1.jpg venoz_yetmezlik_tedavisi_ve_ameliyati_2.jpg

Yıllardır bacaklarımdaki ağrı ve huzursuz olduğum rahatsızlıklardan tanışmış olduğum Prof. Dr. Ahmet AKGÜL sayesinde ameliyat olduğum ve tüm ağrıları ve rahatsızlıklardan kurtuldum.

Hocama çok teşekkür ederim ve başarıların devamını dilerim.

İyi ki varsınız Saygılarımla. 

 

 

AKGÜL HOCANIN TEKNİĞİ

en_iyi_varis_tedavisi_1.jpg en_iyi_varis_tedavisi_2.jpg

Şunu anladım en önemli unsur olan sağlık ile ilgili verilecek kararlarda muhakkak çok araştırmak gerekliymiş. Ve sonuçta Ahmet Akgül hocayı bulduk ve hocanın geliştirmiş olduğu yöntemle ameliyat oldum. Çok memnunum inşallah daha iyi olacağımı umuyorum ve hocayı ve ekibine teşekkür ediyorum. saygılarımla. 

 

 
Bacak varisi ve Varis Çorabı
15.03.2018

HER GÜN VARİS ÇORABI KULLANIYORDUM AMA KURTULDUM

venz_yetmezlik_ve_varis_corabi.jpg venoz_yetmezlik_ve_varis_corabi_2.jpg
Saygıdeğer Hocam

Öncelikle tarifsiz duygular içindeyim. Kelimelerimi toplayamıyorum. Size sonsuz teşekkürlerimi iletmek istiyorum. Hayatım bambaşka anlam kazandı. Sağlığıma kavuştum sayenizde Allah sizden ve ekibinizden razı olsun. Sizin gibi doktorlarımızın sayıları artsın. Önceden yaşıyordum ama hayat kalitem çok düşüktü. Venöz yetmezliğini 13 yıl çektim ve şuan sayenizde kurtuldum. Ameliyat olmakla ne iyi etmişim, sizlere ne desem az olur hocam Allah sizi eksik etmesin. Her gün varis çorabına bağımlıydım ve akşam çorapla bile ağrı, şişlik dinmeyen basınç dolgunluk hissi hep mutsuzdum. Şimdi sanki yeniden doğdum. Tekrar sonsuz teşekkürlerimi sunarım. Allah size sağlık huzur versin daim olsun. Sonsuz teşekkürler Ahmet Akgül hocam.

Özlem

 
LİPODEM 1: Bacak Lipodemi ve Selüliti
11.02.2018

KİLOM YOK AMA BACAKLARIMDA LİPODEM VAR

Merhabalar hocam. Aslında bilgi almak için aradım ama ulaşamadım. Buradan size durumumu anlatmak istiyorum çünkü artık 'ne yapmam gerektiğini' bilmiyorum. Ben 32 yaşındayım. Yaklaşık 6-7 aydır sol bacağının bilek kısmına yakın bir şişlik oluştu, hafif bir tümsek gibi ve ağrısı da vardı. Bir sürü doktora gözüktüm ve iki defa doppler çekildim ancak hiçbir şey çıkmadı dopplerlerde. Bir şey çıkmayınca da başka hiçbir tetkik yapılmadan lenfodem denildi durumuma. Kendim araştırmaya başladım ve çekilebilecek renkli doppler filmi olduğunu öğrendim. En sonunda gerçekten çok güvenebildiğim bir radyolog olan ... hocama gittim. Çok detaylıca renkli doppler çekildim ve ... hocam lenf düğümlerinde sıkıntı o ve lenf ödemle ilgili bir görüntü olmadığını öyle olsa damarları net göremeyeceğini, buzlu cam arkasından bakar gibi girmesi gerektiğini söyledi ancak kan akışında sıkıntılar olgunu ekledi. Sonrasında romatolog, endokrin, beyin cerrahisi vs şeklinde bir sürü doktora gittim, tahlillerim her şey normal çıktı. Kalp damar cerrahi daflon verdi şu an onu kullanıyorum ancak bacağımın diz kapağı ve üzerinde şişlik var ve bacağım sağ bacağıma göre daha kalın şu an ve sol kalçamdan bacağıma doğru tıpkı bileğimdeki gibi şişlik oluştu. Bir makalede okudum diyor ki vücutta asimetrik bir farklılık olur lipodem de. Mesela sağ kalça daha büyükse sol bacakta sıkıntı olur. Benim durumum şu an öyle sağ kalçam daha büyüktür her zaman ancak bunun bir sorun olduğunu bilmiyordum şimdiye kadar. Yani hocam bakıyorum da lipödem ile ilgili bir sıkıntı olabilir mi? Yani benim kiloyla ilgili büyük sıkıntılarım da yok, ne yapmalıyım ve o kadar yoruldum ki artık. Çok uzun olduğu için üzgünüm. Umarım okursunuz çünkü sizin söyleyeceğimiz şeyler benim için çok önemli olacak. Trabzon'da yaşıyorum ve gerekiyorsa gelmeyi de düşünüyorum.

DERİ VE DERİ ALTI ENFEKSİYON VE SELÜLİT

Abimin bacağında deri altı enfeksiyonu var tedavi gördü fakat geçmiyor. Abim engelli ve yürümekte zorlanıyor. Teşhisin tam olarak doğruluğundan şüphe duyuyorum. 

CİLTTE YAĞ ODAKLARI VE LİPODEM

Kolay gelsin hocam. Tıp fakültesinden yeni mezun oldum. Lipödem konusunda araştırma yapıyordum ve sizin sitenizde buldum kendimi. Türkiye'de bu hastalık çok bilinmiyor sanırım veya çok üzerinde durulmuyor fazla kaynağa ulaşamadım. Annem venöz yetmezlik hastası bacağın uyluk kısmında ve kolun medial kısmındaki yumuşak dokuda palpabl sert kitleler ele geliyor, yağ dokuda çok sayıda. En büyüğü 1-2cm .cilt üzerinde de gerginlik yapan noduller bunlar, portakal kabuğu görünümü var ciltte. Basınç uygulayınca ağrılı olduğunu söylüyor. Sizce bunlar lipödem bulguları mı, yoksa başka bir hastalık mı düşünmeliyim? Annemin obezitesi mevcut ve 51 yasında bu arada. Hocam yanlış anlamayın sizden tabiki de hastayı görmeden tanı koymanızı rica edemem ancak bu ağrılı nodüllerin nedenlerini araştırıyorum ne olabilir diye işin içinden çıkamadım ve sizin gibi bir uzman hocamızdan yardım almak istedim. Yardımcı olursanız çok sevinirim. Saygılarımla. 

 
En İyi Damar Tıkanıklığı Tedavisi
19.02.2018

AYNI ŞEYLERİ YAPIP FARKLI SONUÇ BEKLEYEMEZSİNİZ

tedavisi_ve_ameliyati_yok_2.jpgtedavisi_ve_ameliyati_yok_1.jpg

21 seneden bu yana sol bacağımda 16 senedir ise sağ bacağımda venöz yetmezlik ile mücadele etmekteydim. Bütün bunlara ilave olarak sağ bacağımda atardamar daralmasına bağlı olarak yürüme ağrım (kladikasyo) mevcut.

Hayatım klas 4 varis çorabı bulabilmek ve ayrıca her sabah bu zırh gibi çorapları giymekle mücadele halinde geçti. En ufak ihmal veya daha düşük basınç, yaralar açılmasına sebebiyet veriyordu. Defalarca her iki bacağımdaki venöz ülserler ile uğraştım.

Son 3-4 ay içerisinde sol tarafta yaralar iyileşmez oldu.  Yürüme mesafemde iyice kısalmıştı. Şimdiye kadar çok araştırma yapmış olmama rağmen bana söylenen "varis çorabını giy, mümkün olduğunca ayaklarını havaya dik. Bunun TEDAVİSİ AMELİYATI YOK" dendi. Son 2 ayım hayatımda kabus gibiydi. Aklıma en son şu geldi. Bir anlamda yaşam felsefem olan ve de oğluma ve içinde bulunduğum  organizasyonuma öğretmeye çalıştığım Sevgili Albert Einstein'ın sözü "Aynı şeyleri yapıp farklı sonuç bekleyemezsiniz" Ben de arama motoruna " damarlardaki kapak tedavisi" gibi bir şeyler yazdım Prof. Dr. Ahmet Akgül hocamdan, yaklaşımından ve çözümlerinden çok etkilendim. (25 senedir satış organizasyonunda çalıştıktan sonra insanları tanımak nispeten daha kolay oluyor) Allah kendisinden binlerce kere razı olsun ve kendisine güç, kuvvet ve mutluluk versin. Versin ki daha çok insanı da iyileştirebilsin. Dünyadaki en kıymetli ve en güzel şeyleri hak ediyor. Ameliyatımın üzerinden 11 gün geçmesine rağmen yaralar iyileşti. Şimdilik klas 4'den klas 2'ye geçtik çorap konusunda. Bir müddet sonra onu da atacağız sanıyorum.

Sonsuz teşekkürler hocam. Beni yeniden hayata bağladınız.

Sanki yeniden doğdum.

Saygılar Sevgiler

Tamer UYSAL

HERKESE TAVSİYE EDİYORUM

damar_tikanikliginin_anjio_ile_tedavisi.jpg

Ben Münire Yılmaz, ayaklardaki ağrılarımla 4 ay ağrı çektim, araştırdık Hocamızı Ahmet Akgül hocamızı bulduk. İç varis teşhisi kondu ve anjiyo olmaması söyledi ve biz de Anjiyo olduk.

Şimdi çok memnunuz, herkese tavsiye ediyorum. Sağlıklı nice yıllara.

Münire YILMAZ

 

 

Prof. Dr. Ahmet AKGÜL'ün Özgeçmişine ulaşmak için lütfen tıklayınız

Derin Ven Trombozu (DVT) hakkında detaylı bilgi edinmek isterseniz lütfen tıklayınız

DVT tedavisi gören diğer hasta yorumlarını görmek için lütfen tıklayınız  

İletişime geçmek veya randevu almak için lütfen tıklayınız  

 
<< İlk < Önceki 1 2 3 4 5 6 7 8 Sonraki > Son >>

Sonuç 1 - 10 (Toplam 263)