Hasta Yorumları
OksiPlazma ve Vakumed ile Kalıcı Lenfödem Tedavisi
11.04.2018

LENFÖDEM TEDAVİSİNDE EN İYİ YÖNTEM: OKSİPLAZMA® İLE BİRLİKTE GERONTOLOJİK BİYOREZONANS, MİKROPLUS VE VAKUMED TEDAVİSİ

en_iyi_lenfodem_tedavisi_oksiplazma_ve_vakumed.jpg en_iyi_lenfodem_tedavisi_oksiplazma_1.jpg

Yaklaşık üç senedir şiş olan bacağım, Türkiye'nin iyi denebilecek özel hastaneleri tarafından bu ayak böyle deyip, onca tetkik sonucunda Bir tanı dahi koyamamış olmalarına hala aklım almıyor. O hastanelerin tam tersi, bütün profesyonelliği ve kendinden emin duruşuyla ve hastaya hastalığını en ince ayrıntısıyla anlatma sorumluluğu hisseden ve tedavi şekilleri ile güven vermiş olan, Sayın Ahmet Akgül Hocama ve güler yüzlü ekibine çok teşekkür ederim. Yaklaşık on gündür Lenf  ödem tedavisi görüyorum.  Biyorezonans, microplus, vacumed, lenf drenajı mesajı ve bandajlama tedavi yöntemiyle ciddi anlamda bacağımda iyileşme meydana gelmesiyle birlikte oksiplazma tedavi metoduyla birlikte tedavi bitikten sonraki süreçte de dokularımın iyileşeceğine dair  umut oldu. Bundan sonra Allah'ın izni ile klinikte öğrendiklerim doğrultusunda sağlıklı beslenme ve sporu da hayatıma dahil ederek daha da iyi olacağım. Allah tüm hastalara şifa versin ve Allah Ahmet hoca ve ekibinden razı olsun.

Canan Çetinkaya

BACAĞIMDAKİ ŞİŞLİK MEĞER AŞIRI KİLODAN DEĞİLMİŞ

bacak_sisligi_ve_lenfodem_tedavisi_2.jpg bacak_sisligi_ve_lenfodem_tedavisi_1.jpg

On yıl oldu şişlik var. Her 2 ay içinde 39° ateşle hastaneye gidiyorum. Fakat bir çözüm bulamadım, gitmediğim doktor kalmadı. "Apandisit" deyip tomografi çektiler, bir şey yok. Kalp damara gittim, "iç varis", peki ne yapacağım? Modet ilacı fayda bile vermedi. Amma ve lakin, ben git gide şişmeye başladım, zorlanıyorum, perişan oluyorum. İnternette araştırırken sevgili kızım "anne buldum" dedi. Bir çığlık attı. Kızım, benim moralim bozulmasın diye "anne sen kilodan oldu" diyor, yapacak bir şey yok zannediyoruz. Ama randevumuzun zamanı geldi. Geldik aradığımızı bulduk. 10 günde benim ayaklarımın tamamen şişi indi. Gemi gibi ağır hissederken vücudumu, şimdi kuş gibi oldum. Ahmet AKGÜL hocama ve çalışanlarına çok teşekkürlerimi iletir, saygılar sunarım. ALLAH RAZI OLSUN, rüyada gibiyim.

  

Prof. Dr. Ahmet AKGÜL'ün Özgeçmişine ulaşmak için lütfen tıklayınız

LENFÖDEM HASTALIĞI ve LENFÖDEM TEDAVİSİ için ayrıntılı bilgi almak istiyorsanız lütfen tıklayınız

LENFÖDEM TEDAVİSİ OLAN HASTALARIN yorumlarını görmek için lütfen tıklayınız  

İLETİŞİME geçmek ve RANDEVU almak için lütfen tıklayınız

 
Robotik kalp ameliyatı
28.10.2017

ROBOT İLE MUHTEŞEM BİR AMELİYAT GERÇEKLEŞTİRDİ 

robotla_en_iyi_kalp_ameliyati_1.jpg robotla_en_iyi_kalp_ameliyati_2.jpg robotla_en_iyi_kalp_ameliyati_3.jpg robotla_en_iyi_kalp_ameliyati_4.jpg İstanbul'dan bağımızı koparmamıza rağmen Kuşadası'na yıllar önce göç etmiş bir aileyiz. Dört kardeşiz. İçimizde sağlık konusunda en şansız olan canım abim. Gençlik yıllarından beri hep sağlık sorunları ile uğraştı. Abim subay emeklisi. Sportmen bir adamdı. Deniz, dalgıçlık, avcılık onun hayatının en önemli uğraşıydı. Bir gün artık cici çocuk olacaksın dalmayacaksın, kendini yormayacaksın dediler. İçi enerji dolu, hareketli bir insanın birdenbire hayatının değişmesi korkunç bir olay. Kalp kapakçığı ana damarı ve diğer damarlarda problem varmış. Doktorlar hep biraz daha bekle dedikçe hayatımız korku şüphe ve tedirginlikle geçti. Sonunda İzmir de büyük kalp ameliyatı oldu. Ameliyat başarılı geçti artık her şey normale dönüyordu derken eskisinden daha beter günler geçirmeye başladık. Aydına gittik olmadı oradan sevgili doktorumuz Ahmet Akgül'ü aradılar.

Büyük bir heyecan ile sevgili doktorumuz Ahmet Akgül ile tanıştık. Dünya güzeli bir insan samimi, cana yakın, insana güven veren, sanki kırk yıldır tanıyormuşuz gibi.  Yani insan gibi insan.  Can bize derdimizi çizerek anlatarak detaylı bir şekilde izah etti. Moralli bir şekilde hastaneye yattık. Kalp ve akciğer etrafında aşırı sıvı birikimi abimin hayatını zorlaştırdığı gibi riske de sokuyormuş. Bayılmalar, yürüyememe, nefes zorluğu, devamlı, çarpıntı, iştahsızlık kilo kaybı. Sevgili doktorumuz Ahmet Akgül Robot ile muhteşem bir ameliyat gerçekleştirdi. Akıl almaz bir olay ama gerçek oldu. Sağlığımıza kavuşana kadar da bizi taburcu etmedi. abim artık eskisi gibi normal hayatına dönmeye başladı. Ameliyat olalı henüz 15 gün oldu. Ama o büyük değişiklikleri her gün görüyorum.

Sevgili doktorum Ahmet Akgül'e ve ekibine çok ama çok teşekkür ediyoruz. Abim ile birlikte ailemizin de hayatını kurtardınız. Kontrole geldiğimizde şöyle bir etrafıma baktım da, Türkiye'nin her yerinden gelip sizden umut bekleyen ne çok dertli insan var. Böyle zorlu bir mesleği, büyük başarılarla sonuçlandırmak sizin için ne büyük mutluluk. Tekrar sağ olun dualarımız hep sizinle olacak ve sizi hiç unutmayacağız.

Hasta Yakını

Füsun KANER

Kalp Hastalıkları ve Tedavileriyle ile ilgili detaylı bilgi almak için lütfen tıklayınız  

Robotik Kalp Ameliyatları ile ilgili detaylı bilgi almak için lütfen tıklayınız  

Kalp Hastalıkları nedeniyle tedavi veya ameliyat olan hastaların yorumlarını okumak için tıklayınız

Prof. Dr. Ahmet AKGÜL'ün özgeçmişine ulaşmak için lütfen tıklayınız

İletişim kurmak veya Randevu almak için lütfen tıklayınız  

 
Bacaktaki Huzursuzluk Hissim Yok Oldu
15.05.2018

BACAKTAKİ HUZURSUZLUK HİSSİM YOK OLDU

Dünyanın en harika hocası, hocaların en kıymetlisi, gerektiği yerde abi, gerektiği yerde sırdaş, gerektiği yerde yoldaş, her zaman bizim en kıymetlimiz oldun. Senin varlığın bile insanın yüzünde bir tebessüm oluşturmaya yetiyor böyle.  Sen hastalara şifa, çaresiz diyenlere deva, yüzü hiç gülmeyenlere merhem oldun.  Ne ağrı, ne sızı ne de huzursuzluk takmıyorum.  Hocaların bir tanesi eğer ki bu bedende,  bu şehirde nefes alabiliyorsam, gülebiliyorsam, saatlerce yürüyebiliyorsam (araya da katayım) yumurtanın beyazını bile yiyebiliyorsam,  hepsi senin sayendedir. İyi ki benim hocamsın, iyi ki benim öğretmenimsin, iyi ki varsın, iyi ki bizlerlesin. Allah'a binlerce kere şükürler olsun.

Mükü

 
DVT Tedavisi oldum, bu hastalıkla yaşamadım
18.05.2018

TEDAVİ EDİLEMEZ DENİLEN HASTALIKTAN KURTULDUM

bacak_dvt_ve_akciger_pihtisi_ameliyati_1.jpg bacak_dvt_ve_akciger_pihtisi_ameliyati_2.jpg

11 yıl önce iki kez akciğer embolisi geçirdim. DVT vardı, gittiğim bütün doktorlar "tedavisinin olmadığını" söyledi. Araştırma sonucu Ahmet Akgül Hocayı bulduk. Ameliyatın bu kadar kolay geçeceğini tahmin etmemiştim. "Tedavi edilemez" denilen rahatsızlığımdan kurtuldum, Ahmet hocama ve ekibine çok teşekkür ederim.

Şadiye Tezcan 

 

 

BU HASTALIKLA YAŞAMAYI ÖĞRENMEK İSTEMEDİM

> daha_once_dvt_geciren_hastann_en_iyi_tedavisi.jpg Merhaba

2008 yılından beri DVT hastasıyım. Ankara'da sayısız kalp damar cerrahına gittim. Hepsinden aldığım ortak yanıt "bu hastalıkla yaşamayı öğrenmelisin" denildi. Umudumu kaybettiğim anda sosyal medya aracılığıyla Sayın Ahmet Akgül hocama ulaştım. Tedavi ettiği hastalarını sosyal medyada inceledim. Hiçbir olumsuz yorum görmedim. Ankara'dan İstanbul'a muayene için geldim. .... tarihinde ameliyat oldum. Bugün gelmiş olduğum nokta ağrılarım, şişliklerim ve morluklarım geçmeye başladı. Sayın Ahmet Akgül ve ekibine sonsuz teşekkürler ederim. Kendisine bütün güzel dileklerin hepsini hak ettiğini belirtirim.

İYİ Kİ TANIMIŞIM

İYİKİ...

17.04.2017

Vildan SARALDI

 

 

 

 

 
En ünlü kalp damar cerrahından en iyi varis ameliyatı
30.04.2018

EN İYİ KALP VE DAMAR HASTALIKLARI DOKTORUNU ARADIM VE ULAŞTIM 

en_iyi_en_unlu_kalp_ve_damar_cerrahindan_varis_ameliyati.png en_unlu_ve_en_iyi_kalp_damar_cerrahindan_varis_ameliyati_2.pngSayın:
Ahmet AKGÜL

Yirmi yıldır varise bağlı venöz yetmezliği sebebiyle bacaklarımda ağrıyı ve şişliği hissederek yaşadım. İki kez ameliyat oldum. Farklı tedaviler uygulandı ve ne yazık ki hiçbir sonuç alamadım. Cilt altı ve bileklerimde kaçağa bağlı kanama ve morarmalar oldu, ağrılarım ve şişlikler artarak devam etti, yaşam kalitem iyice düştü.

İnternet ve Sosyal medya aracığı ile yaptığım araştırmalarda en iyi kalp damar hastalıkları doktoru Profesör Ahmet AKGÜL'e ulaştım. Güler yüzlü, bire bir ilgisi ve kendi tedavi yöntemi ile bana umut verdi. Doğru yere geldiğime inandım ve ameliyatımı gerçekleştirdim, dolaşımım rahatladı.
Devam edecek tedavimin sonunda daha da iyi olacağıma inanıyorum. Allah Ahmet AKGÜL Hocamdan razı olsun. Rabbim sağlıklı ve uzun ömürler versin. İyi ki varsınız. Ben şifamı buldum, diğer hastalarında şifa bulması umuduyla Ahmet AKGÜL hocama ve güler yüzlü ekibine sonsuz teşekkürler.
Saygılarımla

 

VARİSLERİMDEN DE AĞRILARIMDAN DA KURTULDUM!

en_unlu_damar_cerrahi_varis_ameliyati.png en_unlu_kalp_cerrahi_venoz_yetmezlik_ameliyati.png
Yıllardır müzdarip olduğum  varislerinden ‘'doktorların tedavisi yok böyle yaşamaya alış !'' söylemlerinden dolayı umudumu kesmiştim. Bir gün internette gezinirken Sayın Prof. Dr. Ahmet Akgül'e rastladım. Tedavisi yok denen vaiz hastalığını kendi geliştirdiği teknik ile tedavi ettiğini öğrendim. Randevu alıp gittim ve ameliyat olmaya karar verdim. Çok kendinden emin bir doktor, sonsuz güvenle ameliyatı mı oldum. Bugün 15. günüm, çok mutluyum :) KURTULDUM!. Gerçekten çok iyi bir cerrah, çok mütevazi. Başarılarının devamını diliyorum. Allah gerçekten başımızdan eksik etmesin.   Ebru 
 
Bacak varisi ve Varis Çorabı
15.03.2018

HER GÜN VARİS ÇORABI KULLANIYORDUM AMA KURTULDUM

venz_yetmezlik_ve_varis_corabi.jpg venoz_yetmezlik_ve_varis_corabi_2.jpg
Saygıdeğer Hocam

Öncelikle tarifsiz duygular içindeyim. Kelimelerimi toplayamıyorum. Size sonsuz teşekkürlerimi iletmek istiyorum. Hayatım bambaşka anlam kazandı. Sağlığıma kavuştum sayenizde Allah sizden ve ekibinizden razı olsun. Sizin gibi doktorlarımızın sayıları artsın. Önceden yaşıyordum ama hayat kalitem çok düşüktü. Venöz yetmezliğini 13 yıl çektim ve şuan sayenizde kurtuldum. Ameliyat olmakla ne iyi etmişim, sizlere ne desem az olur hocam Allah sizi eksik etmesin. Her gün varis çorabına bağımlıydım ve akşam çorapla bile ağrı, şişlik dinmeyen basınç dolgunluk hissi hep mutsuzdum. Şimdi sanki yeniden doğdum. Tekrar sonsuz teşekkürlerimi sunarım. Allah size sağlık huzur versin daim olsun. Sonsuz teşekkürler Ahmet Akgül hocam.

Özlem

 
En iyi damar tedavisi
25.03.2018

EN İYİ BACAK DAMARI AMELİYATI NEREDE?

en_iyi_damar_ameliyati.png en_iyi_damar_ameliyati_1.png

Şunu anladım, en önemli unsur olan sağlık ile ilgili verilecek kararlarda muhakkak çok araştırma gerekliymiş. Sonuçta Ahmet Akgül Hocayı bulduk ve hocanın geliştirmiş olduğu yöntemle ameliyat oldum. Çok memnunum, inşallah daha iyi olacağımı umuyor ve hocaya ve ekibine teşekkür ediyorum. 

Saygılarımla

 

 
LİPODEM 1: Bacak Lipodemi ve Selüliti
11.02.2018

KİLOM YOK AMA BACAKLARIMDA LİPODEM VAR

Merhabalar hocam. Aslında bilgi almak için aradım ama ulaşamadım. Buradan size durumumu anlatmak istiyorum çünkü artık 'ne yapmam gerektiğini' bilmiyorum. Ben 32 yaşındayım. Yaklaşık 6-7 aydır sol bacağının bilek kısmına yakın bir şişlik oluştu, hafif bir tümsek gibi ve ağrısı da vardı. Bir sürü doktora gözüktüm ve iki defa doppler çekildim ancak hiçbir şey çıkmadı dopplerlerde. Bir şey çıkmayınca da başka hiçbir tetkik yapılmadan lenfodem denildi durumuma. Kendim araştırmaya başladım ve çekilebilecek renkli doppler filmi olduğunu öğrendim. En sonunda gerçekten çok güvenebildiğim bir radyolog olan ... hocama gittim. Çok detaylıca renkli doppler çekildim ve ... hocam lenf düğümlerinde sıkıntı o ve lenf ödemle ilgili bir görüntü olmadığını öyle olsa damarları net göremeyeceğini, buzlu cam arkasından bakar gibi girmesi gerektiğini söyledi ancak kan akışında sıkıntılar olgunu ekledi. Sonrasında romatolog, endokrin, beyin cerrahisi vs şeklinde bir sürü doktora gittim, tahlillerim her şey normal çıktı. Kalp damar cerrahi daflon verdi şu an onu kullanıyorum ancak bacağımın diz kapağı ve üzerinde şişlik var ve bacağım sağ bacağıma göre daha kalın şu an ve sol kalçamdan bacağıma doğru tıpkı bileğimdeki gibi şişlik oluştu. Bir makalede okudum diyor ki vücutta asimetrik bir farklılık olur lipodem de. Mesela sağ kalça daha büyükse sol bacakta sıkıntı olur. Benim durumum şu an öyle sağ kalçam daha büyüktür her zaman ancak bunun bir sorun olduğunu bilmiyordum şimdiye kadar. Yani hocam bakıyorum da lipödem ile ilgili bir sıkıntı olabilir mi? Yani benim kiloyla ilgili büyük sıkıntılarım da yok, ne yapmalıyım ve o kadar yoruldum ki artık. Çok uzun olduğu için üzgünüm. Umarım okursunuz çünkü sizin söyleyeceğimiz şeyler benim için çok önemli olacak. Trabzon'da yaşıyorum ve gerekiyorsa gelmeyi de düşünüyorum.

DERİ VE DERİ ALTI ENFEKSİYON VE SELÜLİT

Abimin bacağında deri altı enfeksiyonu var tedavi gördü fakat geçmiyor. Abim engelli ve yürümekte zorlanıyor. Teşhisin tam olarak doğruluğundan şüphe duyuyorum. 

CİLTTE YAĞ ODAKLARI VE LİPODEM

Kolay gelsin hocam. Tıp fakültesinden yeni mezun oldum. Lipödem konusunda araştırma yapıyordum ve sizin sitenizde buldum kendimi. Türkiye'de bu hastalık çok bilinmiyor sanırım veya çok üzerinde durulmuyor fazla kaynağa ulaşamadım. Annem venöz yetmezlik hastası bacağın uyluk kısmında ve kolun medial kısmındaki yumuşak dokuda palpabl sert kitleler ele geliyor, yağ dokuda çok sayıda. En büyüğü 1-2cm .cilt üzerinde de gerginlik yapan noduller bunlar, portakal kabuğu görünümü var ciltte. Basınç uygulayınca ağrılı olduğunu söylüyor. Sizce bunlar lipödem bulguları mı, yoksa başka bir hastalık mı düşünmeliyim? Annemin obezitesi mevcut ve 51 yasında bu arada. Hocam yanlış anlamayın sizden tabiki de hastayı görmeden tanı koymanızı rica edemem ancak bu ağrılı nodüllerin nedenlerini araştırıyorum ne olabilir diye işin içinden çıkamadım ve sizin gibi bir uzman hocamızdan yardım almak istedim. Yardımcı olursanız çok sevinirim. Saygılarımla. 

 
<< İlk < Önceki 1 2 3 4 5 6 7 8 Sonraki > Son >>

Sonuç 1 - 10 (Toplam 269)